Децата на АРТ технологиите - Размисли и страсти №15

  • 29 563
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 846
С 8.1 т. сме, шансовете и за двете места клони към 0. Или ще е на частна, или ще си го гледам. Ще претегля + - и финансовата част и ще го мисля. Почвам проучване на частните ясли

# 721
  • София
  • Мнения: 23 190
то наоколо няма частни ясли май, аз поне най-близката която намерих е зад хотел плиска някъде и в симеоново и драгалевци имаше някакви.
ама като е по далеч е сложно  ooooh!

в ей тая са приемали с 8.1 - 16 ОДЗ Приказен свят, съвсем наблизо ви е.

# 722
  • Мнения: 39 528
Днес на площадката майки и бащи обменяха информация кой влязъл, кой останал. Един баща ми шушнеше даже от къде съм намерила връзки да влезе мойто без проблем. Изхилих се и му викам- мо роди си бебе в седми месец, па после няма да имаш никакъв проблем да го вкараш в яслата.

# 723
  • София
  • Мнения: 23 190
на нас ни предлагаха да ни уредят срещу 5000.
то ако имам толкова излишни , ехее лесна работа.
преди  време като важаха роднинските работи, например баба работеща в градина, едни познати платиха на една работеща, тя се писа баба на детето и се намърдаха.
сега явно има други начини  Rolling Eyes

# 724
  • Мнения: 39 528
Радвам се, че и това ми мина от главата. Че като гледам мойта приятелка сега търси връзки за нейната първолачка. Та поне ще дишаме спокойно още 5 години.

Иначе системата вчера ме уведоми, че не е приета на първо класиране  Joy

# 725
  • София
  • Мнения: 23 190
същите мои познати сега платиха, за да си сменят адреса до някакво училище, което дава някакви точки за класирането само на деца живеещи на съседни улици, а иначе е в техния квартал.
та не им е лесно на децата, никъде не ги искат  ooooh!

# 726
  • Мнения: 39 528
Цялата система е безумна. Имаш дете- нито има къде да го запишеш на градина, нито да учи в що годе нормално училище. При нас хубавото е, че има доста елитни училища и след време живи и здрави да не се налага да правим някакви гимнастики за записване.

# 727
  • UK
  • Мнения: 5 999
Нали се построиха множество нови ДГ и ДЯ, пак ли, няма места newsm78 Иначе, за у-ща аз отсега се ориентирам и вече имам и приоритетни Joy

# 728
  • Варна
  • Мнения: 1 949
Коконче, кои са ти приоритетните училища, ако не е тайна? То се построиха много ДГ и ДЯ, но за София пак са недостатъчни. Във Варна уж се пооправиха нещата, но аз май ще си имам проблеми. В нашия квартал, сиреч село, градината е една, с една яслена група за 20-ина деца. Разбрах, че голяма част от приетите са с предимство. Т.е.  шансовете ни клонят към нула. А ОДЗ ни е на 3 мин. бавен ход, как да не ме е яд. Другите ясли са на 5 км от нас. Светнаха ме за една врътка, но трябва да изкарам детето болно. Що да дърпам дявола за опашката?

# 729
  • Мнения: 3 846
Бамба, не са ми добри отзивите за тази "Приказен свят"..., частни - имало някаква в кв. Витоша. Ще проучвам още. Мдам, и за 1-ви клас ще има ядове, даже дерта ще ми е по-голям, че хем трябва да ходи на училище, хем и детето ще е по-голямо, ще разбира, абе голяма тъпотия. Хем в голям град да живееш, че нали възможностите във всяко направление са повече, хем като ти дойде ей туй на главата и се чудиш "е, па, сеа що стана , та не вечерааме"?!

Въпрос: За второто класиране пак ли наистина трябва да се регистрирам? Така го чета, разбирам от сайта, някой преминал през това да е по-наясно?

Последна редакция: пн, 11 май 2015, 01:25 от bizi

# 730
  • Мнения: 7 488
За какви точки говорите, че нещо не ми стана ясно  newsm78 Аз лежа на туй ухо, че сме близнаци и сме с предимство, та хич не съм се разбързала за ДГ. И във Варна ли само онлайн се подават документи или само за София важи това?

Кокона, я кажи на какви у-ща си се спряла, то около нас има много, но сякаш е далече времето за у-ще  Rolling Eyes И само по квартали става записването, не може ли в друг квартал да е у-щето, ако примерно то ми харесва.

# 731
  • София
  • Мнения: 23 190
bizi, не се регистрираш всеки път, само може да пренаредиш желанията.

в кв. витоша има една частна, монтесори, не знам си какво си, хилядарка на месец  Crazy
и да ви уведомя че половината тука не сте раждали, взех си епикризата от хистероскопията, на всичките обяснения са написали че съм нераждала и в скобички секцио цезария.

# 732
  • София
  • Мнения: 16 213
Цитат на: бамбарадамбара link=topic=832248.msg30786626#msg30786626 date=1431325066...
в кв. витоша има една частна, монтесори, не знам си какво си, хилядарка на месец  Crazy
и да ви уведомя че половината тука не сте раждали, взех си епикризата от хистероскопията, на всичките обяснения са написали че съм нераждала и в скобички секцио цезария.

Ей, направо ви завидях, девственици такива  Embarassed.

Нашата кварталната била 700 и ми се струваше скъпа, то излезе, че имало и по-страшно.

# 733
  • Мнения: 39 528
Тия със секциото ли не са раждали или тия с естественото  newsm78 Че аз верно съм си като девственица отдолу  Joy

# 734
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Тия със секциото ли не са раждали или тия с естественото  newsm78 Че аз верно съм си като девственица отдолу  Joy

То аз като съм естествено раждане, да не мислиш, че и аз не съм така.  hahaha hahaha hahaha

Общи условия

Активация на акаунт