Норвегия- тема 46

  • 144 501
  • 595
  •   1
Отговори
# 90
  • Norge
  • Мнения: 2 311
.... разпечатвате си билета и се редите на опашките по гишетата на летищата.

Това не го разбрах  Blush, защо опашки, къде?

# 91
  • Ориндж каунти
  • Мнения: 95
Ми искат хартиен билет, дето се вика олд скул  Laughing. Което ме навежда на мисълта, че едва ли ще са запознати с онлайн чекирането, пускането на багажа на бързите ленти и т.н. А тогава неизменно идват опашките по гишетата  Laughing

# 92
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Уф, има ли наистина такива билети още, от онези, дето ги даваха в един елегантен плик  Simple Smile
Аз наоколо нямам нискотарифни компании, никога не съм летяла с такава и нямам впечатления.
Като изключим “Норвиджън“, които са една комбинация от цени на “Луфтханза“ и обслужване - като на самолет, който те превозва гратис  #2gunfire

# 93
  • Мнения: 118
Ми искат хартиен билет, дето се вика олд скул  Laughing. Което ме навежда на мисълта, че едва ли ще са запознати с онлайн чекирането, пускането на багажа на бързите ленти и т.н. А тогава неизменно идват опашките по гишетата  Laughing


Това вече и аз не го разбирам с "олд скул". Нали като отидеш на летището така или иначе за всеки случай може да си разпечаташ билета и на хартиен носител, но останалите неща са същите като при всички пътници. Проверяват ти багажа, минават по лентата електронните машини - лаптопи и телефони и те проверяват за съмнителни вещества.

# 94
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Аз така схванах отговора, че при някои компании не можеш да извършиш никаква операция чрез интернет. Но тъй като не ми се е случвало, така и в крайна сметка, знам ли, може да се окаже, че не съм разбрала.
Винаги си принтирам вкъщи билета след чекиране. Хартията е хубаво нещо.

# 95
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Здравейте, незнам за какви билети си говорите (вътрешни или международни линии), но ние ползваме Airticket24.com - за международни полети, има много изгодни оферти, а за вътрешни ползвала съм досега винаги Norwegian, може би за тях си говорите с електронните билети, има код за сканиране, изпращат ви го на и-мейла, и не се налага да разпечатваш нищо, има код за сканиране преди да минеш митницата, го сканираш, а багажа си го сканирате сами на "бързите ленти", избягвате опашки за багажа, но опашката за "митница" си я изчаквате Laughing
Тая година и ние ще се прибираме в БГ newsm44 Не сме се прибирали от вече незнам колко време Crazy

# 96
  • Мнения: 3
Здравейте,

Надявам се някой да има опит вече по подобен казус и да го сподели. От 1 месец живея в Норвегия, все още нямам сключен договор с работодател. При посещение на частен норвежки гинеколог ми беше препоръчана хистероскопия на матката с цел премахване на септум преди забременяване. Имам валидна Европейска здравна карта от България. Обадихме се в норвежката служба, която отговаря за ЕЗОК, казаха, че по принцип след като имам картата би трябвало да ползвам същите права като норвежците при здравна помощ. Отделно на картата ми пише, че се използва само при неотложна медицинска помощ, което според мен препоръчаната ми хистероскопия не е.

Какъв е вашият опит при ползването на Европейската здравна карта - ползвали ли сте безплатни медицински услуги в Норвегия и само за спешни случаи ли?

# 97
  • Мнения: 1 972
Пиши в групата във ФБ. Тук вече рядко се пише.

# 98
  • София
  • Мнения: 174
Здравейте,
Понеже групата във фейса е затворена група, ще пробвам първо тук да потърся помощ Simple Smile

С мъжа ми сме решили да си направим едно вълнуващо пътуване с кораб из норвежките фиорди лятото.
Много малко намирам информация из Нет-а за тази дестинация, градовете, забележителности покрай тях. Всичко, което може да се види в рамките на един ден.
Интересува ме, ако някой може ли да сподели, можем ли сами да се предвижим, до по-интересни забележителности в околностите на градовете, където спираме?  Транспорт, който може да се ползва? Какво е интересно да се види в околностите?
Всяка информация за тези градове из Норвегия, би била полезна  Smile

Копирам тук и по-синтезирана информация за круиза:
THIS CRUISE VISITS 5 PORTS:
Copenhagen,Denmark
Stavanger,Norway
Bergen,Norway
Alesund,Norway
Geiranger,Norway

Благодаря предварително  bouquet

# 99
  • Мнения: 9 052
irenib  не съм в Норвегия, но ще от Германия опита е следния. Пращат в Бг само сметките от спешния преглед & съответно изследвания.

