контрахирана матка

  • 8 208
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 76
Здравейте,мами !  Whistling Heart Eyes Hug Вече съм 20 седмица .  Peace Много съм притеснена,понеже имах няколко дена болки в коремната област и кръста  и днес ходих при доки и той ми съобщи,че матката ми е леко контрахирана и на бебо му е малко тясно едва ли не  . Като прочетох в сайтовете,че е доста опасно и бая се поуплаших . Изписа ми магнерот 500 мг - 2 пъти по едно . Други мами има ли ли са такъв проблем като моя ?!  #Crazy

# 1
  • Мнения: 6 365
Споко, всички сме пили магнезий. Ако искаш, пий Диаспорал, по-висока доза е. Нормално е да има подготвителни контракции. Ако не предизвикват разкритие и не зачестяват, не пречат на бебето, а за теб са полезни. Докторът е видял, че в момента имаш контракция, но едва ли си стоиш така цял ден. До края на бременността ще имаш още много подготвителни контракции. Виж от какво се усилват, ако ти пречат. Може да е от умора, от нерви. И не прави тия неща, от които контракциите се засилват. Ама и не прекалявай с пазенето.

# 2
  • Мнения: 112
на мен доктора ми каза,че се получава от пипане на корема и с напредването на бременността се уверих,че наистина е така.приятно е чувството да галиш бебето,но ако смяташ,че се усилват по-добре не се пипай и не давай да ти пипат корема известно време Simple Smile

# 3
  • Мнения: 360
 И аз бях с контрахирана матка. 22седмица. Наложи се да лежа в болница на системи. Излезнах в болнични и много се пазех. Сега мечето ми става на 8 месеца.

# 4
  • Мнения: 76
на мен доктора ми каза,че се получава от пипане на корема и с напредването на бременността се уверих,че наистина е така.приятно е чувството да галиш бебето,но ако смяташ,че се усилват по-добре не се пипай и не давай да ти пипат корема известно време Simple Smile


Лелеееееее а на мен ръката постоянно е там :х

# 5
  • Мнения: 8
С първата ми бременност контракциите започнаха от четвъртия месец, в шестия доста зачестиха  и се наложи да лежа два пъти в болницата на системи с магнезий. За щастие си го износих до 38г.с. На мен заедно с магнезия ми изписала и гинипрал.  Сега година по-късно пак съм бременна в пети месец и историята се повтаря. Наложи се да ми правят и серклаж, че от контракциите шийката ми се скъси, а са близнаци Simple Smile  моя съвет е да  си почиваш повече, да си пиеш хапчетата, намали сладкото , не си пипай коремчето, не се ядосвай, усмихвай се и бъди положителна  dance dazzler1 всичко ще е наред Simple Smile  лека и успешна бременност

# 6
  • Варна
  • Мнения: 5 883
От четвърти месец съм с контракции и с трети прием в болница. Включваха ми кормагнезин, но се оказах алергична към него. После опитахме с таблетки магнерот - 6 за ден и три нифедипин. Сега пък съм на гинипрал и магнерич.
Контракциите не са опасни, ако не са болезнени, ритмични и не са придружени с кървене. Наистина, никакво пипане на корема, при чувствителна матка това води до нови стягания.

# 7
  • Мнения: 76
Ох, малко ме поуспокоихте , че стомаха ми беше на топка, че какво ли не четох  и ни ми казаха - бебо не можел да се хранел, матката можела да изхвърли плода и т.н .. Направо от 2 дни не ми излиза това от главата, избива ме на рев Sad доки уж ми каза живей си живота и пий хапчетата , ама лесно му e на него Grinning

# 8
  • Варна
  • Мнения: 5 883
Почивай си, когато можеш, не вдигай тежко, не се преуморявай.
Ако зачестят контракциите, ги брой и обърни внимание дали са на равен интервал. Случи ли се, бягай на преглед веднага.

А, и още нещо, ако приемаш магнезиеви препарати, гледай да са на два часа разстояние от млечни продукти. Иначе магнезият се свързвал с калция и се изхвърлял от организма.

# 9
  • Мнения: 76
Благодаря това за млечните продукти не го знаех. За сега слава богу не са болезнени, а и аз казах и на доки , че контракции не усещам или са мн слаби, но като ми каза това "лека контрахирана матка " и параноята си ме хвана ...

Последна редакция: нд, 22 мар 2015, 22:23 от malinka12

# 10
  • Мнения: 3
В началото на 4месец съм, и получих леки болки, опъване и усещане спазми като при цикъл. Реших да отида на лекар, изписа ми магнезий и ношпа. Каза ми изпбщо да не си пипам корема, защото това водило до дрязнение и матката контрахирала. Да нося широки дрехи, да не остават белези от ластици на гащи, копчета и т.н. Повече почивка и ако се налага и болничен.
Дано съм била полезна.

