Отговори
# 30
  • Мнения: 128
mama krasi   Hug как вървят нещата при теб?  Blush

# 31
  • Мнения: 47
Спазвам си обещанието. На 7 април ми взеха кръв за  Хармъни тест. Както казах, препоръчан да се направи заради възрастта ми. Днес ми казаха, че имам много добри резултати с нисък риск. В неделя ще се видя с доктора и ще докладвам с цифри.

Браво, Lili_Mili! Честито! Много се радвам! Ще чакам да пишеш за показателите, интересно ми е. При мен рискът беше по-малко от 1: 10000.


Диди74, утре съм на фетална морфология в МЦ ФЕМИНА! Много се притеснявам... Тъкмо си отдъхна от едното изследване, започвам да си мисля за следващото.... Стискайте палци!
Иначе съм добре, като че ли ми попремина първоначалната умора.
А ти как си? Започна ли терапията?

  bouquet

# 32
  • Мнения: 128
mama krasi  Всичко ще е наред - ще видиш  Hug  Naughty
Направих я терапията - миналата седмица - бяха само три инжекции. Сега вече само контролни прегледи и ще се надявам да успея да влезна в 9-тия.

# 33
  • Мнения: 128

Диди74, утре съм на фетална морфология в МЦ ФЕМИНА! Много се притеснявам... Тъкмо си отдъхна от едното изследване, започвам да си мисля за следващото.... Стискайте палци!
Иначе съм добре, като че ли ми попремина първоначалната умора.
А ти как си? Започна ли терапията?

  bouquet
mama krasi  как мина ФМ - всичко е наред нали?

# 34
  • Мнения: 47

Диди74, утре съм на фетална морфология в МЦ ФЕМИНА! Много се притеснявам... Тъкмо си отдъхна от едното изследване, започвам да си мисля за следващото.... Стискайте палци!
Иначе съм добре, като че ли ми попремина първоначалната умора.
А ти как си? Започна ли терапията?

  bouquet
mama krasi  как мина ФМ - всичко е наред нали?

О, да!  Simple Smile Добре мина, лекарката само пуфтеше и мърмореше, че бебчо не се е разположил удобно. Ама в крайна сметка засега всичко му е наред на малкия господин. (Още от 12 г.с. знам, че е момче).  Wink Върви една седмица напред. Wink Много ми е странно как така -точно две седмици след закъснението, когато хората виждат ембрион и чуват сърце, аз имах само плоден сак 8 мм и съмнения, че няма да се развие, а сега - не само е наваксал, но е и напред...
Освен това лекарката много искаше да ме накара веднага да правя втория (късния) скрийнинг за хромозомни аномалии - не й бях казала, че съм правила Хармъни. Много дълбоко подчерта напреднала ми репродуктивна възраст.  Sick Прави са си хората, де... Confused

Диди74, дръж здраво бебето и чакам новини....

Аз на 8 май съм на "редовната" фетална морфология. Надявам се да се затвърдят хубавите резултати.
 Hug  bouquet

# 35
  • Мнения: X
Следя ви с огромен интерес, момичета!
Ще имам голяма нужда от вас в един определен момент!
 Hug

# 36
  • Мнения: 1 248
 Аз също стискам палци! Чакам бебоците с нетърпение  Hug

# 37
  • При вещиците
  • Мнения: 1 453
Здравейте мамчета. Днес се видях с док. Каза ми, че няма цифри като при БХС, а е отрицателно по всички показатели с точност 99,5%. Направи и измерванията на видеозона. Всичко и е наред на девойката и имам заповед да се отпусна и да се радвам на бременността.

# 38
  • София
  • Мнения: 779
Браво момичета !  Grinning
Много се радвам на такива хубави новини  Grinning с нетърпение чакаме бебоците Wink
Ако някой има нужда от нещо да пише  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 128

О, да!  Simple Smile Добре мина, лекарката само пуфтеше и мърмореше, че бебчо не се е разположил удобно. Ама в крайна сметка засега всичко му е наред на малкия господин. (Още от 12 г.с. знам, че е момче).  Wink Върви една седмица напред. Wink Много ми е странно как така -точно две седмици след закъснението, когато хората виждат ембрион и чуват сърце, аз имах само плоден сак 8 мм и съмнения, че няма да се развие, а сега - не само е наваксал, но е и напред...
Освен това лекарката много искаше да ме накара веднага да правя втория (късния) скрийнинг за хромозомни аномалии - не й бях казала, че съм правила Хармъни. Много дълбоко подчерта напреднала ми репродуктивна възраст.  Sick Прави са си хората, де... Confused

Диди74, дръж здраво бебето и чакам новини....

