Първа пролет пукна, Августинче бързо хукна

  • 26 744
  • 738
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 834
Фиона такъв силиконов напръстник има и в Бочко за зъби  Peace

# 151
  • Мнения: 438
Забравих да попитам:
Може ли понякога да има две твърди хранения едно след друго? Например в 12 зеленчуково пюре и в 15 плодова каша.  По този начин разходките ни ще могат да са по-дълги и да не бързам да се прибирам за кърмене.

# 152
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 743
Забравих да попитам:
Може ли понякога да има две твърди хранения едно след друго? Например в 12 зеленчуково пюре и в 15 плодова каша.  По този начин разходките ни ще могат да са по-дълги и да не бързам да се прибирам за кърмене.

хм, че то как иначе? Точно на обяд е пюре и следобяд кашата. Не ми е хрумвало, че не може 2 поредни. Но ако няма да кърмиш 6-8 часа, трябва бебо да пие вода

# 153
  • Мнения: 2 653
kremolin
Аз така давам в момента, две последователни. Обаче не бих хранила на този етап навън, защото мацаницата ще е страшна.

Може би имаш предвид дали може 8 часа детето да изкара без прием на мляко? newsm78

# 154
  • Кюстендил
  • Мнения: 425
Прекрасна е станала новата тема!
Аз чак сега успявам да се включа, откакто е по - топличко отделяме повече време за разходки и не успявам да изчета всичко.
Малкия вече е добре, научи се да се движи в проходилката, за секунди прекосява стаята.
Но все още няма зъбки, уж трябваше в миналата  тема Sad.
Само ние ли останахме така или има и други бебенца?

# 155
  • Мнения: 1 390
И дреб няма зъби, чакаме ги вече четири месеца. Аз мажа с калгел, но напоследък почти не мажа. Той е на периоди - тякои дни страшно го мъчат зъбите и тогава мажа, на листовката пише максимум 6 пъти на ден, но аз гледам да няма повече от три. Ако положението е много трагично междинно мажа с бочко.  Доста помага, но той е с лидокаин, нормално е да успокоява.

Аз преди давах пюре на обяд и каша следобяд в две поредни яденета, но напоследък изместих кашата около 6 часа яденето, защото навън е абсурд да я давам. И двата варианта го устройват.

Днес се очертава прекрасно време, кой ще ходи в южния и кога?

# 156
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 228
Пух също няма още зъби. Калгел съм мазала само два пъти досега именно защото има лидокаин.
Фионна след 37 години чак сега разбирам че имам по - особен вид анемия, иначе винаги съм знаела, че съм с нисък хемоглобин, но нито един доктор не го е намирал за проблем.
Паулча може ли да споделиш книгата с френската система на хранене. Сестра ми е впечатлена от книга написана от американка, която живее и отглежда децата си във Франция, та се чудя дали не е същата.
В 14.30 давам пюре, в 18 - каша- реално това ни е вечеря а не следобедна закуска. Чудя се дали да не дръпна пюрето в 13.30 - 14, а кашата в 16.30. Тогава вечерята каква ще е  newsm78. Давам АМ 30 мин. до час преди заспиване. Доколкото разбирам млякото веднага след събуждане и вечер преди заспиване е задължително поне до навършване на 1 година. Ако така разсъждавам  Пух закусва в 10.30, обядва в 14.30 и вечеря в 18.

# 157
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 743
И дреб няма зъби, чакаме ги вече четири месеца. Аз мажа с калгел, но напоследък почти не мажа. Той е на периоди - тякои дни страшно го мъчат зъбите и тогава мажа, на листовката пише максимум 6 пъти на ден, но аз гледам да няма повече от три.
[/quote

Това все едно аз съм го писала. Точно до 4-ти месец започна постоянното нощно будене и го отдавам на зъби. А киселите дни се редуват, няколко ок, няколко кисели и така. Хамомила ни помага, но ми е много сложна за разтваряне с тези твърди гранули и предпочитам дентокинд- и в него има хамомила. От вчера сме на дентокинд,но не забелязвам подобрение. Ще взема и Дентинокс поне за вечер преди лягане...

