Споделете 182

  • 64 695
  • 397
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 215
`ТуиГ, виртуална прегръдка от мен Hug

# 46
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Една приятелска точилка би била също толкова отрезвително полезна.  Mr. Green

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Ох, Туиг, май всяка година по това време имаш истории.

# 48
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Срещите с администрацията са неизчерпаем източник на емоции и същевременно курс по оцеляване и ориентиране. Нещо като реалитито "сървайвър", но действието се развива по етажите. Понякога е и забавно.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Е, ти вече си обръгнала на какво ли не. Наистина си сървайвър.  Grinning

# 50
  • Мнения: 4 303
И да знаете - ако ви хрумне да се осигурявате на максимума, много да внимавате да не го надвишите с ... 6 лева. Като прелее едното гърненце, разказва играта на цялото водно колело.
Какъв е проблемът тук?

# 51
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Проблемът е, че всяка година държавата определя максимум, върху който могат да се внасят осигурителни вноски. За въпросната 2014 г. това е сумата 2400 лева месечно. От една страна добре - получаваш заплата 5 хил. лева, но осигуровки се внасят само до 2400 лв. от тях. Останалото си подлежи единствено на облагане с данък.
Но идва проблем като се случи да се осигурявате на няколко места - на трудов договор + самоосигуряващо се лице + още нещо /да кажем граждански договор/. Ако обаче общият размер на сумата, която е внесена като осигуровки, надвиши този макс. размер на осигурителния доход, тогавата системата казва "НЕ" и се налага да се правят корекции на декларация обр. 1, а ако е подадена вече обр.6, и на нея и става тюрлю гювеч по български. При един по-апокалиптичен сценарий идват и умовете от НОИ и почваш да се чудиш кой те би по главата да декларираш всичко със запетайките.
Та нещо такова се получава именно с тези, които тъпо и упорито се опитват да декларират действителните си доходи и да са коректни данъкоплатци. Вместо да ги поощри, държавата ги принуждава да изпишат още една кофа мастило, да се разходят n-на брой пъти до НАП, осигурителни каси и работодатели, за да направят така необходимите корекции и някой слънчев ден като им влезнат в профила на данъчнозадължено лице, всичко в табличките да е под конец и така, както системата повелява. Като не внесеш всичко има санкция. Като внесеш повече от необходимото - пишеш допълнително и коригираш.
А когато служителят в НАП, преглеждайки документите ти почне да се кръсти и да вика "Тука това не е така, .... тука това също не трябва да се пише толкова ... О, Бога ми - добре, че не сте ползвали болнични!!!! ",  ти иде да извършиш нещо наказателноотговорно.

# 52
  • Мнения: 328
Завърнах се Hug
прекарах чудесно,за мен няма по скъп град от Варна.
И аз преди да тръгна гледах на кръв,за едно направление мед. сестра  ме разкарва 4 пъти
аз исках направление не клинична пътека.
всичко мина  останах със мечтите да има пак
`ТуиГ да за съжаление ,все пак ти желая успех.
 Hug ей 1 ви май е  няма р махайте палтата и на морето.

# 53
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Завърнах се Hug
прекарах чудесно,за мен няма по скъп град от Варна.
И аз преди да тръгна гледах на кръв,за едно направление мед. сестра  ме разкарва 4 пъти
аз исках направление не клинична пътека.
всичко мина  останах със мечтите да има пак
`ТуиГ да за съжаление ,все пак ти желая успех.
 Hug ей 1 ви май е  няма р махайте палтата и на морето.

И за мен няма по-скъп град от Варна.

# 54
  • Мнения: 10
Ох, в такова едно самосъжаление съм изпаднала, че ми се гади от мене си  Close
Не ми харесва докъде съм се докарала, не искам да позволявам да ме унижават, пренебрегват или прецакват повече... а нямам сили да продължа да го игря Барон Мюнхаузен и вечно сама да се тегля от блатото и... все да съм в него...

# 55
  • Мнения: 7 201
Ох, в такова едно самосъжаление съм изпаднала, че ми се гади от мене си  Close
Не ми харесва докъде съм се докарала, не искам да позволявам да ме унижават, пренебрегват или прецакват повече... а нямам сили да продължа да го игря Барон Мюнхаузен и вечно сама да се тегля от блатото и... все да съм в него...
Все едно аз съм го писала ..
Освен да ти напиша, каквото казаха на мен - "Няма да е все така". Hug

# 56
  • София
  • Мнения: 1 176
Споделям, че Елка Стоянова е феноменална Жена.
Споделям също и книга с автограф.

# 57
  • Мнения: 328
 Hugиииииииииииииии
нямахме Интернет и телевизия 5 часа
много съм вързана за тези услуги Sick

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Споделям, че Елка Стоянова е феноменална Жена.
Ако е същата, за която си мисля - да, много е готина.

# 59
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Силве, а къщата чиста ли е и имаш ли сготвено? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт