Прахосмукачка робот - 7

  • 78 188
  • 750
  •   1
Отговори
# 255
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Kупичките оцеляха само ги бутна до стената, дори не се разля водата.  Чисти добре, доволни сме. Ще видя през седмицата как ще се справи сам с обикалянето по стаите, че доста хора се мотахме край робота днес. 

# 256
  • България,Пещера
  • Мнения: 35
Моля помогнете -моята Румба 620 я пуснах днес, последно в четвъртък чисти, и днес се върти само в кръг, изобщо не обикаля да си почиства, без да е натиснат бутона спот! Почистих контейнера, четките, избърсах я, но....не....Sad Как да я оправя?

# 257
  • Мнения: X
niki.adi, извинявай, ако въпросът ми ти се стори тъп, но колко време я наблюдава? Питам, защото веднага след пускане Румбата винаги обикаля първо в кръг, но това не продължава много - предполагам макс. около минута  newsm78. Ако е за по-дълго, не знам на какво може да се дължи...

# 258
  • Мнения: 789
Здравейте. Искам да питам дали някой от вас има iRobot Rumba 880 (мисля, че това е най-последния им модел засега). Решила съм да купя този модел, четох ревюта в интернет, както и посетих официалния им сайт. Ако имате такъв модел, дали може да кажете няколко думи за това дали сте доволни от него. Този модел струва майка и баща (почти три пъти по-скъп от базовия модел), и ми се иска да съм уверена, че не давам много повече пари за малка разлика резултат.

Прочетох във ваши предишни мнения, че коментирате някакви навигатори, и че някои Румби били без такива. Не съм много наясно какви са тия навигатори и за какво служат. Този модел има някаква система:

Vacuums From Room-To-Room: The Virtual Wall® Lighthouse™ contains Roomba in one room until it is completely vacuumed then directs Roomba to clean the next room. Can also block off-limit areas.

Та това ли е тази навигационна система се чудя?

Харесва ми новата им (доколкото прочетох че е нова за серия 800) концепция за ролките - вече били гумени (не като традиционните четки) ролки, които се почиствали много по-бързо и по-добре. Това е много важно за нас, защото в къщи сме 3 жени и две котки (едната дългокосместа). А и имаме килими навсякъде.

И още, имаме много кабели по земята - дали Румбите преминават през тях без проблеми?

Последна редакция: нд, 19 апр 2015, 14:59 от Gifty

# 259
  • София
  • Мнения: 176
niki.adi, пробвай да раздвижиш ръчно колелцата на робота, да направиш няколко оборота, движейки ги с пръст напред-назад и обърни специално внимание на това колело, около което се движи румбата ти. Мисля, че някъде ми беше попадала информация за проблем като твоя, решен по този начин.
Gifty, нямам опит с осма серия, но моята помощничка Румба 565 РЕТ се заплита в по-тънките кабели, като тези от зарядно на телефон, например и намерих начин да няма такива препятствия по пътя си.
Трябва да сменя зелената кутия с четките, защото преди два дни спряха да се въртят. Извънгаранционен е вече уредът ми, но се чудя на някоя от вас налагало ли й се да подменя кутия, от къде купувате, колко струва... В амазон.де цената на кутията е  newsm78 95 Евро, вижда ми се доста... В предишната тема видях, че Джемма е имала и тя подобен проблем, но не разбрах как го е решила.
Всякаква информация ще ми е от полза.

# 260
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 399
Здравейте. Искам да питам дали някой от вас има iRobot Rumba 880 (мисля, че това е най-последния им модел засега).
И още, имаме много кабели по земята - дали Румбите преминават през тях без проблеми?


Някой назад си беше купил 880 - дано се включи с отзиви. Относно кабелите - моята 660 кабелите не ги прескача - или поне тези, които са свободни -нейния на зарядното понякога захваща - даже веднъж го беше изскубнала от контакта  #Crazy и веднъж беше напипала този на ютията и за малко да ми я свали долу. По принцип съм си скрила всички кабели, а тези, които са на ел. уредите - просто ги разчиствам, защото не искам аварии. Не вярвам който и да е робот да прескача кабели, освен ако не са застопорени по някакъв начин. За дистанционно, навигатори и стени - върни се да прочетеш назад в постовете. Няколко пъти е описвано подробно.  Peace

# 261
  • София
  • Мнения: 1 936
Gifty, аз съм с Румба 880, погледни коментарите ми на предните страници. Не се омотава в кабели (а ние имаме доста около телевизора, рутера и двд-то). С два навигатора е в комплекта. Батерията издържа повече в сравнение с предишни модели, по- безшумна е, с Хепа филтър и е подходяща за семейства с домашни любимци и килими.

