Почнах да пуша

  • 1 478
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 632
Джейд изразила си се максимално точно и вярно във всеки пост.
Аз може би защото съм живяла 20 години с астматик в семейство на пристрастени пушачи,не бих могла да дам точен съвет.Но искам да попитам пушачите,за каква "лична свобода" става въпрос след като не можете да се почувствате свободни без една цигара?Имам предвид,че дори една цигара те прави зависим.Аз вече съм такъв егоист,че не мога да позволя нещо да ме кара да се чувствам слаб и да ме ограничава.Нещо като "яд ме е на цигарите,че са по-силни от мен,нека им покажа кой е по-силен"! Не зная дали ще ме разберете правилно.

# 16
  • Мнения: 3 447
Но искам да попитам пушачите,за каква "лична свобода" става въпрос след като не можете да се почувствате свободни без една цигара?
Я прочети пак - къде съм писала, че не мога да се почувствам свободна без една цигара?
Писала съм, че имам свободни 5 минути дневно, в които мога и просто да стърча насред кухнята и нищо да не правя. Мога да запаля и една цигара. Няма кой да ми гледа детето и не мога да си позволя да отида на масаж, на клуб с приятелки или на шопинг, или каквото и да е там разтоварващо от бебе преживяване.
И да, много добре знам колко отвисоко гледа бившият пушач на настоящите такива. И аз съм гледала отвисоко на всички, които са си намирали оправдания да пушат по време на бременността. Но не мога да разбера защо наскачахте всички с тоя менторски тон. Темата не е "Как да откажа цигарите?". Момичето не иска съветите ви и назиданията ви, просто споделя. Отговорих й, за да не се чувства като единствената лоша майка сред толкова образцови кърмачици. Това е.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Ееее, тъкмо и аз исках да споделя, но последното изказване осра темата, както винаги.Писна ми вече Tired
Какъв ви е проблемът бе, хора newsm78Що за израз е "образцова кърмачица" #Crazy
Мисля си, че сме си достатъчно близки, за да си казваме кое мислим за правилно и кое не, изобще не разбирам къде е ябълката на раздора, честно Sad.........

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
И да, много добре знам колко отвисоко гледа бившият пушач на настоящите такива. И аз съм гледала отвисоко на всички, които са си намирали оправдания да пушат по време на бременността. Но не мога да разбера защо наскачахте всички с тоя менторски тон. Темата не е "Как да откажа цигарите?". Момичето не иска съветите ви и назиданията ви, просто споделя. Отговорих й, за да не се чувства като единствената лоша майка сред толкова образцови кърмачици. Това е.

Ето, точно затова говорех в предния си постинг. Дори едно най-добронамерено представяне на нещата от друг ъгъл се приема "менторско" само защото е против цигарите.
А това за образцовата кърмачица направо ще го подмина, защото както се вижда от написаното до момента гледам да не го намесвам кърменето, понеже въпросът с цигарите сам по себе си е важен без начение дали пушачката кърми или не.

Пак повтарям, никого не искам да поучавам, нито да укорявам за нещо, но понеже много добре знам как се чуваствате съвсем добрномаерено представих моята история и отношението ми по въпорса само за да посоча, че има и друга гледна точка, която ако се опитате поне малко да разберете може само да ви бъде от полза.

# 19
  • Мнения: 980
Но искам да попитам пушачите,за каква "лична свобода" става въпрос след като не можете да се почувствате свободни без една цигара?
Я прочети пак - къде съм писала, че не мога да се почувствам свободна без една цигара?

Подминавам вече.   Close

Ани може сама да прецени какво да приеме и какво да подмине като съвет. Успех.

