Истанбул Пролетен и Цветен [тема 36]

  • 59 773
  • 724
  •   1
Отговори
# 675
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
Ами за 2 дни дали ще можете да видите повече? newsm78
Те задължителните места са около 10, като сложите и хапване вечер на спокойствие....
Света София, Йеребатан, Топкапъ, Капалъ чарши, Сапфир, Долмабахче, Синята Джамия, Египетския пазар, Пиер Лоти, Миниатюрк...

# 676
  • България, София
  • Мнения: 1 754
Loter, всичко зависи от вашето желание. Вие какво искате да видите?
За мен на първо ходене най - важно ми беше да видя Св. София, Синята джамия, Топ капъ, Долма бахче, а също и да направя разходка по Босфора.
Наред с това успяхме да видим Египетския пазар, Капълъ чарши, Истиклял, църквата Св. Стефан (която тогава още не беше в ремонт).

Други на първо ходене не искат да ходят по тези обекти.

Та вие си помислете, преценете, а след това тук ще помагаме със съвети как да си подредите програмата.
Никой освен вас не може да знае какво ще ви е интересно. Програмите на агенциите обикновено включват изброените по - горе обекти като най - важни за туристите.

П.с. iv4enceto_91 , писали сме заедно  Simple Smile

# 677
  • Мнения: 487
Може ли да дадете бързи напътствия какво е най-добре да се види при първо ходене? Ще имаме два дена и честно казано предпочитам да видя по-малко неща, но да им обърна достатъчно внимание.
Може да опитате единия ден каквото успеете около Султанахмет(Топкапъ, Водохранилището, Света София, Синята джамия, паркът Гюлхане и Археологическия музей - първо съм изброила най - интересните за мен), а втория - около Капалъчаршъ, Сюлеймание и надолу към Египетския (ако ви е интересно, аз не съм фен на Капалъ), около моста Галата(Египетския пазар, Рюстем джамия, подземната джамия) и нагоре към Таксим с фуникуляра  (там са Истиклял, кулата Галата, музеят на Орхан Памук)...И непременно разходка по Босфора - туристическите корабчета, които аз ползвам , тръгват в 13 от пристанището до моста Галата...
Каквото и да решите да видите, ще ви хареса...И докъдето стигнете - Истанбул е град за много пътувания, така че насладете се на своето първо без бързане. Моите топ5 са Босфора, ТОпкапъ, Водохранилището, кулата Галата и хамам, след което наргиле..Но всеки си знае за себе си...

# 678
  • Варна
  • Мнения: 436
Ами за 2 дни дали ще можете да видите повече? newsm78
Те задължителните места са около 10, като сложите и хапване вечер на спокойствие....
Света София, Йеребатан, Топкапъ, Капалъ чарши, Сапфир, Долмабахче, Синята Джамия, Египетския пазар, Пиер Лоти, Миниатюрк...

Ами нали и аз това казвам - искам повече време на няколко места вместо да тичам по всички "задължителни" обекти още на първо ходене.

Благодаря на всички за отзивите. Сигурна съм, че това ще е първото ни, но със сигурност не и последно посещение на Истанбул.

# 679
  • Мнения: 807
Интересува ме дали ще е останало нещо от цветята през първите дни на м. май - или вече е късничко? Ще се радвам някой, който е сега там или в следващите дни, да пише коментар.

# 680
  • Мнения: 4
Следя темата, тъй като известно време ще съм в града, но не пиша, защото ме мързи (честно казано).
Пиша за тези от вас, които са си организирали нещо за идните дни тук.
Имайте предвид, че утре, на 1ви май много места ще са блокирани за коли, градският транспорт няма да е активен на някои места, защото ще има протести.
Ето и повече информация за ключови пътни връзки и подобни
http://www.bianet.org/english/politics/164219-istanbul-is-shut-d … bration-in-taksim

Поздрави и весело изкарване в този красив град!

# 681
  • Венера
  • Мнения: 858
borisova.v, ние в понеделик бяхме на килима пред Св. София и той като най-нов си е непокътнат и мисля, че ще го задържат там още дълго. В началото на Гюлхане парк лалетата вече бяха доста прецъвтели, но горе-долу от тоалетните имаше нови свежи лаленца и така горе до кафето. Общо взето на по-сенчестите места предполагам ще има още. Но разбира се зависи за кои първи дни на май говорим.
Снимка на килима от понеделник-

# 682
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
 Ади бе,онбеш-съфър и Гришо е на четвъртфинал,Калиии,развяхте ли знамената!!!
 Утре,от 17 часа е мача на Григор,като за първо посещение в Истанбул,това препоръчвам! Crazy
То Козата е далеч от тълпите и манифестациите...

# 683
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Изпуснах ви, та да се запиша, макар и на края на темата Simple Smile
Лаптопа се развали, всичката събрана информация за Истанбул отиде на кино, та скоро трябва да започна пак с четенето, защото на 18ти пътуваме!   bigdance2

# 684
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
 Mr. GreenОпп CrazyСлед малко започва етапа в Истанбул,а които са там,тениса го утървахме, Mr. Green заемайте места около Баъдат Simple SmileОппс,киригирам се,около Валенс,Еминюню,Златния рог,бул.Кенеди

Последна редакция: нд, 03 май 2015, 11:07 от redemi

# 685
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
 Flutter Flutter  chefОхх,който е в Лалели да гледа! От виадукта се спускат край Валиде Султан джами,надолу и излизат на Кенеди.А преди малко хеликоптера мина над  Зейрек и едно от любимите места от Геджето,хубавото ресторантче и беше пълно с хора!

# 686
  • Мнения: 60
Искам да питам някои знае ли каква е цената за виаленд ?

# 687
  • София
  • Мнения: 13 147
Ина, виж стр. 28   

Само аз ли не мога да цитирам? Дава ми невалидна сесия.  newsm78

И да публикувам не ми позволява.  Sad 

Най-после стана! Simple Smile

# 688
  • Мнения: 13
Искам да питам някои знае ли каква е цената за виаленд ?

http://www.vialand.com.tr/en/theme-park/ticket-prices

тук са тарифите към днешна дата  Heart Eyes , ако има нещо и снимка мога да ти пратя ама на лично  Blush

# 689
  • у нас
  • Мнения: 5 715
Много вдигнали цените за Виаленд  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт