Прахосмукачка робот - 7

  • 78 189
  • 750
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 176
Много приятно ме изненадаха Бг-представителите на iRobot. Новият сив вариант на кутията с четки - 79 лв. След близо седмица ровене по сайтове, в търсене на добра цена, реших да проверя при тях, макар и да очаквах, да е доста висока. А те ме изненадаха. Вече я купих и малко по-късно ще я монтирам. Само четката с космите ми се вижда по-рехава от предишната.

# 286
  • София
  • Мнения: 100
може би тук е мястото да похваля Хобот 168  Simple Smile много съм доволна от придобивката. Чисти си стъклата и огледалата. Не съм пробвала още стените в банята, но и това ще стане. За скуба 450 - горещо препоръчвам за теракот, не смея да я пусна в-у ламината - може и нищо да не му стане, ама още ме е страх. Имате ли впечатления как се държи на ламинирания паркет?

# 287
  • Мнения: X
sunnyday, моля те сподели, като изпробваш Хобота в банята. На мен стените в банята са ми по-голяма мъка от прозорците и ако тази джаджа се справя добре там ще е направо супер Simple Smile Разкажи малко и за микрофибърните кърпи/подложки как ти се струват, оставят ли твърде явни следи и дали си проучвала дали после лесно се намират нови и съответно на каква цена. Също и на батерия ли чисти или задължително с включен кабел, случва ли се да пада или държи здраво вакума и въжето каква му е функцията точно. Аз те залях с въпроси  Embarassed  Embarassed, обаче ако се справя със стените на банята, направо може да ми изпревари Бравата, като покупка  Laughing

# 288
  • София
  • Мнения: 546
може би тук е мястото да похваля Хобот 168  Simple Smile много съм доволна от придобивката. Чисти си стъклата и огледалата. Не съм пробвала още стените в банята, но и това ще стане. За скуба 450 - горещо препоръчвам за теракот, не смея да я пусна в-у ламината - може и нищо да не му стане, ама още ме е страх. Имате ли впечатления как се държи на ламинирания паркет?
Аз имам малката скуба (320 ли беше  newsm78 , не ми се рови сега да проверявам). Та - пускам си я без проблем по ламината в коридора и то редовно - няма проблем. Не мисля, че мокри повече от обикновените мопове, а и накрая си подсушава, така че остава всичко сухо.
И аз ще чакам отзив за хобот-а в банята, голяма досада са ми и на мен плочките  Embarassed

# 289
  • София
  • Мнения: 100
sunnyday, моля те сподели, като изпробваш Хобота в банята. На мен стените в банята са ми по-голяма мъка от прозорците и ако тази джаджа се справя добре там ще е направо супер Simple Smile Разкажи малко и за микрофибърните кърпи/подложки как ти се струват, оставят ли твърде явни следи и дали си проучвала дали после лесно се намират нови и съответно на каква цена. Също и на батерия ли чисти или задължително с включен кабел, случва ли се да пада или държи здраво вакума и въжето каква му е функцията точно. Аз те залях с въпроси  Embarassed  Embarassed, обаче ако се справя със стените на банята, направо може да ми изпревари Бравата, като покупка  Laughing

На огледалата не остави следи, на прозорците от външната страна остави, та се наложи да пусна два пъти като смених кърпите. В кутията има 12 броя кърпи, перат се после в пералнята и се ползват отново. Не знам дали продават и отделно, не попитах. Хоботчето работи на ток през цялото време, батерията игра ролята на ups  в случай на прекъсване на захранването- да държи робота на стъклото и да не падне. Казаха ми че може цял ден да работи, ама в такъв случай ще са нужни повече от 12 микрофибърни кърпи.
Колкото до въжето аз го откачих, то ако има проблем с вакума започва да пищи и трябва да го свалиш. На въжето беше само като чистих външните  части  на прозорците....

Лично аз имам съмнения че в банята ще стане за основно почистване - все пак не може да се използва със силни препарати. По-скоро си представям че ще излъска и подсуши плочките, но нищо повече от това. Като пробвам и мине малко време - ще споделя повече.

# 290
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
За хобота казват,че по около един пръст оставало по краищата на прозорците непочистено.Така ли е?

