КАК ДА СТАНА ДОНОР? КАК ДА НАМЕРЯ ДОНОРСКА ЯЙЦЕКЛЕТКА

  • 170 577
  • 1 230
  •   1
Отговори
# 720
  • UK
  • Мнения: 5 999
Доктора ми каза,че при липса на цикъл една година,нямам право на донорска програма.

За първи път чувам подобна 'глупост' Shocked
Кой е този доктор? Предлагам да го смениш. Не си губи времето  Peace

# 721
  • Мнения: X
Диди, в коя клиника си? Сигурна ли си, че си разбрала добре? Ако съм на твое място бих сменила, аз още не съм дарила, защото цикълът ми не е редовен след раждането- не са ми се регулирали хормоните още и не мога да даря без цикъл, но се запознах в клиниката ми с рецепиентки след трансфер, едната няма цикъл, а използва фонда. С ИЯР и в ранна менопауза това си е често срещано и очаквано.

# 722
  • Мнения: 6 581
Може би има предвид, че лигавицата ще се скапе при липса на мц за продължителен период. Защото нали мц всъщност представлява лющенето на лигавицата.
И аз се чудя. След раждането нямам мц, а кърмя и ХЗТ не е съвместима с кърменето, защото може да ми спре кърмата най-малкото. И понеже смятам да кърмя колкото мога по-дълго, се чудя какво ще се случи с тази моя лигавица newsm78 Ще ми се да знам, че мога пак да забременея, много искам две дечица - една мома да си правят компания със сина ми и да го кара да се чувства горд батко Heart Eyes

# 723
  • UK
  • Мнения: 5 999
Диди, в коя клиника си? Сигурна ли си, че си разбрала добре? Ако съм на твое място бих сменила, аз още не съм дарила, защото цикълът ми не е редовен след раждането- не са ми се регулирали хормоните още и не мога да даря без цикъл, но се запознах в клиниката ми с рецепиентки след трансфер, едната няма цикъл, а използва фонда. С ИЯР и в ранна менопауза това си е често срещано и очаквано.
С ИЯР не може да се ползва ФАР Peace
Това, ако е така е източване на фонда неправомерно. Коя е тази клиника?

# 724
  • Мнения: 6 581
Може да са с мъжки фактор и да е докарала фсх в норма, ако е под 12 става. Мен ме питаха веднъж защо не съм кандидатствала, защото фсх ми беше към 11.

# 725
  • Северозапада
  • Мнения: 5 491
Електра, аз кърмих 2 години и нямах цикъл 1г и половина. Но при теб положението е различно, в смисъл може би има вероятност да не може се възстанови  Confused Дано успеете и за мома  Hug

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 14 913
Отварям темата от време на време от любопитство. Прочетох това за едната година без цикъл и ми стана интересно - потърсих и се оказа, че наистина у нас в наредбата, която урежда асистираната репродукция, се казва, че ембриотрансфер с донорска яйцеклетка не се прави на жени в менопауза. Дефиницията за менопауза пак според наредбата е период от една година след окончателното спиране на менструацията. Вероятно това е имал предвид лекарят. В продължение на 2-3 години, до 2012 г., е пишело "над 51-годишна възраст".

# 727
  • Мнения: 2 887
магдена, и аз погледнах. права си. изненадвам се, че е минало предложението, тъй като бях чела отрицателни становища по проекта и мислех, че е отхвърлен и е останала старата уредба с 51 години. според мен с това изикване е по-зле. преди беше значително по-ясно. при подготовката за трансфер ще има предизвикан цикъл, а и няма как да се провери дали е имало менструация през 12 месеца преди трансфера. разчита се на посоченото от пациентката, която може да каже, че е имала един цикъл преди 3 месеца напр. малко като фсх-то за фонда. реално никой не може да проследи на кой ден е изследван, а е ясно, че два дена преди овулация ще е по-нисък отколкото на 3-ти ден.

