ЯНУАРското човече вече тича смело надалече! (ЯНУАРИ 2014, тема 25)

  • 49 410
  • 269
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 165
fairness, и моето детенце имаше период на държание като твоето. Сега е съвсем различен, но аз непрестанно му обяснявам, че децата няма да му направят нищо лошо, че не винаги идват да му вземат играчките и дори ако не иска да си даде играчката да не си я дава.Ако някой го удря или бута обяснявам, че трябва да се пази и така след месеци повтаряне той се научи. Отстоява си мнението без никога до сега да е удрял дете. На този етап мога да кажа, че добре се оправя.
Думичките са около 30, като част от тях са си бебешки, примерно лампата е "папата"  Grinning.На ясла ще ходи от февруари, до тогава ще се гледаме. Той продължава да не обича да се храни и си върви дребничък, за жалост и често боледува  Cry. Дано го израстне бързо.

# 226
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
Ние правим опит да махнем залъгалката. Не, че аз бързам толкова, просто той прегриза вече над 20... Прегризва ги и после се сърди, че не стават за смукане и не може да заспи без (той само за заспиване ги ползваше). След последния, който му купих и прегриза до неузнаваемост за точно две минути, и после изхвърли демонстративно през кошарата, а после и се сърдеше, че не става за нищо... ми писна. Сега вече 10 дни режима му е тотално развален. Вчера плака час и двадесет минути заради залъгалката, накрая заспа, но два часа го галих по гръбчето, за да се успокои. Вечерта пак рев-сълзи-сополи до 12. Нищо неще, нищо не го успокоява, спи му се и това си е. Днес не е спал изобщо. Изкарах го да спи в количката, да пробвам и този вариант за сън, но два часа люшках като луда, даже очите не затвори  ooooh! А досега си знаеше - 14-16 непробуден сън в кошарата, 22-08 часа - пак непробуден сън... Сега цяла нощ се буди, плаче и я търси. Ще мине, верно, но дори не успях да се порадвам на хубавия режим, който си беше направил...

# 227
  • Мнения: 6
Здравейте,

Адмирации за всички редовни тук! Браво, радвам се че има все още неизоставащи групата мохикани Simple Smile.

И ние в кюпа от Понеделник. Калин тръгва на ясла, пък...каквото сабя покаже.

Май Калин също е от много малко говорещите. 20 думи е ехеее.. завидно постижение ( Лимонката визирам).
Не знам кога и след каква възраст трябва да ми светне лампичка, че може да има проблем с говора?

Иначе аз почти годин съм на работа, та емоциите с връщането ги забравих вече Simple Smile

Как ми се иска да се видим пак...

# 228
  • София
  • Мнения: 5 285
ell_83, дай тон за есенна сбирка и преброяване. Уикенд, очевидно, но какво пък  Mr. Green

# 229
  • София
  • Мнения: 1 489
БАУ! И аз съм тук:).

Cyberspace, много благодаря за снимковия материал! Посмях се доста! Честно да си кажа, аз също не видях да е много чисто на плажа, но пък и не беше кой знае каква кочина при нас. Само имаше кофти миризма от някъде на тоалетна. Хареса ми, че морето е плитко и няма особено много вълнение, та за малки деца е перфектно.

На ясла нас не ни приеха, та добре че има кой да го гледа но не знам до кога. По принцип е много трудно дете, иска 100% от вниманието на човека до него. Постоянно са ревове и тръшканици, а най-лошото е, че се е научил да пищи с цяло гърло за най-малкото, което не му изнася, а понякога да привлече внимание. Думата НЕ при него не работи. Тази вечер беше много нервен, с баща му не се чувахме от него, налагаше се да си викаме, за да се разберем.
Заспиването също е мъчение. Между 45 мин и час и половина го приспивам. От известно време не си спи в леглото, а спи между нас, защото нощем се буди и реве с цяло гърло, ако е сам в креватчето си. Иначе и на спалнята се буди с писъци често, та се чудя нормално ли е това, или не...
Другото ново е с яденето. Отказа тотално адаптето, понякога му правя попарата с АМ, но я предпочита с вода. Стана по-злояд, подбира и яде по-малко.

