таткото да присъства ли?

  • 2 042
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
Сега е така: ако иска (и може) таткото, присъства, ако ли не - не.
А замисляли ли сте се, защо не е възникнала и май при повечето народи не съществува такава традиция - бащите да не присъстват на самото раждане. Сигурно всички си спомняме от филмите - развълнуваният татко обикаля пред стаята, където мама ражда. Бебето проплаква, пооправт лелите около маминото легло, дават бебока и пускат щастливият татко да си ги види. Нали така го показват винаги (а и в книгите е така). Може би за това има някаква основателна причина.
Колкото и да не вярвам на "бабини дивитини", все пак се замислям за смисъла на една или друга традиция. 

# 46
  • Мнения: 1 910
Моят мъж също присъства. Беше ми невероятна опора, от която и страна да погледна. Имах тежко раждане и мисля,че ако не беше той в един момент щях да се предам...както се е случило с една от приятелките ми в България. По време на контракциите ме караше да дишам. През почивките ме галеше по главата и ми говореше мили неща. При напъните стоеше до главата ми и ми помагаше да свивам главата си към корема, за да съм в оптимална поза. През почивките ми даваше вода, слагаше ми мокра кърпа. През цялото време ми говоревше окуражаващо.

След ражданто попитах мъжа ми, като знае сега какво е, дали би присъствал на раждането. Отговора беше категорично ДА. Допълни, че е мислел, че ще е много неприятна гледка, но не се е оказало така. Единственото, което го е притеснявало, че мен ме е боляло много и искал всичко да свърши та да спре да ме боли. Каза още, че си се е чувствал съвсем на място.

alterna, светът се променя. Отношенията между хората също. За някои от хората това, което някога е било, вече не е актуално.  yes

Последна редакция: вт, 14 мар 2006, 14:20 от 7of9

# 47
да, аз далеч не съм помисляла "бабите не са го правели, значи и ние така" Simple Smile Просто се замислих по въпроса.
Моят не е присъствал. Аз не съжалявам. Но това е индивидуално, зависи от хората, зависи от предпочитанията. Аз съм за това, което е добро не за всички, а за всеки отделно - т.е. правото на избор.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
И нашият тати не присъства,но едва ли е искал.Той не може да гледа като бият инджекция на бебка,пък какво остава за нещо такова.

# 49
  • Мнения: 1 107
Мисля, че щом сам е поискал, трябва да му позволиш да присъства  Sunglasses
Аз лично не съм сигурна за себе си, много съм мислила по въпроса, но мъжът ми не прояви сам желание, та не ми се наложи да решавам, слава богу  Hug

# 50
  • Мнения: 3 423
Ако има желание-защо не,моя като го питах дали иска да присъства ме погледна като отровен.

Защо като отровен? Не го ли интересуват бебето и жена му?

# 51
  • Мнения: 7 640
Ако има желание-защо не,моя като го питах дали иска да присъства ме погледна като отровен.

Защо като отровен? Не го ли интересуват бебето и жена му?


страаах  #Shocked кръъв, иглии, докторииии

# 52
  • Мнения: 7 186
Аз съм против. Mr. Green

# 53
  • Мнения: 3 423
Ако има желание-защо не,моя като го питах дали иска да присъства ме погледна като отровен.

Защо като отровен? Не го ли интересуват бебето и жена му?

страаах  #Shocked кръъв, иглии, докторииии

Не знае какво изпуска. Това е едно чувство отгоре.
Всичко е до настройка. Много от мъжете се правят
на мъже, ама явно са мекотела, щом се оцъклят от
най-естественото нещо на тоя свят. После да не ми
разправят, че са силният пол. Силни са им само думите.

# 54
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Здравейте! Аз съм в Канада в момента и тук е направо задължително да имаш придружител повреме и след раждането, ако не може да присъства съпругът, може да бъде майка ти или някоя приятелка. Счита се, че когато има някой да ти помага ще ти е по-лесно и по-спокойно. Има курсове, които се посещават от родилката и придружителят и, с цел да се чуствате и двамата подготвени и да можете да изживеете заедно това тайнство на природата. Като цяло тук бащите взимат дейно участие от самото раждане в отглеждането на детето и така децата не са отговорност само на майката.

# 55
  • Мнения: 903
PolarFox Благодаря за вниманието и отговора ама не разбрах за коя болница става въпрос и може ли да се снима   bouquet  bouquet  bouquet

# 56
  • Мнения: 7 640
За Шейново, бе душа, нали за там питаш Wink

Искаш да кажеш, че се плаща за присъствието на татко и за да прави снимки ли newsm78
Егати кожудерите #2gunfire...

ще си позволя да не се съглася- това е екстра, която ако желаеш да ползваш- заплащаш.
Не знам къде си раждала, но в БГ родилните зали са с по няколко родилни легла, без възможност за уединяване. Ами аз съм против докато напъвам, около мен да има чужди съпрузи, за целта желаещите си наемат отделна зала.

# 57
  • Мнения: 1 680
да, но като морална подкрепа, да стои до главата ти и да ти държи ръката. друг е въпроса, че ти излиза соленичко това в България.

# 58
  • Мнения: 380
Здравейте! Аз съм в Канада в момента и тук е направо задължително да имаш придружител повреме и след раждането, ако не може да присъства съпругът, може да бъде майка ти или някоя приятелка. Счита се, че когато има някой да ти помага ще ти е по-лесно и по-спокойно. Има курсове, които се посещават от родилката и придружителят и, с цел да се чуствате и двамата подготвени и да можете да изживеете заедно това тайнство на природата. Като цяло тук бащите взимат дейно участие от самото раждане в отглеждането на детето и така децата не са отговорност само на майката.
И в САЩ е така.

PolarFox, тук в повечето болници целият процес (ако е нормално раждане) се извършва в една стая, където сте само ти и мъжа ти и докторите влизат при теб. Няма родилна зала където раждат по няколко жени. Ако беше подобен случая, и аз не бих позволила на мъжа ми да присъства...  Peace

# 59
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз лично не исках да присъства, а и той не гореше от желание. Peace

Общи условия

Активация на акаунт