# 20
  • Мнения: 1 216
Не, не трябва да отбиваш заради една цигара сутрин на работа/ далеч от детето/!
По няколко причини:
- ползата от кърменето е по- голяма, от вредата от една цигара;
- ако спреш да кърмиш, цигарите ще станат поне 3-4, а в компания, може и повече;
- ти пак ще си майка на това дете и ще се грижиш за него, а изследванията сочат, че в кръвта на децата на майки пушачки /повече от 2-3 цигари дневно/, има никотин, дори и да не кърмят! Същото се отнася, когато в семейството има пушач/и/, които се грижат за детето активно.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Не зная дали ще ме разберете правилно.

Аз те разбрах чудесно, но явно не с всички е така  Rolling Eyes
Мен например най-много ме ограничаваха местата на които не се пуше. Споням си, че мразех да ходя на гости и винаги отбягвах поканите у хора, в чийто домове не се пуши и изобщо странях от места, където пушенето е забранено, не обичах да пътувам с автобус дълго време, защото знаех, че няма да мога да пуша. В чакалня пред лекарски кабинет се изнервях и броях секундите до излизането навън. Не слагам времето, в което съм се отдавала на това "удовослтвие" вместо да се занимавам с нещо по-стойностно. Смятам, че на работното място станах много по-продуктивна. И един елементарен пример - по принцип чистя основно през един ден от седмицата. Когато пушех цялата работа по хигиената ми костваше 3-4 часа, заради многото почивки за по една цигара. Сега се справям без проблем за 1.5-2 часа, ако не се разсея с форумите де  Mr. Green

# 22
  • Варна
  • Мнения: 632
Не зная дали ще ме разберете правилно.
Аз те разбрах чудесно, но явно не с всички е така  Rolling Eyes
Мен например най-много ме ограничаваха местата на които не се пуше...
Благодаря Джейд   bouquet
Историята ти ми е много позната  Wink
Анита - успех,каквото и да решиш!

# 23
  • Мнения: 529
Ей значи, психологическият момент при пушенето наистина е много определящ.
Анита, аз съм същата история. След като приспя малкия, изцедя се, изпера е тн. имам нужда от няколко минути БЯГСТВО, което се изразява с цигара в тоалетната  Embarassed Embarassed Колкото и странно да звучи, аз имам сериозен проблем с отделителната нужда и цигарата е единственото нещо, което ми помага, но наистина, а не като оправдание Outta Joint. Изпушвам половин цигара, не повече, но не защото кърмя, или нещо друго. Просто наистина си свършвам работата, изживявам своето 5 минутно бягство и съм готова за нощното дежурство. И аз нямам време за фризьор, козметик и тн. няма на кого да си оставя джудженцето, нямам възможност дори да се епилирам (а вярвайте ми, това ми е необходимо). Не искам да се превръщам в майка-великомъченица, затова се опитвам да открадвам нещо само за себе си. ЗА тази половин цигара нямам намерение да спирам кърменето, защото изказвания от сорта на "дори и една минута в компания на пушачи, дори и една глъдка какъвто и да е алкохол представлява пагубна опасност за детето", защото организмът на майката все пак има свой филтър, който съвсем не представлява права тръба между хранопровода дробовете и гърдите (или матката). Друг е въпросът за разумните граници, които всяка интелигентна жена осъзвава.
Джейд, аз също бях страстна пушачка, разбирам твърде лично това, което казваш, но няколко месеца преди да забременея наистина се научих да нямам нужда от цигара и още се научих да припалвам, не защото не издържам без дозата никотин, а за да си доставя еднократно удоволствие, както чаша бира или чаша вино. (това стана благодарение на това, че в работата забраниха пушенето в цялата сграда, а няма възможносто да излизам от нея не само за цигара, ами и за ядене понякога) И най-странното е, че като изпуша половинката цигара, изобщо не помислям дори за следваща понякога и с дни. Има дни, в които запалвам в тоалетната наистина без желание, но коремът ми е камък е това ще ми помогне. Знам че има билки и лекарства, които имат същото действие. НО хапчетата правят лениви червата, а сената, която също пия понякога ме принуждава да приничвам целия ден, което не мога да правя, защото Шефа не ме пуска  Joy 

Общи условия

Активация на акаунт