Как се премахва кокоши трън?

  • 65 671
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 251
Съвета  който ти е дала Леля Ог, го е приложил на практика съпругът ми- кокоши трън е премахнал по този начин, а и аз, но горих брадавица на ръката си. Изрязох едно малко парченце, колкото нокът на кутре от суров картоф - издълбах дупчица с големината на/ брадавицата, респективно-кокошият трън/ и в тази дупчица се слага салицила /на прах /.Поставя се върху проблемното място /предимно вечер/ и сутринта се маха. Няколко такива процедури са напълно достатъчни за премахването на кокошият трън или брадавицата - не е нужно да се ракървавява или изрязва, изгаря от салицила и пада сам.

Последна редакция: пн, 13 мар 2006, 11:47 от Нина

# 16
  • Мнения: 7 640
според мен не се занимавй с бабини лекове, ами си купи от аптеката специални лепенки със салицилова киселина и за 1 седмица ще си готова Simple Smile

# 17
  • Мнения: 8 505
според мен не се занимавй с бабини лекове, ами си купи от аптеката специални лепенки със салицилова киселина и за 1 седмица ще си готова Simple Smile

  202uu

# 18
  • Мнения: 1 581
На Dr Scholl има лепенки, а също така има и гелче със салицилова киселина за махане на кокоши тръни. Препоръчвам ти гелчето, защото няма нужда от лепенки - трябва редовно мазане, аз имах много голям кокоши трън и го махнах за повече от месец, трябва постоянство.
С гела - мажеш, то изсъхва, престоява 1 ден, после се къпеш или си накисваш крака в топла вода, кожата омеква и леко се надува на намазаното място - изрязваш колкото можеш с ножичка или нокторезачка, пак мажеш - на другия ден пак така... Постепенно се маха кожата на мястото, после започват да се виждат черните жила, те като се озвадят - останалата част сама си пада. Не боли изрязването, става много постепенно. Мене ме болеше ужасно като ходех, като стъпвах на тръна, мотивирах се - да видим кой кого  Laughing - и го разкарах.

Но трябва постоянство. Аз няколко пъти почвах, после забравях да мажа, то пак си се възстановяваше, пак наново... Стана много голям и много болезнен. И с бабешките лекове - някои сигурно действат - ама айде да пробвам това, айде да пробвам онова - само си загубих времето. А просто трябва постоянство.

Пожелавам ти успех с махането.

# 19
  • Мнения: 245
Няма кокоши тръни на пръстите,те се образуват на меката част на табана.Това,кето ти се е образувало е наслояване/мазол,но не е това на което викат масово...../отстранява се с инструмент наречен длето при педикюрист,но изкарал медицински педикюр.....ако е по повърностно и ел.пила ще свърши работа... Peace
Кокошите тръни се образуват навътре в слоевете кожа и приличат на око,а брадавиците са изпъкнали навън,те придимно се образуват по ръцете и са спори.....

# 20
  • Мнения: 7 640
аби мисля, че и дебели упорити мазоли могат да се махнат със салицилови лепенки newsm78

# 21
  • Мнения: 245
аби мисля, че и дебели упорити мазоли могат да се махнат със салицилови лепенки newsm78
така е но лепенките изгарят и боли,знам от опит махала съм си с тях брадавица,тя пак излезе...де,ама тва е друга тема

# 22
  • Мнения: 7 640
Нелсън, ами не ме е боляло newsm78, ама хич

# 23
  • София
  • Мнения: 6 477
Аз сткрадам то някакво образувания на малкия пръст на крака, но както прочетох тук, май наистина не е кокоши трън, а мазол. Питах моя колежка, която е кожен лекар какво мога да направя за пръста си. Съветът й беше следния (тя така и не видя моя прословут мазол или кокоши трън), та ако е кокоши трън - лепенки със салицилова киселина, махане на омекналата кожа, но в никакъв случай рязане с ножица, понеже можело да доведе до тежка ифекция. Като се намали мъртвата тъкан и се стигне до тези черни корени - тогава с течен азот се премахва причината. Всъщност причинителя бил вирус, подобен на този, причиняващ брадавиците.

# 24
  • Мнения: 245
Нелсън, ами не ме е боляло newsm78, ама хич
незнам мен бая ме боля,защото ми изгори слоевете кожа,говоря за брадавица на пръста на ръката,на крака е по друго доста по-грува е кожата и слоевете на мъртвата са налични за разлика от ръката Flutter

# 25
  • Мнения: 245
та ако е кокоши трън - лепенки със салицилова киселина, махане на омекналата кожа, но в никакъв случай рязане с ножица, понеже можело да доведе до тежка ифекция. Като се намали мъртвата тъкан и се стигне до тези черни корени - тогава с течен азот се премахва причината. Всъщност причинителя бил вирус, подобен на този, причиняващ брадавиците.
Точно по този начин се обработват от педикйрист,само че аз правех едноседмично третирене след като е отстранен живеца със специална тинктура за к.тръни,която изгаря също слоевете,за всеки случаи ако процедурата е била болезнена за клиента и е прекратена или ако случайно е останал живец.Тинктурата е доста по-безобидна от олущваща паста,която е на силицилови лепенки.За това съвета ми бе педикюриста де е карал медицински педикюр....

# 26
аз имах кокоши трън на пръст на ръката. много време пробвах различни варианти за отстраняване. с лепенки от аптеката се премахваше временно, после пак израстваше. най-накрая прочетох в интернет един трик, с който успях да го премахна и съм мнооого щастлива! сега ще го споделя и с вас:

сложих в една чашка скилида чесън и сипах оцет. така престоя 1 нощ. на сутринта изрязох малка част от чесъна (който бе прогизнал от оцета) и го закрепих върху кокошия трън с обикновена лепенка. така стоя известно време може би около 24 часа или повече.., почна страшно да боли (явно изгаряше), потраях колкото можах и го махнах чесъна с лепенката.
след това се поду, стана като мехур пълен с течност.., аз малко се попритесних, но.. след няколко дни мехура от само себе си се пукна, после лека полека зарастна раната... и повече не ми се е появявал кокоши трън.

много съм доволна, щото това ме мъчеше години наред. а нищо друго не помагаше, нито лекари, нито лепенки, нито смокиново мляко, нито живовлечно мляко (от жълтурче). в моя случай чесъна помогна!  Grinning

# 27
  • Мнения: 181
личен опит:

намокряш кокошия трън лекичко и поставяш върху него кристалче калиев перманганат (от аптеката) с пинсетка примерно. лепваш отгоре някаква лепенка. и така няколко пъти, дни. в крайна сметка на мястото трябва да остане дупка.

# 28
  • Мнения: 730
Вземи си от аптеката разтвор за мазоли на Sholl,страхотен е,аз до преди няколко дни си горих мазол с него-няма болка,няма неприятно усещане,само,че иска постоянно мазане-сутрин и вечер,просто е вълшебно.Има указания в опаковката,маже се само засегнатото място.Ако е много стар-за около месец се маха,но успешно.Струва 10лв.

# 29
много благодаря за съветите  Hug

Общи условия

Активация на акаунт