Неапол и Бари - новите дестинации и Wizz air за море и туризъм

  • 114 882
  • 791
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 860
Наистина трябва да прецените какво искате да видите. Аз лично бях ходила на Етна и вулкана на Санторини и  към Везувий нямах интерес. Но виж, Помпей беше най - интересното от цялото ми ходене.

# 736
  • Мнения: 83
Здравейте! Имам въпрос относно ползването на картата Артекампания- тридневна. Каква й е валидността-в смисъл за 3 календарни дни ли важи или от момента, в който я активираш в рамките на три денонощия. Защото ако я закупя в късния следобед, на практика ще я ползвам 2 дни и половина?!Благодаря ви и Светли празници от мен! bouquet

# 737
  • Мнения: 379
От момента на първото използване, аз закупих моята в петък, започнах да я ползвам в събота.
Светли празници и на вас!

# 738
  • Мнения: 83
Благодаря ви,    elitsssa bouquet! Никога досега не съм ползвала подобни карти, където и да сме били. Но си мисля, че за три дни ще спестим дори и само от транспорта Joy!

Последна редакция: пт, 29 апр 2016, 19:03 от aniu

# 739
  • Мнения: 1 401
Моята я купих в понеделник и ми казаха че сряда вечерта изтича в 00:00 . По късни ще разкажа всичко подробно  Simple Smile

# 740
  • Мнения: 379
ами явно сте я валидирали в понедленик

# 741
  • Мнения: 1 401
Дам, исках да кажа, че не е от час до час , а от ден до ден Simple Smile

Кацнахме в Неапол от там има шатъл Alibus, който ако си купиш билет вътре в автобуса е 4 евро, а някъде отвън по 3 евро.Ние го купихме директно в автобуса. Спира на около 200 метра от летището има табели. Спира на гарата и на порта долу където има фериботи. Ние взехме до гарата. На гарата взехме карти Artecard Unicostiera за 3 дни - важи за влакове, за автобуси и някои музеи струва 32 евро. Важеше и за Alibus, но на летището нямаха за 3 дни. Тази карта за 7 дена не важи за транспорт. Хванахме влака за Салермо, в началото беше препълнено и стояхме прави през половината време. В Салермо хванахме автобус до МАйори. Нашият хотел беше там. Препоръчвам го, защото спирката е точно пред хотела. ( http://www.bebsangiacomo.it/) Чек-ин ни беше в друг техен хотел на 300 м, но после ни заведоха с кола до нашия хотел и ни носиха даже багажа. Закуската също беше в другия хотел, но той е много близо. Закуската беше обикновена, нищо особено, но сме мн доволни от хотела. На следващия ден плана беше Амалфи и Раваело. Автобусите отправната им точка е Амалфи. Взехме автобус до Амалфи, разходихме се там, много е малко градчето наистина няма кой знае какво да се види освен да пиеш нещо или да хапнеш. След това взехме автобус до Раваело който се казва ravello Scala той те води директно горе в самото градче. Посетихме двете вили - Руфало(5 евро) и Чимброне(7 евро) . Заслужават си не ги пропускайте. Препоръчвам ви да посетите пицария http://www.mimiravello.com/pizzeria.htm уникални , вкусни пици и е с добра цена.
На следващия ден посетихме  Позитано. Взехме си лодка от Амалфи до Позитано - 8 евро. В позитано се качихме по едни стълби доста нагоре и после намерихме улица(която има коли), която обиколи цялото градче и основната им артерия, която отива и до църквата която ви е в дясно. Красиво е като е хубаво времето Simple Smile . Този ден ядохме в Il Pirata ,който е в Праяно.До там стигнахме с някакви други автобусчета, които картите не важаха и билета беше 1,80 евро на някаква друга компания. Спря ни в нищото и ни каза ей тук по ей тези стълби. Simple Smile  Красив залив, красиво място, но просто цялото това ходене до там може би не си заслужаваше толкова усилия. Храната беше вкусна, ресторанта е на стари италианци. Упътиха ни от къде да вземем Sitabus автобусчетата и се отправихме до Амалфи. От там до нашето градче Майори.
Следващият ден беше за Капри като имахме нощувка там. Взехме си ферибот до Капри от Амалфи - 21,50 евро . Слязохме в острова. Има финикуларе(влакче, което те води до горе), намира се в дясно, билети се купуват още в по-дясно отзад на портовете. Ние не знаехме това и хванахме стълбите ( огромна грешка) бяхме и с куфар. Просто мн зле. За около 30, 40 мин стигнахме до горе, но просто беше огромна грешка. Качихме се до главният им площад. Хотела ни беше http://www.hotelesperiacapri.it/  красиво хотелче, но малко занемарено. Имахме хубава гледка и тераса. Ходихме в градините на Аугустино - 1 евро. Хубаво е не пропускайте, по-пътя имаше две парфюмерии. До нашия хотел имаше супермаркет, в който и готвеха взехме си неща за обяд. Защото ресторанта, който си харесахме беше затворен. Имайте предвид, че там хубавите ресторанти имат часове. На обяд са до около 15:00 , а вечерята започва към 19:00 . Влизахме в синята пещера - 30 евро на човек. 15 евро(директно отиваш до пещерата) (а 18 евро е ако искаш разходка на целия остров) за лодката, която те води до пещерата и още 13 евро за вход с друга малка лодка. Пеят ти лодкарите и влизаш през една мнооого малка дупка вътре, хубаво е . Парите не са малко. Препоръчвам ви да вземете Motoscafisti di Capri тази компания - лодките са такива като малки яхтички, които са отворени и се качвате не повече от 15 човека и пускат музика. Намират се на единия кей, където са лодките.
 Вечеряхме в http://www.ristorantepizzeriaverginiellocapri.it/dove-siamo . Храната беше вкусна, виното също, но това ни беше най-скъпата вечеря от всички. Вечерта в Капри нямаше почти никого, беше много спокойно и тихо Simple Smile Така, че смятам че си заслужаваше да спим на Капри, а от там си взехме ферибот до Неапол и после автобус от порта директно за летището. На летището хапнахме в ресторанта Буфало. Хубава е храната, ако имате време и сте мн гладни, може да хапнете там. Simple Smile
Една от вечерите си бяхме накупили  от местните магазини салами пънчета, прошуто, някаква шунка биволска моцарела ( не пропускайте да си вземете уникална е)! Сладки от един местен магазин - не бяха нещо кой знае какво. Плодове - не сме яли на друго място толкова вкусни портокали. Лимонът им също е сладък. Имат някакви огромни лимони,които ми обясниха, че си им е техен сорт. Лимончело опитахме в Мими пица също горещо ви препоръчвам да не го пропускате.
Изпуснахме да направим тура в градините с лимони, просто видяхме една брошура твърде късно. Пропуснахме една вила в Капри(Анакапри). Скъпо е доста по тези места, на мен лично ми се видя по-скъпо от Рим. 3 евро е най-евтиния магнит, цените стигнаха и до 5 евро. Има разбира се мн красива керамика, много дантели дрехи, перли на остров Капри (там има луксозните магазини) , магазини само за лимончело в каквито варианти искате.

