MasterChef България, Тема 4

  • 37 210
  • 730
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 121

Точно това си помислих като видях питките, че ти си ги направил, защото ги нямаше при показания хляб в началото.

След всяко предизвикателство и преди предишното, кухнята се изчиства напълно, килера се зарежда с други продукти и няма остатъци, които да се ползват. Всичко, което състезателите направят, трябва да е направено във времето и спрямо задачата. На постоянно разположение са само така наречените staples - яйца, брашно, захар, сол, мляко, масло.

# 556
  • Мнения: 5 755

Точно това си помислих като видях питките, че ти си ги направил, защото ги нямаше при показания хляб в началото.

След всяко предизвикателство и преди предишното, кухнята се изчиства напълно, килера се зарежда с други продукти и няма остатъци, които да се ползват.

Да ,питките  бяха с второто ястие. Обърках се със сандвичите.

# 557
  • София
  • Мнения: 2 704
Интересно ми е дали вие участниците също гледате за пръв път записите. Щото със сигурност е по различно монтираното от спомените за състезанията. Това се замислих снощи като Мариела, каза че Дарин е злобен, тя може да си го говори пред камерата това, а пред Дарин да се усмихва  Mr. Green

# 558
  • Мнения: 121
Интересно ми е дали вие участниците също гледате за пръв път записите. Щото със сигурност е по различно монтираното от спомените за състезанията. Това се замислих снощи като Мариела, каза че Дарин е злобен, тя може да си го говори пред камерата това, а пред Дарин да се усмихва  Mr. Green

Естествено, че ги гледаме за първи път.

# 559
  • Мнения: 1 384
Не можах да гледам вчера, сега ще опитам.
Смятам, че взаимоотношенията, реплики от-към участниците по между им, предвид, че са били достатъчно дълго време заедно, си ги знаят или ги усещат. Не може всеки да е симпатичен на всеки. Точно по същия начин, по който сме и тук в темата.

# 560
  • Мнения: 184
Снощната серия затвърди мнението ми, че участниците като цяло не са на ниво - при първото по-сериозно предизвикателство (варива) се прецакаха и имаше повече критики отколкото похвали. Аз също бих заложила на кюфтенцата със сос.
Разочарованията:
Боян - ами прощавайте, ама и това ако не е самочувствие без покритие какво е тогава? Като чу за сандвичите подскачания, пируети, а то какво забърка?! Е как да не си помисля, че неща които ги готви за първи път и се получат са просто резултат от късмета на начинаещия (както си го каза за крем карамела) като с неща, за които се предполага, че е готвил десетки пъти се излага така! Би трябвало го умее с една ръка на тъмно дето вика шеф Виктор
Юлияна - байрактарката на вегетариантството блесна със супа леща. Само дето не си сготвя набързо вечерята, а е в състезание на Мастершеф.
Симеон - 5 години в италиански ресторант и разварена паста?!
Браво на Мариела! Чинията ѝ беше много хубава, беше се постарала да направи няколко неща и да ги аранжира много добре. Ама с този език направо започна да ме съмнява някакъв комплекс да не е, нещо по-дълбоко в психиката ѝ дали не се корени.
Браво и на Елена! Мисля, че десертът ѝ го харесаха повече, токолкото ястието на Мариела. И като гледам, не съм единствената, която забелязва отношението на шеф Михалчев към нея:)
На двубоя между тях двете не подценявам нито едната нито другата, да видим..
За Аврам мисля, че е най-добре следващият път да се разплаче едно хубаво, да му олекне, пък след това да се държи мъжки вече. Очевидно има кулинарен талант, но трябва да се пребори със самия себе си ако иска да е победител.
Кристина - голяма изненада за мен. Харесвам я иначе и се надявам да е било еднократна изцепка.
Стефи - не готви с хъс и желание, няма и достатъчно познания освен може би в сладкарството, не знам, но предполагам че няма да е задълго в предаването.
Диляна - нищо впечатляващо не е направила досега, дори простовати и изглеждат нещата, тя ще е отпадналата.
Дарин - на мен като майка кърмачка само неговия сандвич ми се прииска да го опитам, направо ми потекоха лигите. Дарине, би ли споделил какви подправки сложи на дробчето?

# 561
  • Мнения: 1 446
Aз така и не видях какво е сътворил Боян.
Много ме дразни това, че не показват всички чинии.

# 562
  • Мнения: 11 828
Няма да коментирам коженото яке, репликите и физиономиите на Мариела, но категорично НЕ мога да се съглася, че нейното ястието с варива беше най-добро! Съжалявам, но такива бохчи, завързани с лук или магданоз правехме многократно още по комунистическо време и след това сервираха къде ли не! Даже очаквах някой от журито да отбележи колко е банално! Но подозирам, че нарочно избраха нея, защото Елена сподели на ушенце на Виктор, че не харесва Мариела и Стефи. Т.е. нарочно избраха Мариела, за да ги сблъскат!

И на мен ми прави впечатление, че показват основно едни и същи играчи, особено коментиращите.. Много малко Каролина, Нина, Кристина, Ву (RaliMN, много ми е симпатичен, успех!)..