# 262
  • Мнения: 789
Gifty, аз съм с Румба 880, погледни коментарите ми на предните страници. Не се омотава в кабели (а ние имаме доста около телевизора, рутера и двд-то). С два навигатора е в комплекта. Батерията издържа повече в сравнение с предишни модели, по- безшумна е, с Хепа филтър и е подходяща за семейства с домашни любимци и килими.
Благодаря ти много Lodsi. Току-що се върнах назад и прочетох всички мнения, и твоите също. Ще следя особено внимателно твоите коментари, че са за същия модел. Наистина възлагам големи надежди на Румба-та, защото прахосмукирането ме убива (имам болен кръст , ръце, колене, лакти). Сега се надявам да изобретят някаква летяща джаджа-робот, която да бърше праха навсякъде.

# 263
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
.. В амазон.де цената на кутията е  newsm78 95 Евро, вижда ми се доста... В предишната тема видях, че Джемма е имала и тя подобен проблем, но не разбрах как го е решила.
Всякаква информация ще ми е от полза.
Милена, още си карам със старата, от време на време проскърцва гадно, но работи. Проблемът при мен, че е счупена пластмасата на едната ос и понякога отива на криво като се върти, от там и проскърцването. Гледах в Ибей кутии, това е най-евтиното- 90 лв.
За моя случай има  и кутии без мотор, но щом твоите четки не се въртят, значи моторът ти е заминал и ти трябва с мотор непременно.
http://www.ebay.co.uk/itm/181720436802?_trksid=p2060353.m1438.l2 … TRK%3AMEBIDX%3AIT

# 264
  • Мнения: 4 202
Може да се наложи да сменям и аз кутия, но в момента все още се крепи. Пукната е леко при едно винтче, дано не се отчупи.
Моя близка има 880. Разлика в чистенето не виждам. Може да е с гумени ролки, но и те си искат поддръжка, а аз с четките не съм имала кой знае какви трудности в това отношение. По-тиха е, действително, но не драстично. Моята е 5та серия и пак е с навигация и стени, които не ползвам  Mr. Green

# 265
  • София
  • Мнения: 1 936
Моята Рума 880 днес не успя да се справи.
Пуснах я да чисти, навигаторите я превоха през стаите, последната я чисти почти 2 часа!, батерията й светна червено, по едно време започна да мига и бутона Dock, но навигаторите така и не успяха да я доведат обратно до док станцията.
В резултат батерията падна и Румбата изключи в хола с "Please charge Roomba".
Не мога да си обясня защо стана това при положение, че бях чела, че когато батерията започне да пада навигаторите я отвеждат обратно на станцията, тя се зарежда и продължава чистенето от там, от където е свършила.
Не съм махнала навигаторите, ще ги оставя така, но съм почти сигурна, че няма да започне да чисти сама след като се зареди.
Единствената разлика с предния път когато беше почистила докато ме няма и се беше върнала на док станцията е тази, че днес си бях вкъщи, освен движенията ми (моите и на детето) да са я смутили, макар че гледахме да не се мотаем много...

# 266
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Навигаторите не направляват румба до станцията. Тя има директна връзка със зарядното. навигаторите, само отцепват така да се каже терена за чистене на райони.Когато е твърде отдалечена от док-а, вероятно не ѝ е стигнала батерията да се върне. По принцип си търси дока, когато е останало определено количество заряд, но явно твоята много се лута и не може да намери дока. Или при 880 навигаторите вършат и това, къде го чете?

# 267
  • София
  • Мнения: 1 936
Ох, къде го четох...не се сещам, да не би пък аз да съм се заблудила....Ще търся къде съм го чела защото си спомянм това, че след като се зареди продължавала да почиства от там, от където е свършила когато е паднала батерията....
Иначе да, много се лута и не знам защо. При положение, че има директна връзка с док станцията, която беше в другата стая защо не можа да я намери? Предния път, когато не бях у нас, беше успяла...
P.S. Всъщност си мисля какво означава "директна връзка" защото моято Румба "не вижда" док станцията когато е в друга стая, а това може би означава, че няма директна връзка.

Последна редакция: пн, 20 апр 2015, 20:37 от Lodsi

# 268
  • Мнения: 1 142
Lodsi, колко струва твоята Румба?

# 269
  • София
  • Мнения: 1 936
1399 лв е цената, но аз я купих с 10% отстъпка покрай намаленията в Технополис за Великден.

Общи условия

Активация на акаунт