Искам да кажа ... (27)_09.03-15.03

  • 69 849
  • 2 081
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 22 516
viliandar, да, разликите тук и в други страни на авточасти понякога са безумни.
На японските автомобили пък съвсем.

Правя пилешка супа....повече пилешко обаче няма да купувам. Хич не ми харесва, кой знае с какво ги тъпчат и блъскат вече. Мирише странно, не мога да определя точно на какво.
Преди 2-3г. някъде бяхме нацелили партида която така смърдеше на пеницилин, че няма накъде повече.

# 511
  • София, Младост
  • Мнения: 2 416
Аз пилета вече купувам само от 2 определеми места, поръчвам ги и ми ги доставят. От едното цената е доста солена (12лв/кг  Crazy) но пилетата се отглеждат само навън, пасищно, месото е много по-различно от на всички останали купешки и съответно се отглеждат и продават сезонно-от май до октомври. Харесвам ги и в сезона купувам веднъж месечно. От веригите пиле не съм купувала от години.

# 512
  • Мнения: 30
Покрай "Чучело" се сетих за друг филм, който много силно ме впечатли навремето, от години го търся, но не го намирам никъде... Даваха го някъде 1987-1988, при всички случаи преди 1989. Чешки, за една групичка фенове на Спарта Прага, които тръгват от някакъв град, към Прага на мач. Действието се развива във влака. На български беше преведен като "Защо?", но явно заглавието му е било друго, защото така не го намирам.
Ако някой има някакви спомени, да помага, трябва ми за колекцията "възпитателни" филми, които пускам на сина ми.

Ето го: https://www.youtube.com/watch?v=w-eZj9eOfwg

http://www.imdb.com/title/tt0093786/

И един добър коментар на руски:
http://ultras.wikia.com/wiki/%D0%9F%D0%BE%D1%87%D0%B5%D0%BC%D1%8 … BB%D1%8C%D0%BC%29

Ако откриеш целия филм с удоволствие бих го гледала и аз...

# 513
  • Мнения: 4 785
Аз пилешко избягвам много. Отвратително е, според мен дори опасно  Stop

Ох, искам да си украся елхата пак  Whistling И нещо съм много гладна, чета тука един анекс, ама го чета като дявол Евангелието... 12 стр. ми се струват 400  ooooh!

# 514
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Гледам Акаша е пуснала линковете, които аз пусках за кукерите, на едно друго място.

# 515
  • Мнения: 14 654
Пилета могат да се поръчват домашни, стига да се доверявате на производителите им. Малките ферми се светнаха да стигат до крайните клиенти с доставка до домовете, защото хем на тях им е изгодно, хем на нас ни е писнало от скапаното и скъпо мляко и месо в магазините и искаме нормална храна.

# 516
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Само остава да си намеря в Ямбол някой, който да ме снабдява с пилета. Имам позната, която е учител в едно село и казва, че от там понякога си купува, обаче аз нямам път до селата, нито пък познати от село.

# 517
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 252
Линковете не бяха ли от новинарски сайт/ове newsm78 С Гугъл всеки може да ги намери.

Пиле рядко купуваме и обикновено е от точно определен магазин за месо.
Последно ядохме току-що заколен и отглеждан свободно петел на Петльовден в едно сръбско село. Мъжът ми го спазари от бабата-собственичка за празника. Много вкусен беше, нищо че се вари и пече по-дълго време.

# 518
  • Бургас
  • Мнения: 7 428
Акаша,аз не бих празнувала по -рано рожденния ден. Чувала съм,че по-рано може да се прави само помен .Ако се падне през седмицата вечерта се черпим само ние,а в събота или неделя с децата.

# 519
  • Мнения: X
Последната година в България един човек от Добрич ни носеше пилета. 10 лева на бройка бяха, но много хубави.
Като цяло е доста боклучава храната, която се продава в България, но пък като се сетя за зеленчуците ...  Heart Eyes Всъщност само краставиците и пиперът ми липсват много, тук са големи боклуци и скъпи. Последно видях краставици за 7 евро, лятото хубавите са по 3. Пиперът колкото и да струва е гаден, само един зелен местен сорт има, който е вкусен, но не става за печене. В Калабрия обаче видяхме много пипер, същия като онзи от Шабла.

# 520
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Покрай "Чучело" се сетих за друг филм, който много силно ме впечатли навремето, от години го търся, но не го намирам никъде... Даваха го някъде 1987-1988, при всички случаи преди 1989. Чешки, за една групичка фенове на Спарта Прага, които тръгват от някакъв град, към Прага на мач. Действието се развива във влака. На български беше преведен като "Защо?", но явно заглавието му е било друго, защото така не го намирам.
Ако някой има някакви спомени, да помага, трябва ми за колекцията "възпитателни" филми, които пускам на сина ми.
ще попитам дали някой тук го знае Peace

# 521
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Линковете не бяха ли от новинарски сайт/ове newsm78 С Гугъл всеки може да ги намери.
...
Така е, нямам претенции за авторство. Просто констатирам. А начинът им на представяне изключително много наподобява начина, по който аз ги пуснах тук.

# 522
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 909
Добър ви ден! И днес е слънчево тук, чудя се кога да подхващам пролетното чистене.
"Чучело" го помня и до днес. Много ме разтърси, когато го гледах. И след това седмици се влачех като ударен самолет. Не знам колко подходящ е било за ученици, но и нас ни водиха от училище.
Кучето се изживява като кожена яка - увило се е около врата ми. Ако го оставя - денонощно ще е в това положение. Такова виене и скимтене настава, ако го оставя в друго помещение, докато си върша работата в съседното.  А иначе няма проблем да си седи само в апартамента.

# 523
  • В Космоса
  • Мнения: 9 884
Гледам Акаша е пуснала линковете, които аз пусках за кукерите, на едно друго място.

Да. Нали не е проблем? Помислих си, че може да изнедоволстваш, но все пак са от публичен сайт и реших, че няма за какво да се притеснявам. Simple Smile

За празнуване преди датата никой нищо не каза. Не, че съм особено суеверна, но все пак ще ми е малко по-спокойно ако знам, че и други го правят. Аз даже не знам защо, но съм чувала, че не било хубаво уж...

А, сега видях че Лина е отговорила. Хм!

# 524
  • Мнения: 14 654
И аз не знам защо не се празнува рожден ден по-рано, както и защо трябва на пилето да му се реже трътката преди да го печем. Ако някой знае, ще прочета с любопитство.

Общи условия

Активация на акаунт