Автоимунен тиреоидит на Хашимото (37)

  • 92 535
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 347
Леми, а проверявала ли си си нивото на вит. Д? Защото той се натрупва, след като достигнеш ниво 50 нг/мл. А доза 2400 единици е по-скоро поддържаща - не повишава нивото ти, а поддържа сегашното. Или може би е повишила донякъде, но не чак до 50 нг/мл, за да започне да се складира вит. Д в мастната тъкан.

Магнезият се натрупва, доколкото знам, но също имай предвид, че вит. Д го "дърпа", за да се активира. Не казвам, че точно това е станало, а че тези 200 мг може да не са били достатъчни, за да се образува голям запас. Но също може точно магнезият да няма общо с ноктите - това май не съм го срещала като негов ефект. Embarassed Но магнезият със сигурност е важен за костите и за баланса на калция в организма, така че може да има общо и с ноктите. newsm78

# 61
  • Мнения: 20 233
Шоки, мерси за включването. Не съм го проверявала, все отлагах, но май трябва да го направя най-накрая.
Като видях колко добре ми се отразиха тези добавки след като започнах да ги пия, реших, че тези дози са ми достатъчни.  Rolling Eyes За това толкова се шокирах и ядосах сега.
А ноктите са ми голям индикатор за зравословното състояние. От както се появиха проблемите със ЩЗ и започна "разпадането им". Тъкмо се закрепиха, и сега пак. ТСх-то последно ми е 1.4, в норма Thinking

Последна редакция: вт, 24 мар 2015, 17:27 от Lemy

# 62
  • Мнения: 6 347
Ами, те може да са достатъчни за подобрение, но да не си била достигнала 50 нг/мл и затова ефектът да се е изпарил скоро. Разбира се, това е, при условие че подобрението се дължи на вит. Д.

В статия на Weston A. Price съм чела, че при ниво под 50 нг/мл, всякакъв постъпващ вит. Д се използва текущо, а не се складира, но сега не успявам да я отворя. А ниво 50 нг/мл е доста високо и не се достига толкова лесно. (За справка, повечето хора, които не приемат вит. Д и не прекарват по цял ден навън полуголи и без слънцезащитна козметика, обикновено имат нива между 20 и 30 нг/мл, а ако човек има автоимунно заболяване, тогава обикновено нивото е под 20 нг/мл. Но колко бързо ще се повиши и с каква доза - това е индивидуално.)

Последна редакция: вт, 24 мар 2015, 17:43 от Cioccolata

# 63
  • Мнения: 20 233
Ясно.
Ами, няма на какво друго да се дължи, от както започнах Д, магнезия и К2 се оправиха нещата, особено от както започнах да пия редовно магнезий, че преди това понякога го пропусках.

# 64
  • Мнения: 2 453
Нис, може ли линк за твоят К2?
Ето този взех защото реших че ям много зеленолистни и не искам целият процент да набавям с добавки

http://www.iherb.com/Life-Extension-Low-Dose-Vitamin-K2-45-mcg-9 … sr=null&ic=12

Но ако искаш да пиеш по-голямо количество ето този също пише че е без соя http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-MK-7-Featuring-MenaQ7-Natural … Veggie-Caps/61585

Последна редакция: вт, 24 мар 2015, 19:04 от Niss

# 65
  • Мнения: 11 778
Merelenda, бях на изследване миналата седмица, следващото ми е юни месец. Щом за 2 месеца ТСХ ми падна от 12 до 3.50, няма ли от сега до юни да падне до/под 0, или това не е проблем?
Според мен - няма. Дозата не е висока, доколкото си писала, а и докторът е преценил терапията. По-високата стойност на ТСХ се е повлияла по-бързо от включване на тироксина, но това не значи, че при една и съща доза хормон ще продължи да пада ТСХ. Затова са увеличили и дозата, защото за 2 месеца е паднала стойността до 3,5 (доли-горе). Затова предположих, че един добър вариант е на новата доза да пуснеш едно междинно ТСХ между 30-45 дена от започналия прием на новата доза, да видиш как се повлияваш от нея, но мисля че няма да стигне чак до хиперфункция, както ти си мислиш.
Следи се, ако усетиш описаните симптоми на предозиране и се задържат няколко дена, пусни едно ТСХ да видиш какви са нивата.
Хубаво е отначало да се правят по-чести изследвания, на 30-45 дена, докато се стабилизира ТСХ и се улучи твоята доза лекарство. После вече по-рядко се изследваш. Някои хора на 3 месеца, други на 6 месеца.

# 66
  • Мнения: 2 760
Споделям какво ми каза моят лекар за Малтофер при анемия - че сиропът се усвоявал по-добре от капките. Аз не мога да кача хемоглобина над 95 newsm78.

Имам въпрос - неофолик мета по някакъв начин пречи ли на тироксина? А фраксипарина?

# 67
  • Мнения: 20 233
Шоки, благодаря още веднъж.
Нис, аз съм взимала МК-7 на Нау, сега може да пробвам на Doctor-s-Best който показа Thinking

# 68
  • София
  • Мнения: 10 704

Имам въпрос - неофолик мета по някакъв начин пречи ли на тироксина? А фраксипарина?
Не, но както повечето хапчета, трябва да ги пиеш поне два часа след хормона, инжекциите привечер.

# 69
  • Мнения: 2 760
 Hug Благодаря!

# 70
  • Мнения: 599
Момичета,някой може ли да ми каже какъв е нормалния размер на щитовидната жлеза?

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Здравейте  Hug
При антитела над нормата и хормони в референтните граници, може ли да се наблюдава напълняване и трудно отслабване, акне, умора, раздразнителност и т.н, или да търся причината другаде?Към момента ми е изписан селен за 4 месеца.

Ето резултатите на антителата:
Anti-Tg - 38 IU/ml - реф. 0-4
Anti-TPO - 24,4 IU/ml - реф. 0-9

# 72
  • Мнения: 2 144
Вече втори месец пия Клостилбегит и ТСХ-то ми втори месец върви нагоре. Момичета, някой бил ли е в стимулация с Клостил? Днес дори си изпих хапчето и след 2часа ТСХто ми беше 3.6, дори акушерките от Надежда ми се обадиха да отивам на ендокринолог. Ами то ако Клостила вдига ТСХто, трябва да повишат Еутирокса, аз така да разбирам? newsm78 Аз по принцип мислех да ходя април на ендокринолог, ама сега вече май ще бягам...

# 73
  • Мнения: 2 144
Някой от София ходи ли при д-рКатя Тодорова? Отзиви? Къде преглежда тя? Нещо се наслушах за Начев и все си мисля, че при толкова много пациенти сигурно вече не обръща голямо внимание?А верно ли, че трудно му се разбирало?
оххх, май нещо съм стресирана..

# 74
  • Мнения: 3 063
Шакира, аз преди ходех при д-р Тодорова и много по ми допадаше от д-р Начев, но поради това, че в София преглеждаше само веднъж месечно спрях да ходя при нея. Това намирам като информация: Адрес: гр. София, бул. "Пенчо Славейков" № 18, бл.2
Телефон: 02 952 3600; 0888 408203
Адресът е този, но телефоните не знам дали са актуални.
Начев просто говори бързо, но като го питаш, пак обяснява. Понякога е малко е остър в изказа си. Но мен не ми прави впечатление вече.

Общи условия

Активация на акаунт