Страх от бактерии

  • 9 848
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15 083
Идеята по-скоро според мен на мненията е, че, ако държиш около детето прекалено стерилно, в момент, в който налапа нещо мръсно, усложненията ще са повече, отколкото, ако детето е гледано нормално, не казвам в мърлява обстановка, но все пак без прекомерно пазене.

# 31
  • Мнения: 10 874
Не е имал достъп до обувки.
Е, ако се беше случило, нямаше да падне светът, но в тази тема цари мнението, че едва ли не това е нормално и децата трябва да се оставят "да им се изгради имунитета"....
Ако видех, че прави нещо, което не трябва, не го оставях. Спирах го, говорех му, че не трябва и така....
Не е гледан в балон, но съм се опитвала поне да огранича, доколкото мога, да лапа замърсени неща....
Например - носех по няколко биберона, ако падне един, давах следващия. Виждала съм майки да дават паднал биберон от земята или да го облизват и да го дават.
Е, това е друго и тук вече съм съгласна. Peace

# 32
  • Мнения: 29 915
Не е друго, същото е!  Peace

В твоето клипче как са представени майките?!!?!

Едната оставя детето си да прави, каквото иска и е спокойна, както и то. Другата е истеричка, почистваща всичко и ограничаваща развитието на детето си. В реалния живот не мисля, че има подобни изпълнения.

За 6 месеца славата ти на чистница се е разнесла сред бактериите и те няма да дойдат у вас...

...и това, ако не е подигравка, не знам..... newsm78

Как имаш силите да се занимаваш с подобни глупости....

 ooooh!

Няма да продължавам с примерите от темата......

# 33
  • Мнения: 10 874
Не е друго, същото е!  Peace

В твоето клипче как са представени майките?!!?!

Едната оставя детето си да прави, каквото иска и е спокойна, както и то. Другата е истеричка, почистваща всичко и ограничаваща развитието на детето си. В реалния живот не мисля, че има подобни изпълнения.

Напротив, има разлика между прекаленото и нормалното. В клипчето са показани двете крайности и едва ли има много майки, които са като тези. Повечето са по средата, което уж се счита за нормално. Peace Клипчето изобщо не може да служи за пример, то беше просто за забавление, понеже се сетих за него като видях темата. Wink Това е като бременните жени по списанията и клиповете в интернет - ами не всички изглеждат така, нали? Laughing

Цитат
Е, ако се беше случило, нямаше да падне светът,
Ако видех, че прави нещо, което не трябва, не го оставях. Спирах го, говорех му, че не трябва и така....
Не е гледан в балон, но съм се опитвала поне да огранича, доколкото мога, да лапа замърсени неща....
Ето част от твоя цитат. Точно с това се съгласих. Сама казваш, че не е краят на света, ама ако питаме някоя от вманиачените по чистотата жени, със сигурност отговорът ще е друг. Wink

# 34
  • Мнения: 10 874
За 6 месеца славата ти на чистница се е разнесла сред бактериите и те няма да дойдат у вас...

...и това, ако не е подигравка, не знам..... newsm78
Защо да е подигравка? Съвсем в духа на темата си е - заглавието е "Страх от бактерии". Wink

# 35
  • Мнения: 29 915
Да, казвам, че няма да е краят на света, както и че всяко дете се случва да лапне мръсотия. Но въпросът е майката с каква нагласа е към това действие. За някои това е напълно нормално, други - като мен, гледат да ограничават подобни неща.
Тук явно са писали повече от майките от пърия тип, тъй като се начетох как, ако си пазиш детето, гладиш и стерилизираш, то няма да "изгради имунитет", ще хване "алергия от домашен прах", че гладенето и стерилизирането след 2-3 месец са глупости и т.н.  Peace

И още - като беше малко бебе в количката не разрешавах кихащи и кашлящи деца и възрастни да се надвесват над него или да го пипат. Ясно е, че не мога да го опазя от всички вируси, особено като поотрасне, но защо да му го причинявам, ако мога да го избегна?  Naughty Хайде сега да ме обявите за прекалено крайна!!!!

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Стерилизирах, гладих и преварявах вода до 3 мес. Повече не. Като прохождаха, понеже са двама и нямаше как да ги водя и двамата за ръка (а и не исках) им слагах наколенки и ги пускат да пълзят по асфалта на площадката. От което повечето майки и всички баби изпадаха в тих ужас. Е, не умряха. Даже днес стават на 7 год.  Mr. Green
Като лекар мога да ти кажа едно - ни правиш услуга на детето си по този начин. Има само един начин човек да си изгради имунна система - като се среща с микробите и си изгражда антитела към тях, няма как иначе да стане. Колкото по-стерилно се гледа едно дете, толкова по-трудно ще изгради имунитет и толкова повече ще боледува.

# 37
  • Мнения: 10 874
Natali_, аз пак ти казвам, че нещата, които правиш, са нормални. Peace "Крайно" е това на авторката - да държи детето в прекалено стерилна среда. Тя сама казва, че преди не е била така, т.е. прави го защото си мисли, че така трябва, но явно се пита дали наистина е така, щом пуска темата, за да иска съвети. Peace И съответно повечето й казват, че това, което прави, не е добре.