# 11
  • Мнения: 345
То темата е от 2015—та година, ама ще напиша един чаршаф по тоя повод, защото темата е важна. Значи, тия доктори с тия контракции само плашат пациентките. Малко се получава следната ситуация: все едно тийнейджър, който никога не е ходил на лекар (разбирай аналогично на бременна с първа бременност), изведнъж се озовава в лекарския кабинет на обикновен рутинен преглед и му правят регулярни изследвания като мерене на телесно тегло, кръвно налягане, преслушване на гърдите и т. н. И тийнейджърът, притеснен от всичко това, с което не му се е налагало да се занимава досега, е с повишен пулс. Стресирнан е от случващото се, това е непознато за него. Започват едни въпроси, съмнения. Ами ако му открият нещо? Сутринта го болеше главата леко, да не би да има някакво заболяване? Лекарите мерят кръвното и какво констатират? Високо кръвно! Стойности за хипертония! Ужас! Предписват хапчета за кръвно. Айде младежът хипертоник. Лепват му една наследствена хипертония и го пращат да си пие хапчетата. При което детето още повече се психира и пулсът му скача още толкова. Изкарват го хипертоник, а след като напусне лекарският кабинет, всичко внезапно изчезва.
Дотук с историята. Мъжът ми така го бяха изкарали с повишено вътреочно налягане, все едно всеки момент ще ослепее, даже се чудиха как въобще може да вижда, но не ми се говори за това.
Аз съм психолог и ми е абсолютно непонятно как лекари, преминали толкова години медицинско обучение, супервизия и практика, не знаят значението на едно определение, което се казва психосоматичен симптом. Те подценяват психологическия елемент в общуването и предаването на обратна връзка на пациентите си по въпроса за тяхното текущо състояние! И упреквам всички лекари, от обикновени такива до професорски звания. Просто е недопустимо това. Такива хора са избрали лекарската професия единствено заради доброто заплащане. Аз изпаднах в подобна ситуация февруари месец, въпреки че тези неща ги знам и въпреки това не бях подготвена. Просто защото не очаквах подобно отношение точно от тези лекари, от това болнично заведение, на което бях гласувала доверие. От много лансирана болница с невероятна репутация се опитаха да ме изкарат, че едва ли не съм на ръба да не родя преждевременно и едва ли не в колата или на плочките в лекарския кабинет. То беше шаш, то беше паника. Мъжът ми е податлив и няма да ви казвам той какво преживя. А аз от притеснения по него още повече се напрегнах. И отделно, че за кратно време ми се стовари върху главата, че трябва да влизам в болница, че нямахме пари, че трябваше да не спя вечер при мъжа ми, а в някаква ужасна болница и да се притеснявам, да не мога да спя, и за всичко това да се плащат толкова пари, които ние нямахме. Познайте какво! Тогава ми измериха шийката на матката и определиха, че заради тонуса, в който била матката, шийката се е изгладила и била 18 мм, което било предабортно състояние. А аз не чувствах никакви болки, нямах кървене, нищо. Просто бях много напрегната психически заради информацията, която ми се поднасяше от тези така наречени квалифицирани лица и аз трябваше да им вярвам и да им се доверя. Не матката ми беше стегната, то имах буца в гърлото, не можех да си поема дъх от притеснение, гърлото ми беше пресъхнало, не можех да преглъщам, трудно ми беше да говоря, ръцете ми трепереха. По—скоро състоянието ми се доближаваше до прединфарктно, какво остава за предабортно. 😁 То аз цялата бях в някакъв невероятен стрес от всичко това. Добре, че здравият разум в мен проработи обаче и си казах вътрешно “Добре съм! Аз съм здрава и права жена, не съм болна, ще си износя бебето и няма да лежа в болница!” Напуснах кабинета, отказах хоспитализация и веднага отидох в спешен кабинет в друга болница, държавна. Там ме прегледаха и казаха, че на много жени в даден момент шийката може да се скъси — особено ако се мери в момент, в който матката е в тонус — но това не означава непременно преждевременно раждане. Това може да е временно състояние, което може да се подобри с почивка (разбирайте и психическа в това число), без напрежение и с пиене на магнезий. Казаха, че нямат никакво основание да ме вкарват в болница щом нямам болки или кървене. Все пак ме питаха, ако толкова искаш, нямаш проблем, ще измислим основание и ще влезеш. Но няма нужда! Предписаха ми магнезий и ми казаха да се успокоя и да се прибера вкъщи и да полежа няколко дни. Е, сега съм в 26—та седмица. Нито съм родила преждевременно, нито нещо ме е боляло, даже излизам навън, разхождам се, правя си физически упражнения, върша си на 80% от дейностите, които съм вършила преди. Ходя си на прегледи и бебче си се развива точно както трябва. Аз силно вярвам, че не съм единствената бременна, която да е изпадала в такова положение. То реално докато не се оправят нещата няма как да знаеш, че си попаднал в такава фалшива ситуация, за която не е имало смисъл да се притесняваш. Но все пак тази информация може да се окаже в някаква степен полезна и да донесе полза за някой, който има нужда от нея.

Общи условия

Активация на акаунт