КАК ДА СТАНА ДОНОР? КАК ДА НАМЕРЯ ДОНОРСКА ЯЙЦЕКЛЕТКА

  • 170 352
  • 1 230
  •   1
Отговори
# 1 200
  • Мнения: 27
Здравейте!
На 29 години съм и ми казаха, че съм с ИЯР и че мога да забременя само с ин витро. Тъй като не бях запозната добре с тези неща и четох доста, интересувам се, дали е възможно майка ми, която е на 49 години да стане донор на яйцеклетки(ако има такива). Запозната съм, че донори са по-млади жени, но винаги има и изключения.

# 1 201
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
Доколкото си спомням, при роднинско даряване дарителката трябва да е на възраст до 36 години. Ако има някаква промяна в закона, някой да каже.

# 1 202
  • Мнения: 2 877
38 е възрастта за роднина. Майка въобще не се предвижда като вариант, само сестра или братовчедка. Не е уточнена коя братовчедка, така че може да се тълкува и разширително при желание от страна на медицинския персонала.

# 1 203
  • Мнения: 67
Мисля, че фондацията "Майки за донорството" спечелиха делото да се вдигне възрастовото ограничение и все още няма влязъл в сила закон колко точно да е прага. Дано не Ви подведа.

# 1 204
  • София
  • Мнения: 3 412
Да попитам, може ли да взема яйцеклетки от дъщеря ми

# 1 205
  • Мнения: 39 318
Вие като майка ще искате детето ви да се подлага на стимулация? Честно, не бих подложила дъщеря си на риск, за са задоволя някаква моя празнина. И за да отговоря на въпроса ви- не знам, но искрено се надявам да не може.

# 1 206
  • София
  • Мнения: 3 412
Аз имам Я, но не са много качествени от годините и не искам да взема от нейните, но тя много настоява и въпреки всичко аз отказвам. Просто попитах за информация дали е възможно.

# 1 207
  • Мнения: 2 877
Да попитам, може ли да взема яйцеклетки от дъщеря ми
Това е предвидено в наредбата.
Чл. 12. (1) (Предишен текст на чл. 12 - ДВ, бр.58 от 2011 г.) Донорството на яйцеклетки с цел
оплождане и поставяне в друга жена в случаите по чл. 130, ал. 4, т. 4 от Закона за здравето (ЗЗ)
може да бъде от анонимни дарители или от родствени дарители (сестра, братовчедка).
(2) (Нова - ДВ, бр.58 от 2011 г.) Лицата по ал. 1 следва да бъдат проверени в регистъра на ИАТ по
отношение на броя предходни дарявания и резултатите от тях.

# 1 208
  • София
  • Мнения: 3 412
Много благодаря, аз и затова попитах, защото не пише конкретно дъщеря, но то може би е нормално да не пише сигурно са малко жените  които имат големи деца къкъвто е моя случай, но аз не бих взела за да не объркам детето въпреки нейното настояване.

# 1 209
  • Мнения: 39 318
Моля ви, недейте. Една стимулация понякога хич не е безвредна. Колкото и романтично да струва в главата на щерката.

# 1 210
  • София
  • Мнения: 3 412
Така е съгласна съм с вас не е желателно да се подлага на такива неща заради огромното и желание да има братче или сестричка. Дай боже на всички ви такива всеотдайни дъщери готови на всичко спрямо родителите си

# 1 211
  • Мнения: 1 751
Е, ако не е забранено могат да пробват и без стимулация няколко месеца. Зависи и от възрастта, социалния и здравословния статус на дъщерята на Пепита.

# 1 212
  • София
  • Мнения: 3 412
Моята е голяма и сама каза мамо не се мъчи с твои вземи от моите аз имам много и то качествени, какво като са мои те нали носят и половината твоя генетика. Боже вие представяте ли си как се почувствах да чуя това от детето си. Тя е на 25,5г. достатъчно еродиран и разумен човек, но на мен сърце не ми дава и се боря с мои.

# 1 213
  • София
  • Мнения: 7 491
Аз само да попитам, дъщеря ви дете на настоящия ви партньор ли е?
Защото ако е, ще се получи кръвосмешение.

Мисля че има изискване донорката да има здраво родено дете.

# 1 214
  • София
  • Мнения: 3 412
Не, не е от същият баща, просто така ми се стече живота отгледах си сама детето и нямах време за моя живот, но когато тя си пое живота в ръцете дойде време да помисля и за себе си. Тя винаги е искала брат или сестра за да не е сама някой ден когато мен вече ме няма, пък и сегашният ми партньор няма деца и той много иска и двамата ме притискат за бебе ама ... нещо не става.

Общи условия

Активация на акаунт