Аз на 8 май съм на "редовната" фетална морфология. Надявам се да се затвърдят хубавите резултати.
 Hug  bouquet

 Laughing Стискам аз, дано устискам  Laughing още поне 3-4 седмички.
mama krasi Много се радвам за добрите резултати - аз си знаех, че ще е така! Пък какво ни има на възрастта? Много са странни тези лекари - хем разрешават инвитро процедури да по късно даже, хем сега възрастта ни била лоша!
Аз днес съм на редовна ЖК - да видим моята кифличка дали е качила още - преди 2 седмици когато бях в болницата беше около 1500 гр. - колкото повече расте, толкова по добре, а и тогава  си отговаряше и на седмиците. А това разминаване на седмиците при тебе може да е от неправилно измерване - не се шашкай - и при мен така се е получавало няколко пъти.

# 40
  • Мнения: 47
Следя ви с огромен интерес, момичета!
Ще имам голяма нужда от вас в един определен момент!
 Hug

Ще се радвам, ако мога да помогна.  Hug

Здравейте мамчета. Днес се видях с док. Каза ми, че няма цифри като при БХС, а е отрицателно по всички показатели с точност 99,5%. Направи и измерванията на видеозона. Всичко и е наред на девойката и имам заповед да се отпусна и да се радвам на бременността.


Бравооо! Спокойна беменност!   bouquet


О, да!  Simple Smile Добре мина, лекарката само пуфтеше и мърмореше, че бебчо не се е разположил удобно. Ама в крайна сметка засега всичко му е наред на малкия господин. (Още от 12 г.с. знам, че е момче).  Wink Върви една седмица напред. Wink Много ми е странно как така -точно две седмици след закъснението, когато хората виждат ембрион и чуват сърце, аз имах само плоден сак 8 мм и съмнения, че няма да се развие, а сега - не само е наваксал, но е и напред...
Освен това лекарката много искаше да ме накара веднага да правя втория (късния) скрийнинг за хромозомни аномалии - не й бях казала, че съм правила Хармъни. Много дълбоко подчерта напреднала ми репродуктивна възраст.  Sick Прави са си хората, де... Confused

Диди74, дръж здраво бебето и чакам новини....

Аз на 8 май съм на "редовната" фетална морфология. Надявам се да се затвърдят хубавите резултати.
 Hug  bouquet

 Laughing Стискам аз, дано устискам  Laughing още поне 3-4 седмички.
mama krasi Много се радвам за добрите резултати - аз си знаех, че ще е така! Пък какво ни има на възрастта? Много са странни тези лекари - хем разрешават инвитро процедури да по късно даже, хем сега възрастта ни била лоша!
Аз днес съм на редовна ЖК - да видим моята кифличка дали е качила още - преди 2 седмици когато бях в болницата беше около 1500 гр. - колкото повече расте, толкова по добре, а и тогава  си отговаряше и на седмиците. А това разминаване на седмиците при тебе може да е от неправилно измерване - не се шашкай - и при мен така се е получавало няколко пъти.

Ехааа, а моето момченце е 150 гр.!!  Laughing Ще чакам резултати!  Hug

Благодаря и на другите момичета за пожеланията! Прегръщам ви!  Hug

# 41
  • Мнения: 31
Здравейте! Не съм сигурна дали питането ми е точно за тук, но тази тема ми се стори най - близка до това, което ме интересува.

Ако ще се прави със сигурност амниоцентеза, има ли смисъл да се прави в такъв случай изобщо Биохимичен Скриниг и Фетална Морфология...? Това, което ще излезе като резултат от амниоцинтезата, покрива ли другите 2 изследвания?

# 42
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте! Не съм сигурна дали питането ми е точно за тук, но тази тема ми се стори най - близка до това, което ме интересува.

Ако ще се прави със сигурност амниоцентеза, има ли смисъл да се прави в такъв случай изобщо Биохимичен Скриниг и Фетална Морфология...? Това, което ще излезе като резултат от амниоцинтезата, покрива ли другите 2 изследвания?

Здравей deeny17,

Феталната морфология е наука за структурата на плода.
БХС е изследване за оценка на риска за раждане на дете със синдром на Даун и някои други вродени аномалии на плода.