За думичките - не съм му ги броила, но ми прави впечатление, че запомня думи, които сам по веднъж съм му казвала. Говори, като повтаря  2-3 букви от думата. Вчера ми носи обувките, иска да излизаме и ми разправя "буе-буе" (кара ме да ги обуя). Аз обух едната да му замажа очите, но той ми навира другата и казва "дуа-дуа" (т.е. другата). За притеснения относно това говори или не, аз лично нямам. Не е задължително говорните функции да се развият толкова бързо, колкото и умствените способности на детето. Ако се вгледате внимателно в децата си, ами те разбират почти всичко.

Аз прекъснах майчинството след първата година, защото имах опция за непълен работен ден. Да ви кажа и аз се чудя вече как е по-добре. Така нито съм на работа, защото не и остава време да си свърша всичко, нито пък съм с детето. Единственият плюс е почивката от няколко часа без дете. Но като цяло съм доволна, че имам тази опция, защото Яни се оказа труден за гледане и щях да полудея. А как ме заблуди в началото, в родилното само гледка, милия Simple Smile))  Mr. Green

Другия месец имам 3 дни конгрес в Пловдив и ще оставя Яни на баба и дядо без мен за първи път от 1г насам. На мен като бебе ми беше по-лесно да го оставям, а сега си търси мама.

Ей колко късно станало. Хайде лека и до скоро!
 













 

# 230
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
Babyface76, за нищо Stuck Out Tongue   bouquet

    Даниел го оставяме от дъжд на вятър на баба му, но тя идва вкъщи да го гледа. В последно време взех да се отказвам от този "бонус", понеже тя още като прекрачи прага на дома ни, Даниел започва да реве, крещи, пищи, виси за крачола ми... Докато аз й обясня къде стои киселото мляко и как изглежда, как се прави мляко с бисквити с точни пропорции, на кой рафт на хладилника е утрешния му обяд и колко точно сухар да натроши вътре и т.н. всеки път като идва, докато се пооправим ние и ми е гръмнала главата, губя желание да изляза...

Скрит текст:
Отделно взе да ни се меси твърде много и ме изнервя. Преди две седмици го гледа, но решила, че климатика, който работи на 27градуса ще го замрази, затова грижливо метнала дебело одеало над кошарата, докато спи. Като го проверила след известно време, бил целият изпотен  Shocked И потресена ,и ми държи тон, че всичко това е заради климатика - хем й било студено и измръзвала, хем детето било изпотено... Каква мистерия. Изобщо не е заради факта, че се е опитала да го свари в собствен сос, защото тя самата измръзва, понеже у тях вече е гушнала две духалки... Едва се стърпях да не й се разкрещя насреща. Тя, обаче е твърдо убедена, че климатика е виновен за всички житейски несгоди и понеже видя, че не ми дреме какво говори, се обади на сина си да му се кара, че пускам климатика  Shocked

    И Даниел така пищи, когато не стане на неговото. Понякога и от кеф пищи... В тези моменти усещам как не само мислите, но и всички жизнени процеси в тялото ми спират, а косата ми се изправя, но успявам да запаза самообладание Mr. Green
Още не съм му заявила място в яслата, но януари ще тръгва по план... А майка му тепърва ще си търси работа  ooooh!

# 231
  • Мнения: 40
Babyface, изобщо не сте единствени с тръшкането! При нас може да се направи проблем от всяка дреболия (характер) и той да се превърне в драма за доста дълго време (инат). За момента всяко преобличане се числи тук + още не иска да свикне с идеята за яке, как ще е зимата не знам  Rolling Eyes

Плажовете и в Гърция не винаги са супер, искам да ви кажа. Малкият се върна с обрив, най-вероятно поради ужилване, че имаше комари и оси на килограм...

# 232
  • Мнения: 56
Спокойно,дами! Всичко идва от зодийката  Laughing Ние сме две такива в къщи,мъжът ми все още е цял,така че споко  Joy  При нас тръшкането не е твърде често,но за сметка на това е мнооооооого качествено. За ясла аз си мислех по-нататък,като репетиция за градината,че уффффф колкото и банално да звучи т'ва приспиване ми скъсява животчето.Сега вече няма проблем,но само и единствено с мен,ходи у баба си,излиза с нея,но дойде ли време за сън-няма баба,няма тати.Тя още като малко бебе не беше никак лесна-другите дечица ги люшнат 2-3 пъти и са готови,аз обикалях като патрулка квартала  #Crazy

# 233
  • Мнения: 146
Леле какъв е този ужас с приспиване по час  Shocked
Аз това едва ли щях да го понеса без да ме приемат в лудница.
За приспиване давам мляко и пея за зайченцето бяло, една целувка по челцето и лека нощ. Слагам в леглото, гася лампата и излизам. Понякога си пее нещо, поговори си насаме и си заспива. Няма драми и ревове, нищо. Обаче ѝ давам биберон. Ползва го само през нощта. Не знам как ще го отказваме... Сигурно трябва да си приготвя багажа за лудницата  ooooh!

