таткото да присъства ли?

  • 2 034
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 601
   Аз смятам да му го спестя,но ти си решаваш за себе си. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 444
Изцяло съм и зад мнението изказано от Лиска.Освен това мъжът няма биологичната преднина да стане родител в тези девет месеца, през които ние носиме детето си и сме му майки още преди раждането.За това и мъжът по-трудно узрява, по-късно разбира какво точно е станало и че е баща вече.Ето защо е хубаво да присъства на раждането, това ще му помогне да стане родител заедно с теб, вместо да го чакаш да узрее за това.  Леко раждане bouquet

# 17
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Olee, ne znam za tatkoto, iavno vie ste oshte mladi maicheta i ne ste zabeliazali no magete sa mnogo strahlivi i s vazrastta stavat oshte po strahlivi Laughing Laughing Laughing Za ragdaneto pomaga, no do glavata-to e dostatychno da vidi kakvo izliza-naistina e chudo ragdaneto, no ako traibva da sme realni tova sa edni kyrvishta edni techove, placentata, vikove...bebeto e leko sinio kafiavo cherveno v pyrvite secundi i moia myg beshe bial kato sniag Laughing Laughing Laughing medecinskata sestra na niakolko pyti go pogledna izpod vegdi dali dane mu kage da sedne no toi se dyrgeshe no izglegdashe kato che li vseki moment shte pripadne. Sega za vtoria pyt e po podgotven Laughing Kogato mi praviha amniocentesa toi kato vidia iglata i pak preblednia i setsrata vika aide ti da izlesesh... I taka i na ednapriatelka myga i leko pripadnal-taka che ne znam kak sa mygete predi 30, no sled 30 sa golemi glezliovci Laughing Laughing

Аз пък съм на точно обратното мнение - от мъжа ми, а и от повечето ми познати около и най-вече над 30, всички присъствали на раждането. След 30 са поомекнали и със желание стават съпричастни на вълненията около раждането. Може би идва от това, че "остаряват", осъзнават собствената си преходност и преосмислят ценностната си система.... Някои стояли до главите на жените си, някои са помагали в израждането и са били най-баш в "кървищата" - хората имат различен праг на поносимост.

Но за мен безценна е подкрепата в тези минути или часове - да бъдем заедно в най-важният момент от общият ни живот. 

Щом твоят мъж изявява желание - не му отказвай....  Peace 

# 18
  • Мнения: 619
Olee, ne znam za tatkoto, iavno vie ste oshte mladi maicheta i ne ste zabeliazali no magete sa mnogo strahlivi i s vazrastta stavat oshte po strahlivi Laughing Laughing Laughing Za ragdaneto pomaga, no do glavata-to e dostatychno da vidi kakvo izliza-naistina e chudo ragdaneto, no ako traibva da sme realni tova sa edni kyrvishta edni techove, placentata, vikove...bebeto e leko sinio kafiavo cherveno v pyrvite secundi i moia myg beshe bial kato sniag Laughing Laughing Laughing medecinskata sestra na niakolko pyti go pogledna izpod vegdi dali dane mu kage da sedne no toi se dyrgeshe no izglegdashe kato che li vseki moment shte pripadne. Sega za vtoria pyt e po podgotven Laughing Kogato mi praviha amniocentesa toi kato vidia iglata i pak preblednia i setsrata vika aide ti da izlesesh... I taka i na ednapriatelka myga i leko pripadnal-taka che ne znam kak sa mygete predi 30, no sled 30 sa golemi glezliovci Laughing Laughing
newsm78 не мисля че има нещо общо възраста на  татковците.Нашият татко е на 34,и е горд от това че е присъствал.
След като той иска да присъства - не му отказвай,това е велик момент и за двамата Peace

# 19
  • Мнения: 7 430
... той много държи да е до мен ...

Тогава не виждам како има да му мислиш, остави го да е съпричастен към всичко, свързано с детето, не му отнемай този миг!

И аз така мисля - при нас присъства и не ме е било срам, ама никак Naughty
Нека дойде - ще видиш каква опора ще ти бъде Peace

# 20
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Нашият татко присъства и ако не беше той, за да викне лекаря (почти през цялото време бяхме сами), щях да си родя сама в стаята. Бяхме говорили да стои при главата ми, но на няколко пъти се наложи да мине и по-надолу. Хич не му стана лошо, беше ми подкрепа през цялото време. Един от най-ценните ми спомени е аз, гушнала току що родената бебка, а таткото гушнал нас.

# 21
  • Мнения: 8 505
Щом и двамата искате,нека присъства.
Аз лично съм категорично против.

# 22
  • Мнения: 114
хиляди благодарности, момичета!!!много ми помогнахте.наистина доста интересен и полезен форум.аз и съпругът ми сме сами в София, но той си работи и е сред хора.аз обаче нямам с кого да поговоря на тази тема и вие доста ми помогнахте.отново ви благодаря.

# 23
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Щом иска, какво има да му мислиш Mr. Green Нашият татко до последно се чудеше, но когато му се обадих, че се почва, каза само "идвам!". И двамата сме много щастливи от този факт. Да не говорим колко много ми помогна, основно психически. Освен това ми държеше ръката при контракциите, а между тях ме разведряваше с вицове и стари спомени Heart Eyes, даваше ми вода и т.н. Не му отнемай това удоволствие Naughty Няма да съжаляваш!

# 24
и ние с нашия тати "раждахме" заедно:). не се уплаши, беше много съпричастен и досега го чувам понякога да обяснява на бебо какъв е бил точно като се е родил. после остана при нас през нощта и спаха двамата с бебо гушнати. имам чувството , че това още в самото начало създаде много силна връзка между тях.

# 25
  • Мнения: 600
Какво не бих дала нашия татко да беше присъствал на раждането на нашето момиченце, но не позволиха. А имах нужда от него, защото раждането беше много трудно. Той не е от плашливите и нямаше да припадне, щеше да ми бъде подкрепа. Освен това щеше да види, че не е толкова лесно нещо, защото някак си беше с тази нагласа. Когато вечерта след раждането слезнах до фоаето на АГ-то да се видим и ме видя едва ходеща от болки (хемороиди, епизотомия и въобще умора) и с ужасни кръвоизливи в очите (бях като вампир от неправилното напъване  Mr. Green ) беше потресен, че нещата не стават така лесно, както му се струваше. Според мен мъжете трядва да са там, по време на раждането и да виждат всичко, което се случва. Аз не се срамувам от мъжа ми - с него винаги сме били много близки и сме споделяли всичко, дори извънредно интимни неща. Надявам се да имаме второ бебенце и ще направя всичко възможно той да присъства. Трябва да е там - ние заедно сме създали детето и трябва да сме заедно при появата му.
Желая ти всичко най-добро   bouquet

# 26
  • Мнения: 5 103
Аз ще раждам секцио и не бих искала ъжа ми да присъства, а пък камоли ако раждах нормално, тогава изобщ нямаше и да става въпрос за присъстване.

# 27
  • Мнения: 7 640
ако ще си секцио- по-добре не.
Трябва и двамата де се чувствате добре, ако нямаш желание, дори и да настоява- не го прави само заради него, според мен.

# 28
  • Мнения: 1 382
Таткото не присъства на раждането,предполагам,че нямаше да му е много приятно,но на мен щеше.За съм !!! Peace

# 29
  • Мнения: 903
iva d   bouquet Изпревари ме за питанката  coolcool и мен това ме вълнува, но повече искам да знам дали дават да се снима photo и колко пари искат, за да присъства на раждането ако е в Шейново???

Общи условия

Активация на акаунт