Пролетта настъпва вече, рита, скача ЮНСКОто човече!!! - тема 10

  • 29 428
  • 720
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 519
 smile3534 newsm62 newsm68 smile3506 newsm03 newsm20  jumpuu  jumpuu  jumpuu  jumpuu  jumpuu  jumpuu  jumpuu
ЗНАЧИ аз  съм идеална.... Joy Joy Joy Joy Joy Joy кандитирам се Joy Joy

# 706
  • Мнения: 493
как се прави декупаж на сварени яйца newsm78 искам да кажа те могат ли да се консумират, не е ли вредно нещо това лепило?

# 707
  • Мнения: 5 173
E, ti няма да ги лепиш с лепило, а с желатин, примерно.

# 708
  • Мнения: 519
око защо споменахте за това суеверие.....аз няма да боядисвам тази година NeWS45

# 709
  • Мнения: 180

piletta
мисля да помоля да го купя от фурната от която всяка година купувам и знам, че го правят хубав. Незнам обаче дали ще стане толкова хубав ако го пека вкъщи, защото там го пекат на пещ. Но пък искам да е фрашкан с материал. Ще го мисля  newsm78

Това поверие не го знаех. Може ли таткото да боядиса яйцата или и той влиза в поверието?

# 710
  • Мнения: 1 313
Аз лично ще ви известя след като родя. През телефона, то същото като да напиша смс.

Козунаци, никога не съм купувала. И сега не мисля. Днес ми се дояде и си купих някаква уж козуначена кифла.. ами домашния е по-вкусен. Сега не знам дали ще правя, защото може  да сме при мама. Но мисля да правим бисквити и да ги украсяваме с цветни бонбони с малката. Много ще се зарадва :

пътешествничка, д-р Петя Андреева от Щерев. Но да ти кажа, тя не е първи любител на естественото раждане. Просто аз съм свикнала с нея от преди първата бременност, познаваме се вече, раждах веднъж с нея, знае какво искам, каза че ок и сега да е така.

# 711
  • Мнения: 519
хей мамите от софия искате ли  след Великден да си организираме една среща

# 712
  • София
  • Мнения: 565
Да се включа с един въпрос- вярно ли е, че педиатърът се избира преди самото раждане, защото на изписването трябвало да дойде вкъщи на посещение? Моля тези с втора бременност да кажат как се процедира- колко по-рано се избира и така нататък, ако има такова нещо.

# 713
  • Мнения: 493
мами, моля никой да не ми се обиди, ама питали ли сте в църква, дали бременна жена не трябва да боядисва яйца? В крайна сметка това си е християнски обичай, и ако в църквата кажат, че е ок, защо да се отдаваме на суеверия? аз това също за първи път го чувам...малкият се роди бял като сняг, дори не беше червен, ни пъпки имаше, а бременна яйца съм боядисвала.....

# 714
  • Мнения: 252
Ама и аз що ви го казах.Ами мисля,че в нашата група в ФБ го чух това аз.Питах ,както казах и там в църква.Една мила женичка продава свещи(тя ме познава имам 2 екскурзии до Кръстова Гора от църквата с групи)та ми каза следното.Яйца се боядисват и раздават за здраве,можеш да боядисваш и бременна,но внимавай с боята,че не всички са качествени.Е има и боя за сладки и бабини методи.Що се отнася до суеверието,моята майка не е боядисвала през бременноста си с мен(празника е бил минал преди да забременее)а аз си имам не точно петна а такова заболяване,че.....даже мисля как ще раждам и изобщо как ще се покажа пред съквартирантките в родилното. Sad

# 715
  • Мнения: 2 286
Декупажа на яйца знам, че се прави с белтък и още нещо, да е лепкаво. Май с пудра захар се разбива белтъка.