# 38
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
   Да споделя и аз моя опит! Simple Smile С малката стерилизирах до 8ми месец, гладих и отвътре и отвън дрехите до 7мия месец и преварявах вода до 10ти месец ( е само да прекипи, но все пак Wink ) Та доста бях вманиячена. Гумените играчки ги миех всеки ден с веро до 8ми месец или ако падне нещо на земята веднага го миех. Когато започна да пълзи малко след това проходи вече вдигнах ръце  Stop Е, миех ръцете, ако пипне нещо наистина мръсно, и след като е яла с ръце, за да не полепне по тях прах и мръсотия, мъхчета и косми. Сега е на 1г и 7 м и много не се замислям какво лапа, миеме ръцете по няколко пъти на ден, и гледам като си лапа пръстите да й се карам, че не е хубаво така.  Peace Не е добре да е прекалено хигиенично и стерилно, но за новороденото е важно  Naughty Според мен след 6ти месец може вече да не е чак толкова затегната хигиената. Но не намирам за нормална и след ната ситуация - бебе на 7 месеца да лапа кутия от цигари, която допреди малко беше на земята, искам да кажа на прахуляка на улицата!  ooooh! Кутията пада , майка я вдига и директно я дава на детето пак да си играе и лапа.  #Crazy Или пък да си играе с щипките за простора, които стоят в кошница навън и целите са прашни, пак така да ги облизва и лапа. Срува ми се много нехигиенично, особено за толкова малко дете.
   Сега, живот и здраве, като се роди второто ми дете, не мисля да гладя, преварявам вода или стерилизирам толкова дълго време.

# 39
  • Мнения: 170
Не съм стерилизирала биберони и шишета, но гладя дрехите, вече 2год. стана. И това го правя, за да не са дрехите намачкани като и ги облека  Flutter .
Трия ръцете като сме навън с кърпички , ако се е изцапала или иска нещо да яде,  и съответно мия като се приберем. Поддържам в къщи , както и преди да се роди, нормално чисто , без да се втелясвам много много.    хубав ден Peace

# 40
  • Варна
  • Мнения: 25 311
Бях чела някъде, че по домашния телефон има в пъти повече бактерии, отколкото по уличния. Също и че в тоалетната чиния били по-малко. Склонна съм да вярвам, че донякъде всичко е в главите ни. От стерилизиране полза не виждам, в момента, в който стерилизираното нещо излезе от стерилизатора вече не е стерилно. Просто си поддържайте нормална хигиена и това е. Познавам хора, които дори и като възрастни са педантични чистници, ами честно казано натоварват ме. Обичам златната среда, без залитане в крайности.

# 41
  • Мнения: 108
Стерилизирам само шишетата,мия с препарат другите й неща,кеф ми да гладя,вече не преварявам водата,просто не ми се иска да лапа мръсотии и искам да й е чистичко,мета всеки ден,но бърша прах през ден,не съм прекалено вманиачена на тема чистота,а само "малко" Simple Smile

# 42
  • София
  • Мнения: 1 277
Да, не търпя мърсотия и искам около мен и детето ми да е чисто...до колкото е възможно. Стерилизирах до 2г., задължително сменях бибата с нова, ако паднеше, гладех детски дрешки до годинка и нещо (никога не ми е тежало)...и мога още да изброявам. Детето ми ходи по детски площадки, но не яде и никога не съм я оставяла да пробва нещо от земята или близкото кошче. Гнусно е и "да изгради имунитет"  за мен не е аргумент! Не се водя по чуждото мнение, защото никой не ми е дошъл в къщата да ми гледа детето...а форумът тук е място за споделяне и взаимопомощ и всеки отсява каквото прецени за удачно...Natali, напълно споделям разбиранията ти!Eliseq, прави нещата, както ти ги чувстваш и смяташ, че е в интерес на детето...от чисто досега не съм чувала човек да се оплаква Grinning Както каза една дама по-горе, трябва да се намери златната среда без да се избягва в големи крайности.

Последна редакция: пт, 13 мар 2015, 23:28 от Velina25

# 43
  • Мнения: 10 874
Стерилизирам само шишетата,мия с препарат другите й неща,кеф ми да гладя,вече не преварявам водата,просто не ми се иска да лапа мръсотии и искам да й е чистичко,мета всеки ден,но бърша прах през ден,не съм прекалено вманиачена на тема чистота,а само "малко" Simple Smile
От първия ти пост ми се струва, че останахме с друго впечатление, а и ти сама каза, че преди не си била такава, а сега си се вманиачила покрай детето. В крайна сметка това няма никакво значение, важно е ти да знаеш защо го правиш и да си убедена, че е правилно. Така няма да има нужда да питаш другите, защото всеки ще ти каже своята гледна точка и аргументи, а ти си майка на това дете и ти решаваш как да се грижиш за него. Мен ме е отгледала вманиачена майка-чистница и съм си направила някои изводи защо не искам да отглеждам детето си така. Но дори и такива жени имат своите доводи и за тях това е правилно (майка ми например и досега се опитва да ми се меси и да ми обяснява колко е права за тия неща. Е, права е, но за себе си). Реално ако имаше само един правилен начин за отглеждане, всички щяхме него да спазваме, нали така? Laughing Но няма. Монетата има две страни. Момичетата ти казаха своите мнения, аз също казах моето и вече ти си тази, която решава дали и какво да вземе под внимание.  bouquet

# 44
  • Мнения: 4 817
Аз гладя, защото обичам да гладя - така имам извинение да погледам малко телевизия  Joy

За останалото само ще кажа, че моето дете ходи на ясла от шестмесечно, в яслата всички ходят с обувки вътре и навсякъде, няма ограничения, и неведнъж се е опитвал да яде и кучешки акита от улицата - и въпреки това само два пъти е имал гастроентерит.

Общи условия

Активация на акаунт