# 728
  • Мнения: X
Диди, в коя клиника си? Сигурна ли си, че си разбрала добре? Ако съм на твое място бих сменила, аз още не съм дарила, защото цикълът ми не е редовен след раждането- не са ми се регулирали хормоните още и не мога да даря без цикъл, но се запознах в клиниката ми с рецепиентки след трансфер, едната няма цикъл, а използва фонда. С ИЯР и в ранна менопауза това си е често срещано и очаквано.
С ИЯР не може да се ползва ФАР Peace
Това, ако е така е източване на фонда неправомерно. Коя е тази клиника?
Надежда. Те са с много други фактори, та може хич да не е само заради това. Разказа, че са и с мъжки фактор и с не знам колко опита с техни клетки и с хромозомни аномалии и ранни терминации. Кошмар, обаче отчетливо си спомням, че няма цикъл.

# 729
  • София
  • Мнения: 6 375
не случайно Надежда усвоява най-голям обем от парите на фонда....

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 14 913
Цитат
според мен с това изикване е по-зле. преди беше значително по-ясно.
И аз мисля така - отваря се вратичка за заобикаляне на изискването по начина, който описваш, но няма лошо, тъй като самото изискване е не само неясно, но според мен лично - и глупаво, доколкото - предполагам, не съм специалист - много жени с ранна менопауза не биха имали особени проблеми със самата бременност с донорска яйцеклетка. Нито пък биха били твърде стари при отглеждането на детето, нито нещо друго такова. Wink

# 731
  • София
  • Мнения: 6 375
възрастовата бариера отпадна поради отсъждане за дискриминативен елемент и лишаване до достъп от лечение по възрастов показател, което е недопустимо.
имаше съдебно дело, заведено и спечелено от пациент, срещу възрастовата бариера в тази точно наредба.

затова нямаше друг начин, освен описателно да се дефинира горната граница за дейности по асистирана репродукция и това е естествената менопауза (а не преждевременната!).

# 732
  • Пловдив
  • Мнения: 14 913
Ако наистина се има предвид средностатистическата, а не индивидуалната и в частност преждевременната менопауза - което според мен никак не се вижда от текста, - става не врат, ами шия. Защото не виждам как може да се определи "естествената", ако не средностатистически, тоест пак с възраст Х години, само дето в наредбата да не ги пише пряко.

Не мога да си представя жена на 43 в менопауза от 39 да е с преждевременна такава и да има право на донорска програма (до каква точно възраст?), а жена на 43 в менопауза примерно от 42 - край.
Ако пък и за двете ще се приеме възраст до 51, щот средно толкова - кое не му е "възрастова дискриминация" тогава... Тогава да го бяха формулирали поне като "до 51, а ако жената при достигане на тази възраст не е в менопауза - до влизането в менопауза".

# 733
  • Мнения: 272
не случайно Надежда усвоява най-голям обем от парите на фонда....



Яяяяя дали е случайно наистина?

# 734
  • София
  • Мнения: 6 375
Ако наистина се има предвид средностатистическата, а не индивидуалната и в частност преждевременната менопауза - което според мен никак не се вижда от текста - става не врат, ами шия. Защото не виждам как може да се определи "естествената", ако не средностатистически, тоест пак с възраст Х години, само дето в наредбата да не ги пише пряко.

Не мога да си представя жена на 43 в менопауза от 39 да е с преждевременна такава и да има право на донорска програма (до каква точно възраст?), а жена на 43 в менопауза примерно от 42 - край.
Ако пък и за двете ще се приеме възраст до 51, щот средно толкова - кое не му е "възрастова дискриминация" тогава... Тогава да го бяха формулирали поне като "до 51, а ако жената на тази възраст не е в менопауза - до влизането в менопауза".

Магдена, честно казано, изобщо не ти разбрах разсъжденията.

Нещата стоят така:

В стария вариант на наредбата пишеше - пункция на свои яйцеклетки до 43 години, инвитро с донорски до 51 години.
Пациенти осъдиха МЗ за дискриминация и съдът постанови да се махнат възрастовите ограничения. Само че природата поставя такива ограничения по възраст, няма как. И за да се избегне цитирането на конкретни години в наредбата, което е дискриминационно според решението на съда, се наложи използването на природната бариера - менопаузата - като краен срок за извършване на дейности по асистирана репродукция за жени.
Има се предвид нормалната менопауза - за една жена тя може да дойде по-рано - на 48 примерно, а за друга - на 52. Жените с ИЯР не са в менопауза.

Доста е сложно и няма начин да се направи перфектно по всички показатели. Доста се дискутира този въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт