кога захранихте?

  • 1 695
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
5 м. и двадесет дни , пюре от тиква

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Първото захранване беше стандартно по бг-схема - сок и плодово пюре по малко. Когато педиатърката ми дообясни схемата (зеленчуково, жълтък, месно...и пр.) нещо не ми прозвуча както трябва. Започнах да ровя за инфо, да чета. Спрях всякакви сокове и пюрета и оставих детето на кърма. Захраних наново след навършени 6 месеца с оризова каша.

# 17
  • на Север
  • Мнения: 503
Преди около седмица, тоест на 5 месеца и половина с каша от елда. Само 1 лъжичка, но не я хареса. След няколко дни опитах с ябълка, сварена на пара и пак само 1 лъжичка, но и нея не я хареса, отърсва се все едно съм й сложила лимонов сок в устата. После пробвах с круша, пак домашно приготвено, ами и него не го харесва, събирам го 10 пъти от брадата й и лигавчето, плюе и това е. Ами не си давам зор, сега от 2 дни нищо не пробвам.

# 18
  • Мнения: 117
Започнахме на 7 мес. с елда, но Влади се запече и минахме на зеленчукови пюрета.

# 19
  • Мнения: 96
  На 6 месеца и 7 дни с оризова каша - домашно приготвена. Досега, вече 1 месец, съм въвела елда и просо от кашите и пюре от морков. Бавничко е , ама за и не бързам Simple Smile.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 823
Захраних в седмия месец с оризова каша,като при нас захранването вървеше мноооооооого бавно.Мисля,че чак към 10-11 месец дадох месо,с предшестващ булъон от заешко месо.Много внимавах и никак не бързах,защото все пак е важно да става всичко постепенно и всяка храна да е въведена според подходящата възраст.Ако например е редно тиквичката да се въведе към 8-ия месец,аз го правех 2 седмици след това,че и повече.Така процедирах с почти всички храни,за да съм един вид застрахована,че Ели няма да получи алергия към някоя от тях.

# 21
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
zахраниих на 6 навършени месеца и 18 дни с моркоффффф.... Grinning

# 22
  • Мнения: 3 550
Захраних в 7-ми месец. Започнах с оризова каша.

# 23
  • Мнения: 799
Един лаишки въпрос - какво е елда?

# 24
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Захраних на 6м и 6 дни с няколко лъжички каша от Елда.

# 25
  • Мнения: 2 821
Мама Блу, няма да те плюя, нямам излишна плюнка, нито пък желание   Mr. Green
Но не си права, че е задължително ако захранваш късно да въвеждаш бързо храните.
Даже напротив, ранното захранване включва бързо въвеждане на храните, даване на няколко вида зленчуци и плодове наведнъж (например не малко педиатри препоръчват започването със сок от ябълки и моркови) и заместване на кърмене с твърда храна още след 2-3 седмици от началото на захранването.

Jade, отдъхнах си Mr. Green
Не съм казвала че е задължително, просто ми направи впечатление...срещала съм мнение пак тук, че се захранва по бързо след 6тия. Но като се замисля и аз почнах на 4 навършени.За заместване на кърмене определено съм против да става рано :naughty

# 26
  • Варна
  • Мнения: 632
Захраних на 6м и 10-тина дни с пюре от морков+кърма,защото само това имах от домашната градина.След това-картоф,елда,царевица, ориз, круша,тиквичка, ябълка и т.н.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 439
Захраних на 5 месеца и 20 дни  / заради нисък хемоглобин / с картофено пюре и по4ти веднага и с плодово, защото се запе4е яко. 2 седмици след захранването по4на да омахва по 130 гр пюре на обед зелен4уково а следобед плодово. Както плюеше по 5 пъти поне всяка лъжичка стана като хала и 4ак пла4е между лъжи4ките,  цоцка през 2 4аса ...лакомо като майка си:)

# 28
  • Мнения: 255
На 6 навършени месеца стартирахме захранването с пюре от тиква и продължих да въвеждам други зеленчуци през 3-4 дни. Месец по-късно включих второ дневно хранене с каша и и плодово пюре, а след още един месец започнах да предлагам и сутрешна закуска на мъника.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Един лаишки въпрос - какво е елда?

Елдата е зърнена куплура, наричана още черна пшеница. Характерно за руската и полската кухня. Съдържа желязо и е безглутенова.

Общи условия

Активация на акаунт