И аз ще съм вестителка Laughing , нали съм последния ден от юни Whistling . Предлагам, за да не си изтипосваме номерата, която мама си е избрала дадена вестителка, да й пише на ЛС за номера. После се праща ник, дата на раждане, кг. и см. на бебето и всичко, което сметнете на нужно. Peace

Аз се боря сега с един козунак, но го меси хлебопекарната.

deny, да, педиатъра се избира преди раждането. Идва или на изписването, или на следващия ден. Освен това има доста педиатри, които не записват нови пациенти.

polq107, защо мислиш такива неща. едва ли си единствената, която се притеснява от нещо по тялото си. Най-много да отговаряш на неудобни въпроси дали е заразно и т.н. А лекарите би трябвало да са наясно. Hug Hug

# 716
  • София
  • Мнения: 2 677
Благодаря за подкрепата, момичета! Днес съм по-добре, даже станах за 20 минути и бяхме навън с ММ.

За яйцата - ще боядисвам, не се влияя от суеверия. С лучени люспи - стават много сладурски - добавям си и от червен лук. Ето подробно описание как се правят - http://velikden2013.blogspot.com/2014/04/blog-post.html
Другото, което ще опитам - в чорап детелинка или друг треволяк и яйце - варя с червено цвекло и същото, но със спанак. Ще видя какво ще излезе, но съм решила да експериментирам. За декупажа - не съм правила никога досега, но четох, че става с белтък или желатин - http://www.art.satto.org/decupaj-na-qica-za-velikden/.

За козунаци и курабиики - мисля да направя козунак със сигурност - предните дни пробвах един без месене - http://pamscookingworld.blogspot.ca/2014/04/blog-post_14.html. Мисля да пробвам и курабиики - там децата се забавляват повече и ги оставям... ,дано само да съм добре.

Педиатър - ами ЛЛ не е педиатър, но има много бебета при нея, цялото семейство сме при нея, ще си запиша и беба там, не съм говорила предварително, но не вярвам да ми откаже.

За раждането и вестителките - нямам против, стига да има хора, които да искат да се наемат. Аз ще ви известя и така.

# 717
  • Мнения: 252
Ами сладкишка ми е в приятелите в Фб.Дори да не успея да вляза в групата от тел-а(скапаничък си е)там поне ще лепна съобщение.та се надявам да ви каже тя.Ако е съгласна де.

# 718
  • Мнения: 252
Само аз ли съм толкова тъпа незнам,от 1 месец се опитвам да си сложа лентичка не става и не става.как го правите вие незнам.То ще родя преди да успея аз.

# 719
  • Мнения: 350
Арлина И на мен ми прави впечатление, че масово се пазарува за бебоците. Аз нещо нямам настроение ( сигурно заради гърлото и  легловия режим) и вътрешно възприемам всички, които публикуват новите си неща във ФБ - като полудели по пазаруването и изкупили света (което не е така - а си е нормално нещо)  Embarassed Embarassed. Чувствам се, че ми е още рано за шопинг за бебчето. Но пък някои мами са си взели страхотни неща. Sunglasses Sunglasses
polq107 Ти поне си на кисело мляко - аз омитам всичко що зърна. Постоянно и безспирно!
Суеверието за боядисването на яйца - чакай че ме заинтригува. Аз като човек, който се е потапял във фолклористиката, усещам, че подобен момент ми убягва. newsm78 Ммм не бях чувала такова нещо. Звучи доста нелепо на фона на това, че точно сега са най-женските празници и жената е главен герой в традициите и изпълняването на ритуали. Но България е разнообразие от странности!
kokona777 Месенето на козунак било едно от най-трудните теста. Стискам палци да ти се получи вкусно и хубаво - може и снимка да качиш после!
piletta Мисля, че може валидолче  Grinning Grinning Декупаж се прави и със суров белтък!

Аз пък категорично отказвам да притеснявам някоя от вас, че съм родила. Ще ви осведомя сама. Все ще имам 5 минути да ви драсна 1-2 реда.

Общи условия

Активация на акаунт