Боледуване на децата ни - тема 24

  • 34 029
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 656
38.5, сега чакам да подейства свещичка Ефералган
 отпаднала, сополи днес няма течащи, боли я гърлото най вероятно заради афтата

гентазон- уши и нос
шуслерови соли, тонзилотрен, цинабсин
салвигол пръскам в гърлото, умкалор
за температурата- ефералган, нурофена му мина третия ден прием, ако ефералгана не се справи ще дам пак нурофен

# 46
  • Мнения: 21 282
Бързо оздравяване на всички дечица !

# 47
  • shumen
  • Мнения: 18 112
Дива,ако се съмняваш отивайте в спешното.За АБ аз ако видя,че не е добре не бих чакала до утре.
Будико,и аз си мисля,че няма невъзможно.Моя точно така се зарази от едно детенце преди време.Предният ден детето го прегръща и целува,а беше със сополи,и на другия ден и моя беше така.
Момичета,не знам,но пак май има някакъв ужасен вирус.На наше приятелско семейство детенцето до преди два дни е било на АБ,а от вчера са във болница със пневмония.
Да оздравяват всички болни скоро.

# 48
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 404
Записвам се директно с две болни деца.
Скорострелен вирус ни опъна всички вкъщи. На голямата й е четвърти ден с Т, надвечер сме на лекар да видим... Не водя на лекар за едната висока Т- ако няма кашлица, не ме притеснява; мога да им гледам гърлата, налепи и херпангина се разпознават лесно.
Имало е вируси и с поддържане на Т 5 и 6 дни.
Малката го кара по- леко засега, поне е жизнена и се храни. Кака й е отпусната, почти не става от леглото, поема само течности и много мрънка  Wink

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 3 563
Budiko   нищо невъзможно няма. Лично аз считам,  че 1 ден е твърде кратък период за развитие на един вирус. Но знае ли човек.

Дива77 фатално не е със сигурност.  Обикновен но след 3  дни вирусната инфекция преминава в бактериална. И освен че се удължава периода в който детето  не се чувства добре, бактерията може да порази всеки един орган.
Аз лично след 3 дни температура пускам кръвни изследвания  и ако се налага давам АБ.

Изключително адекватен съвет! Цитирам го за да се прочете отново!

# 50
  • Мнения: 141
Здравейте на всички,имам нужда от съвет
Дъщеря ми е цял месец с обилна хрема какви ли не капки и нищо накрая педи ни изпрати на носен секрет и се оказа,че има бактерии в носа от вторник пие АБ Панцеф +тобрадекс в носа,но от снощи не може да се от кашля хубаво все едно има залепени сополи по гърлото и се чува хрипане,вкъщи имам Проспан,Ен ти тус и Флудитек какво бихте ме посъветвали да и дам за да я облекча.В петък бяхме на контролен и педи каза че всичко върви много добре и че няма нужда пак да я водя но сега ме притеснява това кашляне не е много но около 5-6 пъти на ден.
п.с няма го вече течащият нос и когато почиствам носа почти не излиза нищо

# 51
  • Мнения: 3 798
Аз бих дала нещо за втечняване на секрета,някакъв муколитик-Флудитек,май е за откашляне,ноне съм го ползвала.Явно има задна хрема и секретът се събира в гърлото.
Откашлящите сиропи се дават само през деня,вечер не.Сигурно знаеш,но да напомня.

# 52
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 373
Здравейте на всички,имам нужда от съвет
Дъщеря ми е цял месец с обилна хрема какви ли не капки и нищо накрая педи ни изпрати на носен секрет и се оказа,че има бактерии в носа от вторник пие АБ Панцеф +тобрадекс в носа,но от снощи не може да се от кашля хубаво все едно има залепени сополи по гърлото и се чува хрипане,вкъщи имам Проспан,Ен ти тус и Флудитек какво бихте ме посъветвали да и дам за да я облекча.В петък бяхме на контролен и педи каза че всичко върви много добре и че няма нужда пак да я водя но сега ме притеснява това кашляне не е много но около 5-6 пъти на ден.
п.с няма го вече течащият нос и когато почиствам носа почти не излиза нищо


Щом кашля толкова малко можеш да опиташ ден-два с Проспан Peace
Виждам, че детенцето ти е малко, Проспана е сравнително безобиден. А, и щом се борите с хремата и почти я спирате това е добре. Ще спре да се стича секрет и към гърлото.
Все пак се консултирай утре или вдругиден с лекар дали има нужда от Флудитек. Но, според това, което си описала аз не бих го дала, прибързано ми се струва.
Щях да опитам поне с Проспана, той облекчава.

# 53
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 404
Флудитек си е тежка артилерия, едва ли е необходим за прокашлянето, което описваш  Peace

# 54
  • Мнения: 141
сърдечно ви благодаря за бързите отговори,ще дам проспан ,но наистина не знаех че отхрачващи сиропи не се дават вечер,колко много човек учи покрай децата  Simple Smile
още веднъж благодаря   bouquet

# 55
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Сиропи за кашлица никога не си изписвам сама, могат да са много коварни. Ако няма секрети в дроба, а кашля от гърло, какво да разводнява този сироп. Давам по мое усмотрение само Грийнтус, Ентитус и подобни, всичко друго само след предписание.

# 56
  • Мнения: 3 798
На мен ми изписаха сега сироп за одкашляне-имам гадни,твърди секрети в гърлото,от задната хрема.Сутрин като сана гърлото и ми е задръстено и не мога да ги изкашлям.Мисля,че някое билкова сиропче от рода на Тайс,няма да навреди(не знам защо си мислех,че Флудитек е билков).

# 57
  • shumen
  • Мнения: 18 112
Деситка,аз сиропи за кашлица давам без да са изписани от лекар само билкови.Аз ако бях щях да опитам първо с Проспан и ако не помогне тогава с друг.Флудитек веднъж ни беше изписан от педи и дадох,но го разкашля още повече и вече не давам.
Тарталета,да се оправяте скоро всички.
Моя след обяд пак стана със сумтящ нос.Мисля,че главния виновник този път е 3 сливица,но не съм сигурна.Вторник сме на консултация и ще искам направление за УНГ отново да видим докъде сме е докарали.Уж давам Лимфомиозот за свиване,а пак сумти с носа.

# 58
  • Мнения: 21 282
Момичета,за изследванията за ДГ може ли да ме светнете дали може със скоч да се направи едното изследване /вместо с онова като клечка/ ?

И кое изследване колко време важеше ?

# 59
  • Мнения: 2 196
Добро утро,момичета
При нас положението е :събота суха кашлица през по-голямата част от деня,вчера смесено-ако не е кашлял скоро се чува влажна,но после се чува суха т.е. още не е станала влажна.Заедно с кашлицата постоянно му лъщеше носа,все го бърше,а като кихне не е за разправяне.
Бихте ли ми казали някакъв отхрачващ билков,по-безобиден сироп,за да се консултирам утре с педи.
Само се чудя каква е тая кашлица и обилни секрети пет дни след първите симптоми на разболяването?

Общи условия

Активация на акаунт