# 291
  • Мнения: X
Благодаря, sunnyday, полезна информация   bouquet 

# 292
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Милена,супер информация за цената на кутията. Hug

Това за прозорци ми звучи смешно за почистване на баня. Ако водата не ви е варовита, може и да е ок, ама в нас, с черните плочки - абсурд.

Моята румба вече отиде да живее във входния коридор. Сега ми е по-удобно почистването. Настроих я да се включва всеки ден в 8 часа, когато ни няма вече в къщи, така докато се върна до 15 часа, тя е изчистила първия етаж и аз я нося на втория. Зимата е невъзможно, че долу е неотопляемо и ще замръзва.

Последна редакция: вт, 21 апр 2015, 17:02 от Джемма

# 293
  • София
  • Мнения: 100
За хобота казват,че по около един пръст оставало по краищата на прозорците непочистено.Така ли е?

остава само малка част в ъглите,  но иначе не. въртящите дискове са кръгли и няма как за оберат 90 градусов ъгъл. лично аз съм доволна- засега де.

# 294
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Благодаря ти много за разяснението.А тези оставащи,непочистени ъгли на прозорците не дразнят ли?И докато мие стъклата ти в стаята ли стоиш?

Последна редакция: вт, 21 апр 2015, 18:20 от gul4i

# 295
  • Мнения: 789
Днес се бях запътила (уверено) да купувам iRobot Rumba 880,  дето се бях навила, и що ли ми трябваше да чета още ревюта (така с четене на ревюта избирах 4 години нов хладилник и 2 години пералня!!!) - попаднах на сравнителни статии и ревюта между него и Neato. Големи суперлативи за Неато-то, най-вече по отношение на качеството на почистване. Много хора го препоръчват като по-добър при почистването на косми. Както писах и преди, в къщи сме три жени с дълги коси (мъжът не го броя, че косата му и без туй е малко) и две котки, от които едната може да се причисли към дългокосместите. С търсачката тук не можах да открия много скорошни коментари.
Бих искала да попитам девойките тук, които имат опит с Neato, какви модели имат, дали са доволни. А дали има и такива, които могат да съпоставят двата бранда?
Благодаря ви много!

# 296
  • България,Пещера
  • Мнения: 35
Помощ! Лявото колело на Румбата не се върти! Тя се върти в кръг 2 минути и спира! Сега???? Sad

# 297
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Разглобете го и го почистете- в него също има няколко зъбни колела. Ако не помогне- сервиз.

# 298
  • Мнения: 789
Днес се бях запътила (уверено) да купувам iRobot Rumba 880,  дето се бях навила, и що ли ми трябваше да чета още ревюта (така с четене на ревюта избирах 4 години нов хладилник и 2 години пералня!!!) - попаднах на сравнителни статии и ревюта между него и Neato. Големи суперлативи за Неато-то, най-вече по отношение на качеството на почистване. Много хора го препоръчват като по-добър при почистването на косми. Както писах и преди, в къщи сме три жени с дълги коси (мъжът не го броя, че косата му и без туй е малко) и две котки, от които едната може да се причисли към дългокосместите. С търсачката тук не можах да открия много скорошни коментари.
Бих искала да попитам девойките тук, които имат опит с Neato, какви модели имат, дали са доволни. А дали има и такива, които могат да съпоставят двата бранда?

Дилемата е iRobot Rumba 880 или Neato BotVac 85.

Благодаря ви много!



"Побутвам" си въпроса, дано някой може да изкаже мнение по него, че изчетох де що има публикувано мнение и видео в интернет за сравенията, ама ми се ще и някоя българска мама да се изкаже по въпроса.

Дилемата е iRobot Rumba 880 или Neato BotVac 85.

Благодаря предварително!

# 299
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Аз имам Румба, но заради майка ми ги загледах неатото. Много клипове изгледах. Неатото го дават, че много по добре чисти. Все пак четката му е по голяма. И той май е на принципа като ЛГ и няма нужда от навигатори и тем подобни. Но едно клипче на един човек, който направи сравнение на двете марки Румба и Неато в годините много ме разубеди за Неатото. Той обясняваше колко пари е дал за ремонти по двата вида роботи.  И накрая се оказа, че Румбата е по добрия вариант. Това е само мое проучване от нета. Нямам лично мое мнение.

Общи условия

Активация на акаунт