Ако се наложи допълнителен , контролем преглед & изследвания и всичко , което се прави в нормалните лекарски часове със записан час сметката се праща на теб.
Това знам аз.

Аз бих си взела самолета за България в такава ситуация  Peace
 

Съвсем забравих за какво погледнах в темата Simple Smile За да се информирам за най-подходящото време да се направи пътуване за гледане на полярни светлинни ефекти. Съвсем на север трябва да се отиде, нали? Зимата ли се правят такива пътувания? Тогава през цялото време ли е тъмно ?

# 100
  • Norge
  • Мнения: 2 311
 #Cussing out Писах, писах и точно когато натиснах бутона, се оказа, че сайтът има проблеми. Съответно всичко пропадна  #2gunfire
Ще опитам с един съкратен вариант.  Sad

Brideshead, Simple Smile И до ден днешен не съм виждала сиянието, въпреки всичките ми години в тази страна. Мъжът ми е от север и сме пътували нагоре, но само през летния период. През другата половина от годината е тъмно, да. Но всичко това се случва плавно, точно както всяка смяна на сезон. През зимата горе на север има един кратък период на здрач през...така де, през деня Simple Smile

Ето “прогноза“ за Северното сияние, подобна на тази за времето:
http://www.tv2.no/storm/nordlys/

marisha, дали няма да има на кораба вид организирани посещения до различните интересни места при градовете, в които ще акостирате?
Вероятно вече си преглеждала тези адеси........
http://www.visitalesund-geiranger.com/
http://no.fjordnorway.com/

irenib , хубаво лято! Simple Smile И ние говорим за пътуване нататък, но не знам дали няма отново да свърнем в някоя друга посока  newsm78

# 101
  • София
  • Мнения: 174
nelka.nelka,
не бях разглеждала тези адреси. Благодаря!
Иначе, аз гледах корабните екскурзии, но те са доста по-скъпи.

# 102
  • Norge
  • Мнения: 2 311
 Hug Дано тогава поне мъничко съм ти помогнала.
Дадох линковете в норвежки вариант, но ти можеш да си избереш примерно английски.
В първия линк видях, че има (малко сложно) падащо меню, по което можеш да си потърсиш примерно пренощуване, а вероятно и нещо друго, което би ти било полезно.

Покрай някогашната си работа съм пътувала много из страната, при това - по най-красивите места. Но винаги съм била с кола/автомобил и нямам поглед върху други начини на придвижване :/ Знам, че една приятелка пътува с влак веднъж, но е ясно, че при подобно пътуване свободата е значително ограничена.

Признавам си, не можах докрай да разбера вие как сте планирали вашата екскурзия.  Embarassed

# 103
  • София
  • Мнения: 174
Още не сме я планирали изцяло, затова и съм "тръгнала" да се подготвям предварително. Имам време, но чета за тази страна и фиордите отсега Simple Smile.Ще сме с круизен кораб. Той ще тръгне от Копенхаген към фиордите и обратно. Ще спираме само в рамките на деня, в определени градове (в по-преден пост ги бях изброила). Не може да се види много за толкова кратко време, затова аз искам да съм предварително подготвена и избрала, какво можем да видим като оптимален вариант без да изпускаме отплаването на кораба  newsm78

 bouquet

# 104
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Благодаря ти за отговора, Мариша. Прости че те накарах да пишеш така обширно  Blush
Лошото е, че ми е трудно да ти помогна с нещо конкретно, а така бих искала.
Едно лято наши приятели пътуваха до Берген, хареса им както центърът, така и влакчето нагоре над града. Оттам продължиха към други места, вкл. Гайрангер, но ние им дадохме наша кола и те се придвижваха с нея. В противен случай не съм сигурна как би се получило. Продължавам да си мисля, че на кораба би трябвало да има варианти за включване в екскурзии до по-отдалечени обекти.

Странички за Ставангер, Берген, Олесюн/Ålesund и Гайрангер:

http://www.regionstavanger.com/no/ATTRAKSJONER/

http://www.visitbergen.com/ting-a-gjore/attraksjoner
https://no.tripadvisor.com/Attractions-g190502-Activities-c47-Be … stern_Norway.html

https://no.tripadvisor.com/Attractions-g190504-Activities-Alesun … stern_Norway.html

https://no.tripadvisor.com/Attractions-g642196-Activities-Geiran … stern_Norway.html

Редактирам се. ЧАк сега разбрах какво си искала да кажеш за организираните екскурзии. Прости за объркването.  Sad

Последна редакция: нд, 13 мар 2016, 14:56 от nelka.nelka

Общи условия

Активация на акаунт