Прахосмукачка робот - 7

  • 78 208
  • 750
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 789
Deli D,

Не знам дали прахосмукачката се продава в България. Аз живея в ЮК и оттук я закупих. Но тези прахосмукачки се предлагат онлайн в Амазон. Не мога да кажа дали има сервизи за обслужване в България. Но пък доколкото четох тук в темата, много фирми предлагат при проблеми уредът да се изпраща обратно на доставчика (на разноски на доставчика) за поправка или подмяна (мисля че така беше).

Това, което мога да коментирам е, че съм много, много доволна от моя робот. Откакто го имаме, го пускам почти всеки ден, и всеки път не мога да се начудя на количеството боклук, което събира. Да, в къщи сме с килими навсякъде, но не ходим с обувки, улицата е тиха, не минават много коли, няма строежи, кварталът е чист. Но прах пак се събира. Е, имаме и котки, които "донасят" с лапичките си и козината полепнали боклуци, както и жените в къщи сме с дълги коси (четката на робота прекрасно се справя с космите). Тук искам да отбележа, че и конвенционалната ми прахосмукачка е също качествена, но за да закупя робота при мен бяха водещи здравословните ми проблеми - страшни болки в кръста и всички видове ставни връзки.


# 391
  • Мнения: 2
Знае ли някой тези прахосмукачки Neato Botvac да се продават в България?

# 392
  • Мнения: 471
Здравейте ,
да попитам на някой случвало ли му се е  робота да бръмчи ужасно силно  newsm78 и каква ли може да е причината ? Работи си ,смучи си , обикаля си ..... просто е започнал от скоро да бръмчи като трактор ... много силно трака ,клопа ... съседите сигурно ги подлуждам / то и аз зор го издържам/ . Контейнера за боклука и четките ги чистя всеки ден след обиколката ,забърсвам го с влажна кърпа  изобщо обгрижвам го старателно . До скоро беше много тих и жужеше като пчеличка   За Самсунг  става дума , ако има значение ...

# 393
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Занеси го на сервиз да го изчистят. Сигурно има много прах вътре.

# 394
  • Мнения: 471
Занеси го на сервиз да го изчистят. Сигурно има много прах вътре.





Благодаря   bouquet
Утре ще го занеса ,дано да е това . Уж го чистя всеки ден ....ама вътре ...не е разглобяван никога...

# 395
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Кофтито на "нашите" роботи че не могат да се разглобяват и им трябва сервиз за почистване.
Не че аз го нося. Имам на работа компресор за въздух и там го "одухвам"

Батерията беше се скапала нещо. Чисти 10 мин, пада, зарежда се за още 10 и пак тръгва да чисти. Съвсем се бях отчаяла. Оня ден ми светна лампата и след като изквича на 10-та мин. го пуснах пак. И така откара почти целият апартамент. С мигаща батерия. Оставих да се зарежда 24 часа. След това пак повторих процедурата. Живна. Ще я бъде още известно време.
И си карам с проскубаните четки 'щото китайските се оказаха мноооого зле. Не ми остана време да търся по -читави  Tired

# 396
  • Мнения: 471
Такаааа , тропането май идва от кошницата с четките. Като се слагат от едната страна е четвъртита дупката и четката е четвъртита ,а от другата страна четката е кръгла на зъбчета ,а там където трябва да легне е гладко .... Та майстора ми казва , че най вероятно е имало там нещо което съм изхвърлила без да разбера и сега ще побългаряваме със някакъв специален силикон .... Какво ще стане не знам  , но тракането наистина  идва от там . Дано се оправи , че хич не ми се тича всеки ден с голямата прахосмукачка.... Embarassed

# 397
  • София
  • Мнения: 546
Кой си търсеше Braava 380? В испанския BuyVIP пак пуснаха кампания. За 199 EUR е, безплатна доставка до тук.

# 398
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Аз, Аз. Този амазон по различен ли е от обикновения?

# 399
  • София
  • Мнения: 546
По-различен е - нещата са им на кампании. Но инак можеш да се логнеш с амазонския си акаунт и си използваш въведените данни за адреси карти и т.н. от там - не се налага нито да правиш нови регистрации, нито да въвеждаш наново нещо.
Испанският е es.byuvip.com. Има едно специално поле за логване с амазонския ти акаунт - някъде в страни в дясно беше... Навсякъде съм си запазила данните и директно се логвам като ги отворя, та не се сещам как изглеждаше страницата когато не си логнат. Виж ако искаш и в амазонската тема, там май имаше повече инфо и за vip-овете.

# 400
  • Пловдив
  • Мнения: 465
А гаранциите същите ли са?

Поръчах я. Благодаря за информацията.   bouquet Hug

Последна редакция: пт, 29 май 2015, 14:57 от loa

# 401
  • София
  • Мнения: 546
А гаранциите същите ли са?

Поръчах я. Благодаря за информацията.   bouquet Hug
Ако имаш предвид същите като Амазон - да, реално търговецът си е Амазон. Инак мисля, че в България irobot не признават гаранция на закупени от чужбина уреди, но нямам и намерение да се обръщам към тях при проблем  Laughing Пък дано изобщо да не ми се налага да се обръщам към когото и да било... Simple Smile

# 402
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Да,не признават гаранция.Но не ви и трябва при положение че амазон си поема пощенските при проблем.

# 403
  • Мнения: 555
Момичета,
Струва ми се, че моя Луиджи нещо се чувства уморен и объркан  newsm78
Не знам как да го обясня точно, но ми изглежда сякаш е по-хаотичен от преди.
Пускам го например да чисти кухня и коридор (като затварям другите врати) и той се врътне набързо в коридора и триумфира, че е приключил, а не е.
Два дни подред го пускам да чисти целия апартамент, като стартирам от нашата спалня (която пътеките са в П образна форма) и вечер като тръгна да си лягам виждам един и същ мой косъм, който не е помръднал от мястото си. Умишлено не го местих, за да видя дали робота ще го хване на другия ден ама тц  Thinking
Имам чувството, че някакви настройки или знам ли нещо трябва да се ресетне.
Имате ли идея защо може да чисти така?
Преди като съм го пускала от станция старателно си обикаля стая по стая. Сега ми се струва много хаотичен. Дали не се обърква от местенето на фотьойли играчки и нашето движение?
Не знам дали не е дефект и се опитвам навреме да разбера какво е.

# 404
  • София
  • Мнения: 366
Здравейте и извинение, че така връхлитам в темата, но моля за помощ  Praynig
Батерията на моята румба категорично се предаде след 3 годишно вярна служба. Открих батерия в сайта на irobot, но доста се подразних от тях за едни 8 лв. доставка. След кратък спор отказах поръчката. Да, 8 лв. за доставка и то за София ми се вижда много, а даже и некоректно. Сега Ви моля за линк откъдето да поръчам батерия за румба 780.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт