Юлски бебета - тема 31

  • 61 121
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 11 747
Бемоли, на 13-14 бях Лукановата зима. Наистина не бях много голяма, но помня по принцип нещата, но тогава купоните стояха в мен + доста пари (имах едно червено яке от мачкан шушляк, ужасно модерно беше тогава, в него имаше голям вътрешен джоб с цип. Там бяха купоните и парите). Обичайно аз превземах супера, когато пуснеха нещо, защото това ставаше през деня, а нашите бяха на работа. Ходила съм дори в голямото междучасие да пазарувам. Сестра ми беше по- голяма, но вече беше студентка и я нямаше по цял ден. Вероятно затова помня подробности около купоните точно, защото аз ги купувах телешкото, олиото, захарта...

# 661
  • Мнения: 726
Скарлет, имаше един виц на времето - османската империя ни превзе и се разпадна, присъединихме се към СССР и СССР се разпадна, та сега и ЕС на там е тръгнал... понеже се вързахме към еврото, сега всички други валути се качват, само еврото пада...ама че народ сме значи! Не стига че сами нямаме късмет, ами и на другите лош късмет носим...  hahaha Това в рамките на шегата, ама май хич не е смешно.

И аз си се чудя от къде толкова смелост не за едно, ами за две деца, ама както казва Пина - и през Великата Отечествена война са се раждали деца, така че...

# 662
  • София
  • Мнения: 1 832
И аз си спомням и времето на  Луканов  и Виденовата зима. По времето на Луканов бях ученичка още. И аз съм се редила за продукти в супера, имам спомен и за кафето, че май беше с купони. По времето на Виденов вече работих и мъжа ми също. Ясно си спомням хиперинфлацията и как заплата ми беше станала, колкото килограм сирене. На мм бяха ми платили в долари и беше дал 10 или 20 долара на майка си да ги смени. Тя ги оставила за момент /според нея/ на рафта в чейндж бюротои някой й ги беше подменил с 1, та моя  мъж беше бесн.

# 663
  • Мнения: 4 708
Де да падаше еврото  Whistling одобрили са ме за намаляване на лихвата, и ми казаха другата седмица да ида да внеса таксата предоговаряне и да задействаме нещата, не е това което исках, но си е нещо с около 18 евро надолу на месец според калкулаторите на един сайт.

# 664
  • Мнения: 11 747
Скарли, това от януари '97 е невъзможно да се повтори.

# 665
  • Мнения: 4 708
Скарли, това от януари '97 е невъзможно да се повтори.
Да, защото сме вързани към еврото, а скача долара, по прогнози ще стигне 2лв със сигурност, но нямам спестени пари, че да ги инвестирам.

# 666
  • Мнения: 748
И аз си ги спомням добре тези времена. По времето на купоните учех в Ловеч и някак си, някой се беше объркал и ми даваха купони и в училище, и на нашите, голям кеф. И брат ми учеше в Ловеч, но на него не му се дублираха. А преди купоните си спомням как чаках в кварталното магазинче за салам - по цял следобед аз и един куп баби. Интересно що нямаше други деца или пък старци.
А по времето на Виденов бях студентка. Въпросната зима се бях освободила от два изпита и сесията ми свърши много рано. Стоях си на село, че имах едно гадже там и слушах по новините какво правят студентите в София. Чак не можех да повярвам, че това е същата България, в която съм и аз. На село си беше супер спокойствие.

# 667
  • Мнения: 11 747
Брей, дали?! Зема да си купя долари.
И във Варна беше спокойно, докато в София се избиваха. Макар, че имаше някаква псевдо блокада на пътя към Златните, а аз учех в Свободния и имахме изпит. Минахме с една кола през лозята на Траката и пак стигнахме до университета. С две момчета. Те си бяха приготвили бухалка в случай, че ни нападнат за дето не спазваме блокадата и не се включваме в протеста, а ние искахме да отидем на изпит.

# 668
  • Мнения: 11 747
От снощи никой не е писал след мен, сигурно темата е отегчителна за много хора, но аз от снощи си мисля, че не изкоментирах някои неща, които си помислих. И сега няма да коментирам всичко, но исках по повод случая със свекървата на Верабел да напиша - припоних си какви измамни времена бяха. Наистина за миг да се обърнеш и си обран, набит, че и убит. Особено в чейнчбюрата, които бяха редовно посещавани, ставаха най- големите страхотии. Във Варна тогава имаше и убийства. По уличката със страх се минаваше.
И, Бемоли, ти със 180 долара наистина си била безумно богата!  Grinning  Тука на работещите в ТИМ даваха по 100 долара и се смяташе за мнооооого добре!

# 669
  • София
  • Мнения: 1 318
Темата изобщо не е отегчителна.
Аз купонна система не помня, никога не съм виждала купони за хляб /разбира се, теоритично съм наястно/. Но помня, че по едно време имаше режим на тока 3:1.

# 670
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Весе честит празник! Да ти е жив и здрав Лазар и много да те слуша и радва.

# 671
  • Мнения: 748
Честит имен ден на Лазар. Честито и на всички празнуващи. Да са живи и здрави!


Джина, режимът на тока беше една или две години преди купоните. Даже за кратко беше 2:2.

Дъщеря ми и ММ още спят. Ако времето е лошо, щеше да е цъфнала още в 8, но сега е слънчице и идеално за разходки, що да не спят до 11.

# 672
  • Мнения: 318
Честит  имен ден на всички празнуващи днес !
Лазар да е здрав и с гордост да носи хубавото си име !

# 673
  • Мнения: 681
На мен тази тема не ми е отегчителна, но гледам да не се обаждам много-много, че да не заприличам на партизанка на беседа с пионерчета. (Ама то май трябва да разясня какво е пионерче...)

# 674
  • Мнения: 4 255
На мен темата ми е много интересна.Поради лични причини,аз някак съм изтрила тези периоди от паметта си и не си спомням почти нищо.Най-ярко ми е останало само това как нашите държаха в гардероба пари за два апартамента и докато се решат къща или апартамент,парите бяха станали като за един фризер.Това и купиха.До днес им го натяквам.
Друго,което си спомням,не знам обаче по кое време е било,че в магазина нямаше 20 вида сирена,10 вида кашкавал и 15 вида колбаси.Имаше по един вид от всеки артикул,но пък паквото имаше на магазина,присъстваше и в хладилника ни.А сега има много хора,които влизат само за един хляб.

Общи условия

Активация на акаунт