# 234
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Абсолютно по същия начин,пие си млякото, понякога му чета приказка понякога не,зависи колко го виждам че му се спи,мърмори нещо 5-10мин и заспива. Случвало се е и по половин час да е бъден,но знае че щом съм казала лека нощ и си изпие млякото е време за сън. И той още заспива с биберон,само като спи го търси сам дори и не ми е ясно как ще го махна  ooooh!
Пак е със сополи от вчера и ми иде да се застрелям, преди седмица му спряха предните и айде пак въртележка.. А като знам че иде такъв сезон...пффф,ама!

# 235
  • Мнения: X
И моят заспива с млякото, по това време приготвям шишето, давам му го и той си заспива, което обаче ме затруднява с миенето на зъбите. Мен също ме изненадва това с 'приспиването', но децата са си различни. Бях чела, че на детето не му ли се спи няма смисъл да се кара. Може би понякога просто им е рано за сън или са превъзбудени нещо...   newsm78 При нас може би помага и това, че режима ни е все един и същ, рутината. Винаги аз го приспивам и винаги всичко е в еднаква последователност, като се замисля никога не го е слагал да спи някой друг  Rolling Eyes Сега такъв ни е режима, че към 21.30 вече му се спи и гледам да го сложа в кревата по това време.

# 236
  • Мнения: 6 395
Ивейн напоследък държи да има някой покрай нея докато заспива, иначе слиза от леглото и пристига в хола  #Cussing out #Cussing out #Cussing out  Мисля, че е момент......надявам се да е момент. Иначе и ние - мляко, някоя книжка, целуваме се и......ама от де и хрумна да висим при нея, нямам идея  Tired Tired


Ходи на кооператив, няма проблем. Изкара една ангина, от седмица е с прозрачни сополи и от тях се дави и няма сила с която да ги спра.......подозирам горни кътници  Whistling Whistling  Яде без проблем- всичко......без пропорциии  Laughing Laughing  мези вече даже  rotfImbo rotfImbo дадоха ни домашна луканка и ела да видиш как ръфа  hahaha после и супа и накрая и десерт -плодово мляко  Crazy няма шест- пет  Rolling Eyes Върви много висока и голяма/ми то с това ядене......ама не е дебела, просто е ...-голяма  newsm78/, всички я оприличават от 2 годишна - нагоре.....

# 237
  • Мнения: 295
Без да съм чела нагоре, си позволявам да пиша и да предложа Софийска срещичка. Във фейсбук има и събитие, дори има и желаещи, което може само да ме радва.
Ето и подробностите:

СРЕЩА
Дата: 15.11.2015г. Неделя
Място: гр.София, Борисова градина, пред сцената;
Час: 11ч. до към 14-15ч.

(Всички са добре дошли: батковци, каки, татковци ... Срещичката е с начален час 11ч., но всеки да се чувства свободен, когато може да идва, предполагам ще се стои до 14-15ч.)

Последна редакция: нд, 08 ное 2015, 01:59 от toridim

# 238
  • София
  • Мнения: 5 285
Записваме се за среща, само да са здрави.

Във Фб подсетиха, че рождениците вече отпочнали... Как лети времето!!!

 nbirthday

03.11.2013
мама Chema - бебе Владимир и бебе Кристиян

07.11.2013
мама H-O-P-E - бебе Калоян и бебе Димана

 nbirthday

# 239
  • Мнения: 28
Записвам се и аз при вас - мама на Десислав роден на 18.01., първо дете ни е на дърти години та ви чета да си сравнявам часовника. Не говорим, освен на някакъв собствен език, много пеем, като иска нещо - с "ъъъъъъ" се разбираме. Иначе проходи седмица преди първият рожден ден - сега много обича да грабне нещо дето не трябва и да хукне да бяга. Разбира доста добре какво му казвам особено като викна Simple Smile
Живем в Бургас, храним се с детска кухня и от време на време с каквото наготви мама ама предпочита кухнята.

Общи условия

Активация на акаунт