Дарине, шакшука нали беше правена и в задачата с яйцето?! Странно ми е защо я избра? Макар и представена по различен начин, все пак си е вид повторение.. За сандвичите, браво за смелостта щом за пръв път работиш с гъши дроб, но явно си имал добри теоретични познания.

Изключително странно ми беше, че от варивата повечето познаваха, едва ли не, само лещата! Скука - 3 супи и поне още толкова кюфтенца.. Даже "секси пиперките" бяха по-добре като идея..

# 563
  • Мнения: 121

Дарине, шакшука нали беше правена и в задачата с яйцето?! Странно ми е защо я избра? Макар и представена по различен начин, все пак си е вид повторение.. За сандвичите, браво за смелостта щом за пръв път работиш с гъши дроб, но явно си имал добри теоретични познания.


И да е имало, аз съм го видял по същото време, по което сте го видели и вие. Анисе (от Индонезия) го е правила, но 1) бяхме на различни редици и 2) бяхме 32-ма души. Като гледах този епизод и малко се притесних, че съм повторил, но станалото-станало.

# 564
  • Варна
  • Мнения: 2 052
Кити снощи я мернах с прибрана коса по някое време newsm78, ако вземе и трайно да си затвари устата, може пък да и се получи с готвенето. ooooh! Но с това облекло, език, излъчване, не ми се връзва с MаsterChef и това е. Crossing Arms

Аврам, много, много неуверен. И той и Юлияна са пътници, мисля.
Диляна трябва да си ходи според мен.

# 565
  • Мнения: 5 755

[/quote]

Разочарованията:
Боян - ами прощавайте, ама и това ако не е самочувствие без покритие какво е тогава? Като чу за сандвичите подскачания, пируети, а то какво забърка?! Е как да не си помисля, че неща които ги готви за първи път и се получат са просто резултат от късмета на начинаещия (както си го каза за крем карамела) като с неща, за които се предполага, че е готвил десетки пъти се излага така! Би трябвало го умее с една ръка на тъмно дето вика шеф Виктор

Симеон - 5 години в италиански ресторант и разварена паста?!


За Боян шеф Петър каза, че около него мирише страхотно, просто на външен вид не го беше докарал, но може би така изглежда и на външен вид Фили чийз стейк, ако е улична храна е нормално да изглежда по този начин, но не знам не съм го яла. За Симеон във визитката си каза, че е готвил в стола на комуната в която е живял, за мен това е много различно от работа в италиански ресторант.
Aз така и не видях какво е сътворил Боян.
Много ме дразни това, че не показват всички чинии.

Показаха му и двете ястия, второто ми хареса на външен вид много. То и журито го похвали заедно с Елена.

# 566
  • Мнения: 121

Дарин - на мен като майка кърмачка само неговия сандвич ми се прииска да го опитам, направо ми потекоха лигите. Дарине, би ли споделил какви подправки сложи на дробчето?

Салатата е ето тази - http://fkusno.com/?p=1066
Освен нея има и люта майонеза (1 яйце, олио, лют пипер, черен пипер, сол, лимонов сок) Хамона се пече на слаба фурна (140 градуса) докато се изсуши съвсем. Гъшия дроб се запича без никакви подправки на силен тиган, после се посолява и овкусява с малко черен пипер. Нищо повече.

# 567
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Моето мнение за снощното представяне се припокрива на 100 % с това на Буболеченце Peace По-точно от това не бих могла да го кажа  bouquet

# 568
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 567
Ами за мен отново Боян показа самочувствие без покритие. Това, че около него миришело хубаво, не му донесе победа... Едната миризма не прави манджата хубава!
Аврам все повече започва да ме дразни с това явно преднамерено вечно притеснение.
Лелята не е за коментиране- на такива им викам дърти шаврантии( и не ме карайте да се извинявам). Външният й вид е потресаващ за такова място, а държанието й е инфантилно, примесено с недоклатеност!
Жалко, че показват коментарите само на 3-4 човека всеки път. Има хора, които не са гъкнали.
Довечера искам Елена да спечели имунитет- оказва се добър играч, който не играе само със своите силни черти, а и използва и слабостите на другите.

# 569
  • Мнения: 11 828
Дарине, шакшука нали беше правена и в задачата с яйцето?! Странно ми е защо я избра? Макар и представена по различен начин, все пак си е вид повторение.. За сандвичите, браво за смелостта щом за пръв път работиш с гъши дроб, но явно си имал добри теоретични познания.
И да е имало, аз съм го видял по същото време, по което сте го видели и вие. Анисе (от Индонезия) го е правила, но 1) бяхме на различни редици и 2) бяхме 32-ма души. Като гледах този епизод и малко се притесних, че съм повторил, но станалото-станало.
Ясно!! Подозирах, че може да е така, защото беше още във финалния етап. Но си спомням, че презентациите и опитването беше пред всички ви 32 и затова реших да питам. Явно обаче не за всички ви е било ясно кой-какво..  Peace

Общи условия

Активация на акаунт