Дали ако не иска пюре също е от зъби? Цяла седмица е капризен и мрънка и плаче след първите лъжички, постоянно изхвърлям.

Аз онзи ден бях в южния, днес май няма да се организирам и ще се разходим в квартала.

Преоткрих и спането на терасата- фиона ми даде идея и като има много домашна работа, приспивам на обяд на терасата и разхождам с кучето следобяд.

Какво имате предвид, че са си сменили режима спрямо новото време? Бебс започна да става от 6 в 7, но като сменят времето ще стане направо 8 (дано, мечта, особено ако не се буди 3-4-5 пъти). та това не го разбирам като нагласяне спрямо новото време, а точно обратното май...

За първи път имаше твърдо ако- от вчера давам морков. Днес също дадох. Вече смятам давани 2-3 дена зеленчуци за въведени, не си играя по цяла седмица. И щях да ви питам дребни неща като лук, магданоз как се захранва с тях? Едва ли има пюре точно от това, само с домашни ли и по колко?

# 158
  • Мнения: 1 390
Смяна на времето - започна да става в 6.30 вместо в 7.30 и да заспива в 8.30 вместо в 9.30. Измества точно спрямо новото време

# 159
  • Мнения: 2 653
danny_ p, ние сме на ваксина след малко и контрола на каката. Аз събирам кураж, за да не се ядосвам на чакането. Взех си малко домашно да чета, а дъщеря ми ще тръгне с читанката  Mr. Green Много неприоятно е това чакане, когато не съм се подготвила.  Някой ме беше питал преди- тя имаше консултации с бебета само до 11 ч в сутрешните смени, после до 13 прегледи. Обаче онзи ден отивам към 11 и нещо май беше, няма никой освен две деца за преглед пред мен. След малко пристига една майка с бебе- за консултация с час в 11 и нещо, после още една, още една и т.н. А същевременно се трупат и деца за прегледи. Последно в 13ч. без малко пристига още едно бебе и то за консултация за 13 часа! Просто нямам думи да опиша колко бяс и нерви усмирих в този момент.

# 160
  • Мнения: 438
Фиона,  и за двете неща се чудех.  Дали може толкова време без мляко и да не се натоварва стомахчето с двете твърди хранения.  Аз мисля това да е в редки случаи,  а не тенденциозно. За мацаницата,  дребчо се храни чистичко,  но само когато му харесва.
За новия режим вече се будим в 7, вместо в 8

# 161
  • Мнения: 1 073
разкошно време. прибрахме се за обяд и лекарства и пак излизаме. Simple Smile
мразя да пиша от таблета.

# 162
  • Мнения: 87
Силвия - книгата е същата. Казва се French Kids Eat Everything (And Yours Can Too) на Karen Le Billon. Тя е американка, чийто мъж е французин и те живеят във Франция една година, но се връщат в Щатите. Разказано е много увлекателно и хумористично, но дава представа как се хранят френските деца и въобще каква им е философията на храненето. Впоследствие (миналата година мисля) авторката издава друга книга Getting to YUM. Тя е вече доста по-практична и методична, със стъпка по стъпка как да си научиш детето да яде по-добре и да приема нови храни - има по възрасти, има и рецепти, много е идейна. Но тя е по-подходяща за тодлър и след това, а не толкова за бебе. Бебешката глава е само една и при все, че има и рецепти, книгата според мен е много по-подходяща за поотрастнали деца, които осъзнато се хранят.

Ако на някой му се чете за хранене на бебе по-скоро по френския начин, в този блог поглеждам от време на време (http://frenchfoodiebaby.blogspot.ca). Много ми е интересно и е много практичен с рецепти, грамажи и т.н.

# 163
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 228
Paulca благодаря за информацията!

# 164
  • Мнения: 519
Здравейте!
Някой замества ли хранене с плодово пюре? Четох, че уж не замествали, но на доста места излиза и обратното.......

Общи условия

Активация на акаунт