Живот след сватбата

  • 16 785
  • 317
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 865
А женихът дали е пуснал тема в някой форум какво се очаква от него като "нов съпруг и домакин", дали си е купил готварски книги?

# 31
  • Мнения: 46 641
А женихът дали е пуснал тема в някой форум какво се очаква от него като "нов съпруг и домакин", дали си е купил готварски книги?

 hahaha

# 32
  • Мнения: 195
А женихът дали е пуснал тема в някой форум какво се очаква от него като "нов съпруг и домакин", дали си е купил готварски книги?

аз предполагам, че Жениха сега е на вълна "Първа брачна нощ" и такива книги чете, че и филми гледа...

# 33
  • Мнения: X
А женихът дали е пуснал тема в някой форум какво се очаква от него като "нов съпруг и домакин", дали си е купил готварски книги?

аз предполагам, че Жениха сега е на вълна "Първа брачна нощ" и такива книги чете, че и филми гледа...

И се упражнява. hahaha

# 34
  • Мнения: 46 641
Може и да "тренира" някъде  Whistling

Ех, изпревариха ме  Joy

# 35
  • Мнения: 8 860
Въпросът за наличието или отсъствието на предбрачен секс е много важен. Ако и това не са правили... Crazy. Положението е опсайт. Confused Иначе съвместното съжителство може да се получи и без предварителна проба. Като се жених навремето и аз не бях живяла преди това с мъжа ми. Но тогава-тоталитарно време- не беше позволено да се живее заедно без брак. Все пак нещата се получиха без сътресения. Но ако първата брачна нощ се окаже наистина първа...хм...кой знае какво може да се окаже.
Не знаех, че още има хора, които живеят според такива традиции

# 36
  • Мнения: X
Не знаех, че още има хора, които живеят според такива традиции[/sub]

Има. В родилното бях в една стая с едно девойче от Раковски. Такива чудеса от 18 век се наслушах, че си траех да не ме надуши, че и аз съм католичка. Направо ме досрамя.

# 37
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 606
истината е, че всяко семейство си има своята истина  Simple Smile Познавам двойки, живели години наред заедно, правили секс, че и деца родили, преди да се оженят; и такива, които се ожениха след първите няколко срещи- това не е главната причина за последваща раздяла или продължителна връзка.
За нас нищо не се промени след сключването на брака. Бях на 21, студентка, родих, завърших. Нищо толкова сложно. Готвене и чистене е имало и преди брака. Отговорностите ни и преди това бяха поделени. Живеем вече 20 години заедно, от 15 сме с брак.

# 38
  • Мнения: 9 041
Имам доста приятели, които са протестанти и те сключиха брак по този начин - без да са живели заедно и без да са консумирали отношенията си  Peace
Повечето имат страхотни семейства и са видимо щастливи заедно.
Моето обяснение е, че тяхната семейна среда е такава, възпитанието им е такова, разбиранията за живота и отношенията също.

Сигурно има много различни случаи, но моето пряко наблюдение е такова  Peace

# 39
  • Мнения: 1 801
Eй, изядохте момичето с парцалите. Уважавайте начина на живот и на мислене на дригите хора! Егати! Като че ли едно време все са се женили след като са поживяли един с друг. И даже разводите са били много по-малко.

# 40
  • Мнения: X
По-малкото количество разводи не означава по-голямо количество на успешните браковве.

# 41
  • Мнения: 6 940
Казваш, че живееш с майка ти, не ти ли правят впечатление нещата, които тя върши за домакинството? Нещо такова можеш да очакваш. Другото е да говориш с годеника ти, какво си представя, че ще правиш ти, какво би правил той. Наистина най-добре е да си разпределите задълженията още от началото, а не да правиш всичко сама и той цял живот да не си мръдне пръста вкъщи.

# 42
  • Мнения: 2 650
Казваш, че живееш с майка ти, не ти ли правят впечатление нещата, които тя върши за домакинството? Нещо такова можеш да очакваш. Другото е да говориш с годеника ти, какво си представя, че ще правиш ти, какво би правил той. Наистина най-добре е да си разпределите задълженията още от началото, а не да правиш всичко сама и той цял живот да не си мръдне пръста вкъщи.

 На мен това ми направи впечатление: от една страна "Ами ние живеем по християнски, т.е. така сме възпитани и аз и той и нашите семейства са такива ", а от друга -  "Майка ми естествено винаги казва най-лошото за брака и да не бързам да се женя " . Явно този модел не е бил особено добър...поне за майката на авторката, лошото е, че  след като ВЕСИ няма други модели за семейство, твърде вероятно да го повтори  Confused

# 43
  • София
  • Мнения: 23 130
Аз бих посъветвала авторката да попита годеника си дали е склонен да се включва в домакинстването. Уж ще се женят, а не са дискутирали ключови въпроси.

# 44
  • Мнения: 6 365
Не забелязвате ли, че момичето от този брак има шанс да стане презвитера? Това не е просто съпруга, а трябва да е и пример. А не ми звучи много сигурна, ни в себе си, ни в брака си и даже във вярата си. Ако беше, нямаше сега да пита тия работи.

А при свещеник и презвитера няма разводи и иди ми-дойди ми...

Общи условия

Активация на акаунт