Перилни препарати и омекотители - 30

  • 74 351
  • 727
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 5 209
О, има перилни препарати, от които прането ти може да посивее от първото пране. Ако няма добра система за улавяне на замърсяванията, разтворени в перилния разтвор, те се отлагат обратно върху дрехите и ги правят да изглеждат сиви.

# 646
  • Мнения: 1 080
Да де, но на нови дрехи какви замърсявания може да има?!

# 647
  • София
  • Мнения: 44 271
Много, новите дрехи са висяли по завъди, складове, пренос камиони и т.н.
Обаче за мен по-точно проблема е нещо в материята.

# 648
  • Мнения: 5 209
Ами замърсявания от другите дрехи, с които ги переш. Аз, примерно, като си купя нови чаршафи, не ги пера сами в пералнята, а с други дрехи, които не са нови. Плюс споменатото от Angel_Dust.

А възможно е и да е от материята. Като са нови, дрехите са третирани по някакъв начин и изглеждат гладки, като колосани. Като ги изпереш по повърхността на плата се появяват ситни стърчащи влакънца, които убиват белотата или цвета.

# 649
  • София
  • Мнения: 44 271
Ако са прани с други дрехи не бели, изобщо няма да ме учуди ако посивеят от нещо, което леко е пуснало... Wink

# 650
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 466
Гес, какво стана с праха на Felce Azzura?
Предполагам, че щом не си писала, още не си го пробвала...
Така и не ти благодарих, че ми каза за магазина на ул. "Калоян"... bouquet
Купих си омекотители на Sano...  Hug

# 651
  • СОФИЯ
  • Мнения: 533
идея с какво да изчистя петна от сапунени балони върху панталон? Thinking с обезмаслител не стана..

# 652
  • Русе
  • Мнения: 7 077
идея с какво да изчистя петна от сапунени балони върху панталон? Thinking с обезмаслител не стана..
Четох някога някъде, че нямали махане. Една майка се оплакваше. Не ти помогнах особено  Simple Smile

# 653
  • София
  • Мнения: 2 296
И на мен ми направи впечатление, че остават петна върху дрехите, но с праха Ултрасензитив на ДМ се изпраха и не съм разбрала, че са такъв проблем. Да не е някаква цветна смес? Нашата беше стандартна.

# 654
  • СОФИЯ
  • Мнения: 533
И на мен ми направи впечатление, че остават петна върху дрехите, но с праха Ултрасензитив на ДМ се изпраха и не съм разбрала, че са такъв проблем. Да не е някаква цветна смес? Нашата беше стандартна.
ами не е цветна ,интересно е ,че като изсъхна панталона нямаше нищо ,а чак след като го изпрах.много е зле ,нз какво слагат в тази смес за да оставя такива петна.ще пробвам с праха на DM само положителни мнения четох за него .

# 655
  • София
  • Мнения: 2 296
По-скоро опитай с някакви препарати за петна, след като вече е изпран веднъж - има най-различни, тук са доволни от "Спот", аз действам с един спрей на Лидъл и няма грешка, има сапуни за петна.
С какъв прах переш? Забелязала съм, че различните перилни препарати (от един клас) се справят различно с петната - геловете премахват повече мазните петна, праховете пък останалите; има значение дали е за цветно пране или за бяло. Така че след третирането с нещо за петна, изпери с различен препарат от първото пране, при което са останали петната.

А колкото до това какво слагат в готовите смеси - слагат незнайни гадости. В днешно време с обикновено веро вече не можеш да правиш сапунени мехури, което беше най-простото нещо в моето детство. Когато детето поиска да му забъркам смес, ставам на алхимик, докато я докарам да прави някакви балончета.

# 656
  • Мнения: 145
Не си давай парите за каквито и да е препарати за петна. Тези от сапунените балони тип меч нищо не ги маха.....С каквото се сетите съм ги мъчила...чак някаква специална белина за работни дрехи бях пробвала...няма и няма махане....Стоят си сивкави на бели дрехи.

# 657
  • СОФИЯ
  • Мнения: 533
Не си давай парите за каквито и да е препарати за петна. Тези от сапунените балони тип меч нищо не ги маха.....С каквото се сетите съм ги мъчила...чак някаква специална белина за работни дрехи бях пробвала...няма и няма махане....Стоят си сивкави на бели дрехи.
  Laughing съгласна съм напълно,отказвам се. след третиране за трети път не успях да ги изпера.благодаря момичета.

# 658
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 740
Не знам дали ще помогне, но на една бяла тениска на сина ми имаше едно тъмно петно, което съм третирала с какво ли не и е прана качествени прахове и не се махна. Преди време бях си купила един сапун за петна от човек , който внася препарати от Германия и Австрия и реших да пробвам с него, е няма такова чудо - тениската светна и няма следа от петното.
Ето този:http://www.oceni.rs/kuca/higijena/dm-sapun-za-fleke-denk-mit-gallseife/

Намокрих петното, натърках го хубаво със сапуна, разтърках енергично и бум в пералнята на 60 градуса с бяло пране, светна.

# 659
  • Мнения: 5 209
Е, чак пък да го купуваш от човек, който внася препарати от чужбина, след като го има във всеки магазин DM у нас за 2.50 лв. (въпреки че сега видях откъде си и най-близкия ти филиал е във Враца).

Общи условия

Активация на акаунт