ПЕТокласници - 4

  • 31 063
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 201
Вики, поздравления на Момчил за второто място!  bouquet
Съвсем забравих, че Дани вчера беше на Spelling bee, но не се класира. Въпреки това на всички участници са раздали грамота, тетрадка, тетрадка-речник и шапка.

# 61
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Поздравления за Момчил!

Нашите ще ходят на горско в Троян, май ,,Хотел-парк Троян", някой ходил ли е?

По Математика много ми е странна логиката на взиматено на уроците, в началото почнахме с дробите, после геометрични фигури, после тея с делимост и сега пак дроби  newsm78

# 62
  • Мнения: 14 133
Браво на Мони.  Hug
Нашият първи кръг на Spelling  Bee е в събота, на Сашо  не иска да ходи, а там е доста добре с материала.  Rolling Eyes Ако ще, само да се справя със задължителното.   Praynig
Аник, и при нашите материала по мат. върви в същата последователност. Приключвате днес делимост. Утре е контролното, а в понеделник следват обикновени дроби.  Hug

# 63
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Моника миналата седмица приключиха с контролна и от тази седмица пак дробите. Още не са им върнали контролните и по АЕ правиха и там няма резултат. Утре по География ( пак я мъча с тея природни зони  Grinning).

# 64
  • София
  • Мнения: 3 520
Поздравления за Момчил!

И на мен ми е страна логиката на учебника по математика. Признаците за делимост се вземат в един урок, следващите два са за НОД, следващите два са за НОК и за една седмица научиха всичко тези деца.  
Сигурно в СМГ им отделят има-няма шест месеца. Но това е, защото дори не подозират колко по-набързо могат да ги научат.
А задачите по темата са повече от интересни. "Намислих едно число. Към него добавих НОД(18;24) и получих НОК(4;9). Кое е намисленото число?" Та с тяхна помощ даже децата ще разберат и за какво се използват тези НОК и НОД.  Twisted Evil

# 65
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Иринка мерси много! Hug

Разгледах албумчето. бях го забравила. Довечера ще кача и аз 1-2 снимки на Деница.

Прекрасни са дечицата - и Моника, и Дани, и Павчо и Светльо. Качвайте още Simple Smile

Вики браво на Момчил!

И тук са така по математика. Първо бяха дроби, после десетични дроби, после геометрично фигури, сега май са на алгебрични уравнения.

Хексалина и аз съм като теб. Ако не се запиша в темата веднага, после не мога да я открия. така и не го разгадах този форум, затова и влизам само в 2 -3 теми, които ми се появяват в "Нови отговори на моите публикации".  Много сложно го направиха.

# 66
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
 hahaha Напълно съгласна Валя и как се учи математика без часове за упражнения, нов урок, 5 задачи за домашна, следващ час нов урок и така тук-таме някое упражнение, което го прескачат защото имали да наваксат от грипната ваканция или от някои почивни дни и така после една контролна и повечето с 3-4 и после нищо не знаели еми как да стане ......

# 67
  • Русе
  • Мнения: 7 087
Благодаря ви момичета! Hug

Момчил сега са на събиране и изваждане на дроби. При тях за домашно се дават задачите след урока.

Някой да ме "светне" и мен на лични как се качват снимки. Embarassed От години имам регистрация в снимка.бг, но никога не съм качвала, дори бях забравила за тази регистрация. Снощи, когато реших да се регистрирам излезе, че вече съм регистрирана Laughing

# 68
  • Мнения: 1 230
Здравейте !!
Благодаря за новата тема !!
Вики, поздравления за детенце !!!

Иринка, аз от скоро съм сред вас, но много бих се радвала  да видя албума, така че, когато имаш възможност моля за парола и потребителско име.

Шани, по каква програма учи твоето момче по Испански. Нашите учебници са ужасни, иска ми се да потърся нещо по - разбираемо....( всъщност, ако може да питаш кака де, нали тя отговаря за езиците  Laughing)

# 69
  • София
  • Мнения: 4 073
   Нашите приключиха с дробите и сега около месец само ще се упражняват, без да взимат нови неща. Так ми каза дребен, не е съвсем сигурно.  Wink Но пък те по мат. са с повечко часове и вървят по друг начин.
   Аз се възмутих от учебника по география. Не знаех какво учи, не го следя точно по това и реших да проверя. Имаха нещо за валежи. Каканиже ми той нещо за промяна на количеството в зависимост от климатичните пояси, но нещо пообърка. Подпитах го за предния урок-атмосферно налягане-съвсем оплеска ветровете. И се усещам аз, че хич, ама хич не е наясно с климатичните области.  Twisted Evil След като биде надлежно овикан, че пак основни неща не знае, го накарах да седне до мен, да видим тия климатични области. Еми видях ги. Следващия урок, мисля последен за дяла.  Shocked След като са учили за хидро-, страто-, лито- и т.н. сфери, наизустили са сума ти зависимости, накрая да им кажат, аджеба, какви са тия области. Поне имената им да научат. Пък после може да схванат какво са учили сума ти време. То вярно, че за един петокласник няма нищо по-важно от промяната на атмосферното налягане и посоката на пасатите, но все пак някое дете може и да е позабравило.  Rolling Eyes

# 70
  • Русе
  • Мнения: 7 802
Добре че свекърът е бив учител по математика и точно днес ни е на гости. В момента се провежда урок за кратното. Този път на мен ми се размина с обясненията  Mr. Green (щото първо трябваше да си припомням)

Браво на Момчил. Алекс е утре на това чудо Спелинг не знам си какво.

По мое мнение всичките им учебници са неадекватно написани и наблъскани с ужасно много ненужен материал.

Алекс беше предната година в Троян, в този хотел. За тия 4 дена не се окъпа но пък каза че е много хубав. Имаха пейнтбол и разни други неща. Хареса му.

# 71
  • София
  • Мнения: 7 673
Браво на Мони! Все така да се справя с езиците и с всичко останало.   Hug
А за качването на снимките - под албума има иконка за качване /с една зелена стрелка/.
За търсенето на темите - по принцип може да си пуснете само известия /за темите, които искате да следите, но не ви се пише в тях/ и получавате известия за нови отговори по мейла.  Peace

# 72
  • Мнения: 2 732
Вики ,браво на Момчил !
Чиби ,прати го Сашо щом е добре там -то все така се измъква Wink.
И аз не съм наясно къде да търся новите снимки само старите ми излизат  newsm78,а камо ли да кача Rolling Eyes Embarassed

# 73
  • София
  • Мнения: 7 673
И аз не съм наясно къде да търся новите снимки само старите ми излизат  newsm78,а камо ли да кача Rolling Eyes Embarassed
Отдясно има линк към всички албуми. Като кликнеш, излизат отляво.  Peace

# 74
  • Мнения: 2 732
И аз не съм наясно къде да търся новите снимки само старите ми излизат  newsm78,а камо ли да кача Rolling Eyes Embarassed
Отдясно има линк към всички албуми. Като кликнеш, излизат отляво.  Peace
Иринка ,благодаря за разясненията .Цъкнах на всички албуми и ми изязоха новите снимки и някаква на Габи .Т.е сега пък старите не ми се появиха ,а зелена стрелка не видях ,то сигурно защото нямам регистрация в снимка .бг newsm78.

Аник ,наистина твоето момиченце изглежда по-мъничко -много е сладка .
Амбър ,с теб явно сме се срещали без да се знаем ,защото Светльо ми е много познат .
Иринка Павчо се е изминил доста .
Мамче и Дани много и пораснал .
Вчера и аз успях да разгледам старите снимки

Общи условия

Активация на акаунт