Надявам се да съм помогнала на някого с разказа си, наистина стана много дълъг, но се опитах да разкажа всичко Wink

Последна редакция: пн, 02 май 2016, 20:48 от wantmenow

# 742
  • Мнения: 19 062
Амалфийското крайбрежие е едно от най-скъпите места в Италия за туризъм, но за сметка на това в Неапол цените са много ниски и за храна и за настаняване.
 В историческия център на Неапол сладките неща са по 1 евро, вечерта има къде да си вземеш бира за евро и Аперол Шприц за 2 евро за пиене на крак и да се смесиш с тълпата, на едно място си взехме пици за 3,50 евро, като ни ги изпекоха за нас, бяха големи, колкото тези в пицариите.

# 743
  • Мнения: 1 883
Я да се запиша и тук. Скоро не съм ходила в Италия, а цените на Уиз са много изкушаващи.

# 744
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Колко са изкушаващи цените на Уиз?  newsm78
 Аз летях от Букурещ за 48 евро двупосочен, с всички такси, + 1 куфар за 17 евро. И хванах намаление за децата - 25% от тази цена.

# 745
  • Мнения: 19 062
През май има до Бари двупосочни с дискаунт клуб по 39 лв без багаж

# 746
  • Мнения: 50
Здравейте,

ние летим до Бари за цели 7 дена - с децата сме - момчета на 16 и 11 години в края на Юни.
Първоначално полета ни беше за по-малко дни и в началото на Юни, но след като получих мейл за промяна на часа на полета към Бари се размислихме с мъжа ми и сменихме изцяло периода, като го увеличихме с една нощ.

И сега имам нужда от Вашите съвети и впечатления Simple Smile .... този форум винаги ме среща с правилните хора Simple Smile ... и както обичам да казвам: "Няма случайни неща"

С мъжа ми ходихме преди месеци до Бари, като имахме 2 нощувки в Бари (от там до Алберобело. Локоротондо и Мартина Франка) и 2 нощувки е Полиняно а маре (от там до Остуни ).
Засега решението ни е да не се установяваме на едно място за всичките нощувки - може би 2 в Бари, 2 в Полиняно и 3 в Монополи. Преди дни имаше много хубав пост за Зоосафари във Фазано и Фазаноландрия - понеже ние не наемаме кола и се придвижваме с влак от градче до градче - може ли да споделите хотели, които предлагат оферта за посещение?

Големи чуденки имам - какво е времето в края на Юни - ако е много горещо, ще съчетаем плаж и разходни привечер, дали е по-подходящо да разпределя по друг начин нощувките, какво интересно като музеи, прирпдни забележителности, аквариум или др. подобно ще ме посъветвате да посетим? На север от Бари не се ходили също....

Ще чакам да се включите с Вашите мисли и преживявания.....

# 747
  • Мнения: 19 062
Първият път като ходих в тази част на Италия, беше в края на юни, но от другата страна - в Неапол, приятно топло беше, но не много горещо.

# 748
  • Мнения: 83
Здравейте! Вече имам билети за Неапол за началото на юни  Wink. Запазих стая в стар манастир в Сант Анело - 180 евро за три нощувки, което е супер в сравнение със скъпарските хотели в Соренто. Надявам се лесно да се придвижим до Капри и Амалфийското крайбрежие newsm78. Последният ден съм планирала да станем рано и да отидем в Неапол. Тъй като няма да имаме много време / полетът е в 15 часа и най-късно в 13:30 трябва да сме на летището/ имам нужда от вашата помощ. Смятам за 2-3 часа, които ще имаме за Неапол да отидем до Кастел Елмо. Въпросът ми е как можем най-бързо да стигнем от Соренто до кастелото. И ако остане време да видим кметството и Кастел Нуово. Според всичко, което изчетох някъде от района на кметството тръгва Аlibus за летището. Права ли съм?! Моля помогнете ми!!!  Simple Smile

# 749
  • Мнения: 19 062
От Соренто взимате влак до Неапол, от там метро до горната част на града, ходи се малко пеша до замъка от метрото

Alibus го взехме от гарата, но има и други спирки, но не знам точно къде

Общи условия

Активация на акаунт