Изследвания за ясла? 27лв.?

  • 1 591
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 815
мами, можете ли да ми кажете лаборатория, която работи със здравната каса и все още прави тези изследвания за яслата

# 16
  • София
  • Мнения: 771
Аз занесох изследванията с направление от джи пи-то в частна лаборатория Рамус, но тя работи със Здравната каса и изследванията бяха безплатни. Не знам обаче дали тази лаборатория има договорка само с нашата поликлиника или няма значение от къде идва направлението. Със сигурност можеш да изискаш направление от педиатъра, а не да те праща директно на частна лаборатория за по-лесно.

# 17
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Цвети, повечето лаборатории работят с касата, но може само отделни изследвания да не са им по касата. Просто отиваш в най-близката с направленията и ще ти кажат дали ги правят тези изследвания или не.

# 18
  • Мнения: 3 356
И на мен педю ми каза,че важат един месец.
Аз имам друг въпрос.Освен васерманът на единия  родител, и 2 лв за биологичен материал,друго плаща ли се?

# 19
  • Мнения: 815
момичета, една мама ми писа на ЛС и ми каза, че лабораторията на Лора- на позитано ги прави към здравна каса- на мен ми е удобно и много мерси! благодаря и на другите отговорили мами- иначе ако нямаш направление струвало 19, а не 27 лв

# 20
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Цвети, като прибавиш и васермана баш толкова се връзва.
Аз имам друг въпрос.Освен васерманът на единия  родител, и 2 лв за биологичен материал,друго плаща ли се?
Не би трябвало.

# 21
  • София
  • Мнения: 797
 Аз ги правих скоро, освен Васермана -7лв., си платих и изследването за глисти-8лв.(това с тиксото на дупето), въпреки, че имах направление.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 677
Аз също платих - 13 лв. с васермана. Бях с направление и когато попитах в лабораторията ми казаха, че тази сума трябва да се плати, дори и с направление. Правихме изследванията преди 2 месеца.

# 23
  • Мнения: 3 356
Е сега се връщам от педю.Даде ми направления за детето.И го питах какво се плаща.Отговорът беше- ти-8 лев.Няма такова нещо-дори и с направление да се плаща.Тези направления са за това.Звънни в ЗК  .

# 24
  • Мнения: 275
И ние сега ще тръгваме на ясла - нищо не съм плащала (освен Васерман). Там, където са ви искали пари, според мен, лабораторията не прави това изследване и го носят на друго място - касата изплаща и глисти. Не навсякъде правят глистите ....

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
И за двете деца си плащах всичко т.е. около 25 лева на дете . Аз знам че на децата под 2 години не дават направления за такива изследвания. поне така процедират в нашият град.

# 26
  • Мнения: 3 537
Излезе ни 7лв.-васерман и 5лв.-глисти.Другото беше с направление.

# 27
  • Мнения: 3 356
Не може в един град да дават,в друг -не.Ще взема да звънна утре в ЗК да ги питам докога ще плащаме за безплатни неща. newsm78Просто в един момент се уливат.

# 28
  • Мнения: 97
И ние нищо не сме плащали за изследвания - имаш право на две направления от личния доктор за ясла или градина (ако ти се наложи да сменяш дет. заведение или детето не ходи повече от 3 месеца). Третото изследване трябва да си платиш, то не е по здравна каса.

# 29
  • Мнения: 1 035
и ние ,тук в Бургас ,не сме дали 1лв за изследванията на бебка...само моя Васерман струваше 7лв

Общи условия

Активация на акаунт