MasterChef България, Тема 5 (25.03-31.03)

  • 54 082
  • 1 024
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 1 036
Стефан не е ли сервитьор във Варна

# 511
  • Варна
  • Мнения: 18 164
И на мен фаворитите вече са ми Дарин, Ву, Каролина, Стефан и до някъде Елена.
Много сладки бяха с Дарин в склада. Сините бяха определено по-добрия отбор и ако журито беше гласувало сигурно те щяха да са победители. Но моделите явно имат различно мнение и вкус.
Ние не опитваме храната и не знаем вкуса й. Може и сините да са били по-добри в кухнята, т.е. по организирани, но може храната на червените да е била по-вкусна.
+ според мен беше по-добре на външен вид. Десерта на сините изглеждаше като повърнато.  Sick

# 512
  • Berlin
  • Мнения: 11 344
Нали някой каза, че е сертифицирана за готвене на здравословна кухня.
Това съм го пропуснала.
Гледам анонса за следващия епизод, пак някой не е опитал храната. Що така не пробват?  И след толкова повтаряния пак не се поучават.
Нина ще е гостува в Преди обед сега, да видим какво ще каже.

# 513
  • Мнения: 31 415
Не пробват защото нямат навик. Аз например никога не пробвам храната, която готвя. Не искам да си горя езика, а и не съм сигурна само в солта, но готвя безсолно, защото в семейството ми ядат различно количество сол и всеки си соли сам.

# 514
  • Мнения: 379
Истината е, че момичета-модели чуха, че г-жа Нордел е била тяхна колежка, - впрочем за моделството на Мариела не се бях сещал, но така е понякога - очевидните неща се виждат най-трудно. От манекенска солидарност подкрепиха отбора на своята бивша колежка.
Елена - моите уважения и симпатии към нея - но няма замах. Инертна е, липсва живец, погледът й не говори, оставя ме с впечатление, че готви наизуст.
Не мисля, че Петър и Диляна трябва да бъдат подценявани. Натрупаха доста опит и вече имат голямо предимство пред останалите - да уцелват ваксата все по-добре и да си натройват работата според уменията си, но и според вкуса и изискванията на журито. Много е възможно единият от двамата да отиде много напред - топ 5 или нещо такова.
Опитвам се за себе си да не пропускам факта, че Виктор, Андре и Петър следят целия процес на говтене и със сигурност виждат неща и поведение, което може да ги издразни достатъчно много за да изхвърлят някого от кухнята.

# 515
  • Мнения: 4 740
Не пробват защото нямат навик. Аз например никога не пробвам храната, която готвя. Не искам да си горя езика, а и не съм сигурна само в солта, но готвя безсолно, защото в семейството ми ядат различно количество сол и всеки си соли сам.
Истината е, че и аз рядко опитвам. Въпреки, че аз ям мнооого горещо, ама наистина много. Иначе ми е безвкусно.

# 516
  • Мнения: 1 211
Не пробват защото нямат навик. Аз например никога не пробвам храната, която готвя. Не искам да си горя езика, а и не съм сигурна само в солта, но готвя безсолно, защото в семейството ми ядат различно количество сол и всеки си соли сам.
Истината е, че и аз рядко опитвам. Въпреки, че аз ям мнооого горещо, ама наистина много. Иначе ми е безвкусно.

Малее, Виктор да ви чуе.  Mr. Green Добре, че не сте любители - готвачи борещи се за 100 хил.

# 517
  • Berlin
  • Мнения: 11 344
Винаги пробвам аз, най-вече заради подправките, ако е нещо, в коетоне съм сигурна. А при положение, че и те правят някои неща за първи път или път по-нестандартни, не ги разбирам. Още повече и че Виктор постоянно ги пита.

# 518
  • София
  • Мнения: 15 513
Не вярвам,че може да готвиш и да не си опиташ храната, просто им стана дежурен лаф.

# 519
  • Мнения: 1 730
Стефан откъде е? Говори като от нашия край. И се държи като от нашия край, т.е. перфектно Wink
Simple Smile Но е от Шумен. Peace

Много е симпатичен, но говори все едно е от друга България.

Извинявайте, вие от коя България сте?Последно като гледах на картата Шумен беше в границите на България.Нито София нито някой друг град са България.Всички градове и села общо правят една България.
Ву беше страшен когато с тигана налагаше някакво месо:) Още ми е пред очите:)Браво Дарин добре се справяш.

Последна редакция: пт, 27 мар 2015, 10:48 от biglubo

# 520
  • Мнения: 11 830
Изгледах епизода, ще се разпиша и после ще се върна да ви прочета.

Менюто за манекенките - не смятам, че преценката на тези крехки момичета може да бъде обективна, небцето им още не е видяло и опитало достатъчно, за да оценят подобаващо подобни ястия на висота! Не намеквам, че на сините са били такива, просто мисля, че по-добри оценители на диетична храна биха били диетолози, имаме доста такива имена в България, можеха да поканят някои от тях! Но както казаха, клиентът винаги има право! И в крайна сметка нищо не казаха за калориите, спазени ли са били..

Каролина ми е много симпатична! Ву също! Дарин все повече, браво, погледа към манекенките беше сладък, но още по-сладко беше замечтаното опитване, явно се наслаждаваше истински! На Мариела много й личеше как злорадства.
За Нина малко ме е яд.
И ми писна в монтажа на предаването все да показват и натъртват някой от играчите колко е силен в нещо и как не би трябвало да има никакви проблеми и после да ни сочат провала му точно в това! Сякаш, за по-голям ефект, но това граничи с унижение! Или пък показват как уж добре вървят нещата, уверени са в това, което правят и накрая БАМ, както и другото - уж зле вървят нещата по време на приготвянето, а после УАУ. Вече станало маниер на заснемането, видя се, че и в следващото предаване ще има подобно нещо.

# 521
  • Майничка
  • Мнения: 12 700
Истината е, че момичета-модели чуха, че г-жа Нордел е била тяхна колежка, - впрочем за моделството на Мариела не се бях сещал, но така е понякога - очевидните неща се виждат най-трудно. От манекенска солидарност подкрепиха отбора на своята бивша колежка.
...

Не е така, сега изгледах епизода - момичетата вече не бяха в същото помещение, когато казаха изискването за калориите и мина репликата за моделстването.

# 522
  • Мнения: 379
Не е така, сега изгледах епизода - момичетата вече не бяха в същото помещение, когато казаха изискването за калориите и мина репликата за моделстването.
Може и да се чува от друго помещение. Но по-важното е, че те минаха покрай НЕЯ. И моментално разпознаха моделското в това тяло и в това лице.

# 523
  • Мнения: 3 819
Аз пък си мисля, че менютата и на двата отбора не бяха достатъчно добри. Видя ми се, че имаха разнообразни продукти, с които можеха да приготвят доста интересни ястия, пък било то и диетични.
Нямаха концепция изобщо! Особено десертите им бяха пълен провал. Един замразен йогурт с горски плодове щеше стои по-добре от техните "десерти". Кремът на синия отбор ми се стори някаква рядка смес, която все едно стои от дни и се е развалила, а пък парчето ананас на червените не е никакъв десерт според мен.
Провалиха се още при избора им на менюто и нямаше нищо мастършефско, което да се оценява.  Peace

# 524
  • Мнения: 379
Вън от шегите - Мариела никак не ме дразни. Вкарва цвят, говори предимно за себе си, излага себе си, рискува да говори за себе си всякакви неща. Границата между забавно и водевилно й се губи, но изглежда и звучи като открит човек с малко по-силно его.

Общи условия

Активация на акаунт