След като ще правиш амниоцентеза според мен няма никакъв смисъл да правиш БХС, тя покрива резултата за генетични заболявания.
Според мен амниоцентеза няма нищо общо с фетална морфология и е хубаво да я направиш. При нея се гледат абсолютно всички основни органи и системи на бебчо Wink

Успех !!!

# 43
  • Мнения: 31
Здравейте! Не съм сигурна дали питането ми е точно за тук, но тази тема ми се стори най - близка до това, което ме интересува.

Ако ще се прави със сигурност амниоцентеза, има ли смисъл да се прави в такъв случай изобщо Биохимичен Скриниг и Фетална Морфология...? Това, което ще излезе като резултат от амниоцинтезата, покрива ли другите 2 изследвания?

Здравей deeny17,

Феталната морфология е наука за структурата на плода.
БХС е изследване за оценка на риска за раждане на дете със синдром на Даун и някои други вродени аномалии на плода.

След като ще правиш амниоцентеза според мен няма никакъв смисъл да правиш БХС, тя покрива резултата за генетични заболявания.
Според мен амниоцентеза няма нищо общо с фетална морфология и е хубаво да я направиш. При нея се гледат абсолютно всички основни органи и системи на бебчо Wink

Успех !!!

Благодаря много за информацията!:)

# 44
  • Мнения: 47
Здравейте! Не съм сигурна дали питането ми е точно за тук, но тази тема ми се стори най - близка до това, което ме интересува.

Ако ще се прави със сигурност амниоцентеза, има ли смисъл да се прави в такъв случай изобщо Биохимичен Скриниг и Фетална Морфология...? Това, което ще излезе като резултат от амниоцинтезата, покрива ли другите 2 изследвания?

Здравей, deeny17!

Все едно съм знаела какво ще питаш днес!  Simple Smile Снощи четох автореферата на дисертацията на д-р Марков, който е много добър диагностик и специалист по фетална морфология. Аз така и не успях да се вредя при него и затова правих ФМ във Фемина.
Ако информацията там е достоверна, мога да те посъветвам следното: дори да не искаш да правиш БХС, който е съчетание на детайлен УЗ преглед + изследване на  кръв, то тогава направи само УЗ преглед между 11-13 седмица. Разбира се, не при кварталния гинеколог  Laughing, а при специалист по ФМ.
Много е важно да се изследва големината на нухалната транслуценция (НТ) - течност, която се намира зад вратлето на бебето, и то само в този срок на бременността. В по-късен етап не е толкова показателна.
Докторът е изследвал над 4500 бременни между 11-13 г.с. и какво се оказало: при увеличена НТ на плода в много от случаите може и да няма Даун, Едуардс и прочие, но може да е показател за други заболявания - порок на сърцето и много други синдроми, чиито имена не запомних. Освен това, в този ранен срок могат да се видят много дефекти, които са несъвместими с живота и бременността да се прекъсне по-рано без усложнения (физически) за майката, отколкото ако се види на ФМ в 18-22 седмица! (Например аненцефалия - липса на мозък.) От друга страна, увеличената НТ може да означава и НАПЪЛНО ЗДРАВ ПЛОД.

И конкретно на въпроса ти - ФМ е напълно отделно и различно изследване от амниоцентезата.

Друг извод от прочетеното - първият (ранният, между 11-13 г.с.) БХС е много по-информативен, т.е. открива до 90-95 процента не само от Даун и компания, но и по-големите структурни аномалии. Втория БХС (май беше 15-18 г.с.) е с "успеваемост" до 60-65% (по отношение на ген. аномалии).  

С други думи, ранният УЗ преглед между 11 и 13 г.с. , който най-често се прави по повод БХС (и то от специалист по ФМ, който правилно интерпретира това, което вижда) може да открие много други аномалии, не само Даун. Горещо те съветвам да го направиш!

Разбира се, всичко това го казвам информативно, не за да те плаша. Всичко при теб ще е наред!

Искам да съм максимално полезна.
Успех!
  bouquet  Hug   bouquet  Hug  Simple Smile  Simple Smile

П.П. Аз съм в 17 седмица, правила съм ранния БХС, кръвен тест за хромозомни аномалии (неинвазивната алтернатива на АЦ), ранна ФМ и куп УЗ прегледи.  Hug

Последна редакция: ср, 22 апр 2015, 21:06 от mama krasi

Общи условия

Активация на акаунт