Отписване от постоянен адрес

  • 9 677
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Имам квартиранти, които напускат другия месец. Направих им услуга и ги регистрирах на моя адрес. Но след като вече няма да ползват имота искам да ги отпиша от адреса си. Какво трябва да направя?! Не знам къде ще им е новият адрес.

# 1
  • Мнения: 380
Вие не може да ги отпишете. Ако те желаят, ще се отпишат сами.

# 2
  • Мнения: 8
На какво основание не мога да ги отпиша?? Все пак не знам от тук на татък с какви цели ще ползват тази адресна регистрация, нали? А и от тук на татък, те ще са невидими за институциите, т.е. ще дават моя адрес, а де факто не живеят там?? Какви са вариантите за ги отпиша ??

# 3
  • Мнения: X
Няма как да ги отпишеш.

# 4
  • Мнения: 380
На основание Закона за гражданската регистрация. Там не е предвидено някой друг, освен самото лице, да си променя постоянния адрес.

# 5
  • София
  • Мнения: 16 023
Няма как да ги отпишеш. Може само да им задържиш депозита докато не се отпишат сами.
В един мой имот все още е адресно регистрирана майката на собственика. Има фирма тип далаверимпекс и често я търсят яки батковци.
Това е положението.

# 6
  • Мнения: 8
Благодаря, Айша. А жалба в полицията или възражение до Общината или каквото и да е друго няма ли?? Все пак аз съм собственик и решавам кога да отписвам и кога да отписвам хора които не живеят вече в жилището ми  Thinking

# 7
  • София
  • Мнения: 16 023
Не става с жалба. Всеки сам си избира временен и постоянен адрес.  Хазяина на добра воля може да му помогне като отиде с документите в общината.
Не е нищо притеснително - и моя квартирантка е ригистрирана в горния имот. Трябваше да си купува кола със соф. регистрация и се съгласих.
Като напуснат и да идват писма от институции - какво те бърка. Аз им пиша на мейлите, че не живее вече тук въпросната баба-бандит.
Втори път не я търсят. Но при мене е друго - все пак имам документ от кога съм купила имота.
Питай в общината - да видим те какво ще кажат.
Ако имате домова книга поне от там ги отпиши.

# 8
  • Мнения: 8
Не съм чувала от преди 10 години може би за домова книга. Имота е мой, наследствен и е от 8 г. мой. Така или иначе ще трябва да сигнализирам някъде, че тези и тези хора не живеят вече на моя адрес? Държавен вестник няма ли да помогне??

# 9
  • София
  • Мнения: 16 023
Домовата книга я въведоха преди 2 -3 год. И то точно заради такива случаи със  стари регистрации.
Не се занимавай с ДВ. Все пак те лично трябва да отидат в общината за нов адрес и смяна на ЛК и шоф. книжка. Няма как ти да направиш нещо по въпроса.
Като дойде писмо от банка или  фирма до тях -отговори на мейла, че не живеятвече там.
Аз просто не бих им върнала депозита докато не се отпишат. Естествено ако няма друг повод да го задържиш заради повреда в имота.

# 10
  • Мнения: 8
Ето на какво попаднах
Промяна на адрес


 Препратки от статии Препратки от практики Препратки от процедури Бележки
Чл. 98. (В сила от 1.01.2000 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 39 от 2011 г., в сила от 20.05.2011 г.) Заявлението за промяна на постоянен адрес се подава в общината или кметството, където лицето избира да бъде вписано в регистъра за населението.
(2) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 96 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 39 от 2011 г., в сила от 20.05.2011 г.) Когато се променя постоянният адрес, изменението се съобщава чрез Национална база данни "Население" на общината по предходен постоянен адрес, на общината, в която е настоящият адрес, и на Министерството на вътрешните работи.

 Препратки от статии Препратки от практики Препратки от процедури Бележки
Чл. 99. (В сила от 1.01.2000 г.) (1) Всяко лице е длъжно в срок 30 дни да заяви промяната на настоящия си адрес.
(2) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 96 от 2004 г.) Адресната карта за промяна на настоящ адрес се подава в общината или кметството, където лицето пребивава, и в 5-дневен срок се изпраща за актуализация на Национална база данни "Население".

# 11
  • Мнения: X
Ти май не четеш какво ти се отговаря?

# 12
  • Мнения: 380
Ето на какво попаднах
Промяна на адрес


 Препратки от статии Препратки от практики Препратки от процедури Бележки
Чл. 98. (В сила от 1.01.2000 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 39 от 2011 г., в сила от 20.05.2011 г.) Заявлението за промяна на постоянен адрес се подава в общината или кметството, където лицето избира да бъде вписано в регистъра за населението.
(2) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 96 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 39 от 2011 г., в сила от 20.05.2011 г.) Когато се променя постоянният адрес, изменението се съобщава чрез Национална база данни "Население" на общината по предходен постоянен адрес, на общината, в която е настоящият адрес, и на Министерството на вътрешните работи.

 Препратки от статии Препратки от практики Препратки от процедури Бележки
Чл. 99. (В сила от 1.01.2000 г.) (1) Всяко лице е длъжно в срок 30 дни да заяви промяната на настоящия си адрес.
(2) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 96 от 2004 г.) Адресната карта за промяна на настоящ адрес се подава в общината или кметството, където лицето пребивава, и в 5-дневен срок се изпраща за актуализация на Национална база данни "Население".

Очевидно не си разбрала какво си копирала: чл 98 касае това как се осъществява промяната на постоянен адрес (и няма нищо общо с това, което ти питаш), чл 99 се отнася за настоящ!!! (което е различно от постоянен!)

# 13
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Ммммм и постоянен и настоящ, процедурата е една и съща е Не няма и не съществува служебна дерегистрация.
Кога сте направили/разрешили регистрация на адрес?
Ако е след  м. май 2012 година припомнете си декл. по чл. 92 от ЗГР и вижте какво сте подписала.

Общи условия

Активация на акаунт