Как се предпазвате от забременяване след раждането?

  • 4 957
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 248
За ефикасен- незнам кой е най-ефикасният. Аз ползвам лепенки и съм доволна. АГ-то ми препоръча спирала, но мен ме е страх. Затова предпочетох лепенките. Hug

И аз се интересувам от тези лепенки! Моля те, дай малко повече информация.

Иначе, сега още кърмя и не се пазим много-много, но за по-нататък трябва да помисля, защото трето ще ми дойде в повечко, поне на този етап! Simple Smile Хапчета не ми се взимат, защото казват, че действат карцерогенно след известно време, от спирала малко ме е страх, а прекъснат акт май не върши работа  Thinking

# 16
  • Мнения: 7 474
Вначалото се пазех ме , от 2г. не се пазим, но нищо на лице Rolling Eyes!

# 17
  • София
  • Мнения: 6 182
До 6месечната възраст на Дияна ползвахме презервативи, после минах на хапчета.

И ние така. Само дето през 6-те месеца презерватива се скъса, аз пих постинор...хич не искам повече такива работи Naughty
Докторът ми препоръча хапчета, защото имах хормонални проблеми в миналото. Но и на мен са ми интересни тези лепенки, те предполагам също са на такава основа.

# 18
  • Мнения: 2 631
6 месеца след раждането сложих спирала, а до тогава - прекъснат полов акт.
И двете ми бебета станаха планирано от първия опит, така че и за в бъдеще ще трябва някаква сигурна контрацепция Peace!

# 19
  • Мнения: 1 809
Както и преди да забременея(държа да спомена,че бебето е планирано)-с прекъснат полов акт!
И моя отговор е същия  Wink

# 20
  • Мнения: 147
След 6-ия месец ще сложа спиала, за сега с прекъсване на половия акт

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
С презерватив,но мисля в най-скоро време да си сложа спирала.

# 22
  • Мнения: 5 250
С презерватив  Peace
Хапчета и спирала неискам , а на метода "пазя тее" не разчитам  Wink

# 23
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
за първи път чувам ,че хапчетата имали след време канцерогенно действие newsm78моля за малко пояснение в невежеството ми Embarassed
аз преди да забременея пих хапчета 5 год.без прекъсване и сега не знам след като родя какво да предпочта Thinking

# 24
  • София
  • Мнения: 3 061
хапчета, пия Ясмин.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
С презерватив.Иска ми се да мина на хапчета ,но първо трябва да спра цигарите,че вече съм на 35.

# 26
  • Мнения: 539
С презерватив  Peace
Хапчета и спирала неискам , а на метода "пазя тее" не разчитам  Wink


И аз така.

# 27
  • Мнения: 3 423
Иначе, сега още кърмя и не се пазим много-много, но за по-нататък трябва да помисля, защото трето ще ми дойде в повечко, поне на този етап! Simple Smile

Ама чакай, това, че кърмиш, не значи, че не можеш да забременееш.
И нищо, че не ти идва мензис, като нищо така се получават породените бебета,
мамите се заблуждават, че не е опасно, а то вземе, че стане.
Или поне моята лекарка ми каза да не лежа на тая.

# 28
  • Мнения: 1 382
Ми не правим секс  Crazy,а и малкия спи при нас на леглото...ужас,станала съм кълбо от нерви напоследък

# 29
  • Мнения: 248
за първи път чувам ,че хапчетата имали след време канцерогенно действие newsm78моля за малко пояснение в невежеството ми Embarassed
аз преди да забременея пих хапчета 5 год.без прекъсване и сега не знам след като родя какво да предпочта Thinking

Ето една статия, на която попаднах скоро в www.tialoto.bg :

Вредят ли наистина противозачатъчните таблетки

Покрай многото положителни страни на противозачатъчните таблетки, рядко се обръща внимание на негативните за здравето ефекти на този толкова популярен метод за предпазване от бременност

Последните медицински изследвания показват, че противозачатъчните се нареждат в „черния списък“ на причините за рак на гърдата наред с азбеста, арсеника и плутония. Френският вестник Фигаро припомня също, като се позовава на Световната здравна организация, че хормоналното лечение на жените в менопауза, които наброяват повече от 20 милиона в развитите страни, също е канцерогенно.

Все пак по-задълбочен анализ на данните показва, че няма място за паника.

Вярно е, че хапчетата увеличават риска от образуване на някои ракови заболявания - на гърдата, на шийката на матката, на черния дроб. Цифрите показват, че 20% от жените, които пият хапчета, заболяват от рак на гърдата. Истината обаче е, че това всъщност е много малък брой жени, защото тези 20% се отнасят само за жените над 45- годишна възраст, които са в рискова за образуване на рак на гърдата възраст.

Освен това негативният ефект на хапчетата изчезва няколко години след прекратяване на приема им. Според лекарите канцерогенното действие на таблетките се дължи на комбинацията между два "женски" хормона - естроген и прогестерон и най-вече на високите нива на втория.

При нормално функциониране на яйчниците, без таблетки, през втората половина на 28-дневния цикъл в организма не се отделя прогестерон, докато хапчетата го доставят през целия период. Все пак трябва да се направят още изследвания, за да се докаже това влияние на прогестерона.

Колкото до рака на шийката на матката, хапчетата едва ли имат някакво значение, тъй като лекарите са доказали, че тази болест се причинява от вирус, предаван по полов път.

Ако претеглим всички "за" и "против" противозачатъчните, става ясно, че все пак те повече помагат, отколкото вредят.

Жените, които взимат противозачатъчни, посещават гинеколог сравнително по-редовно, за да сменят рецептата си и да се прегледат. Така превантивното лечение на някои заболявания е по-лесно.

Тук е важно да се отбележи отново, че противозачатъчните таблетки трябва да са изписани от гинеколог след обстойни изследвания. В никакъв случай не трябва да взимате хапчетата на най-добрата си приятелка или да си ги избирате по опаковката в аптеката.

СЗО съветва лекарите да не предписват таблетки анти-бебе на жени, генетично предразположени към ракови заболявания.

Общи условия

Активация на акаунт