Истанбул Пролетен и Цветен [тема 36]

  • 59 856
  • 724
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 502
По повод покупката на имоти в Истанбул,
си спомням, че първия път като имахме тур
по Босфора, водачът ни каза, че къщи  край
Босфора на чужденци не продават! Може само
под наем!Не сте единствени дето си мечтаете
за къща на Босфора! Joy

# 661
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Запазихме в този,ние сме били в един до него,имам добри впечатления,но за едно спане дано става  Оказа се ,че няма много свободни хотели в този период 1 май -6 май Peacehttp://www.hotelerbil.com/rooms.html#

Последна редакция: ср, 29 апр 2015, 15:21 от *лаленце*

# 662
  • Мнения: 471
Преди време някой бе писал, че пътувал с автобус от Кабаташ до Емиргян в продължение на 4 часа. Е, вече му вярвам. След Арнавуткьой автобусът се движеше толкова бавно, че се наложи да слезем по време на движение преди Румели Хисаръ. Направихме си разходка по крайбрежната с почивки и много снимки на фона на Втория мост и пак стигнахме на Емиргян преди автобуса. После се върнахме с ферибот до Анадолухисаръ. Ето малко снимки:






Скрит текст:

















И две младоженски фотосесии:



# 663
  • Мнения: 2 787
Ще си помечтаем с Нервачето, по ще си купим и ще ви поканим на чайче  Grinning
 Наистина  емного красив града сега, насадените лалета били 32 млн.луковички, само в Ермиган - 20 млн. Това е и страхотен бизнес за града Peace
ето няколко снимки от Водохранилището


от тераската на хотела



И Пиер Лоти нощем

Ето го годежа  Grinning  Heart Eyes

# 664
  • Мнения: 246
Здpавейте! Да се запиша и аз в темата като нов член. Отне ми бая време ,докато прочета всичко написано,даже в един момент се ошашавих от имена,но.... #Cussing out Почна да ми просветва. За 3-ти път отиваме в Истамбул,пак организирано,но този път аз си правя програмата. Безкрайно благодаря на всички за съветите. Като се върна/отиваме на 20 май за 3 нощувки/,ще разказвам и показвам.Единственото,което не можах да разбера е за посещението в Долмабахче-ако ида с екскурзовод на фирмата/не говоря английски и за съжаление самостоятелното ходене отпада/,ще пуснат ли българския екскурзовод вътре. Иначе за какво да дам 25 евро? Не знам от фирмата дали ще могат да ми отговорят.Ако някой е посетил двореца през фирма,нека сподели как протича. Иначе ,аз ще си ги питам ,но да съм подготвена. Още веднъж благодаря за прекрасните теми и особено на пишещите! newsm51

# 665
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Стефани, разбира се, че ще влезе с вас екскурзовода. Иначе е безсмислено да се дават толкова пари. Долмабахче е едно от малкото неща в ИстаНбул, което смятам, че поне на първо ходене трябва да се види с група. Колкото до начина на разглеждане... той е еднакъв, независимо дали влизате с предварително организирана група или с такава, сформирана от индивидуални туристи... бързо, граничещо с препускане преминаване през залите, смесване на говори и доста служители, които непрекъснато подканват екскурзоводите да побързат. И въпреки това си заслужава, на 100%.

# 666
# 667
  • Бургас
  • Мнения: 384
Здpавейте! Да се запиша и аз в темата като нов член. Отне ми бая време ,докато прочета всичко написано,даже в един момент се ошашавих от имена,но.... #Cussing out Почна да ми просветва. За 3-ти път отиваме в Истамбул,пак организирано,но този път аз си правя програмата. Безкрайно благодаря на всички за съветите. Като се върна/отиваме на 20 май за 3 нощувки/,ще разказвам и показвам.Единственото,което не можах да разбера е за посещението в Долмабахче-ако ида с екскурзовод на фирмата/не говоря английски и за съжаление самостоятелното ходене отпада/,ще пуснат ли българския екскурзовод вътре. Иначе за какво да дам 25 евро? Не знам от фирмата дали ще могат да ми отговорят.Ако някой е посетил двореца през фирма,нека сподели как протича. Иначе ,аз ще си ги питам ,но да съм подготвена. Още веднъж благодаря за прекрасните теми и особено на пишещите! newsm51
Навсякъде в Истанбул в музеи, дворци и исторически паметници задължително се влиза с местен ескурзовод, който води беседата. В Долмабахче също. Нашият беше български турчин, много оправно момче, успа да ни прекара по едни тайни пътеки и ни уреди бързо-бързо да влезем, докато другите групи се лутаха. Беседата му беше на български. Говореше идеално езика. Все пак се е изучил в България.

# 668
  • Мнения: 246
Много благодаpя за отговоpите. Естествено лче е ИстаНбул. Нещо ми се бъгна клавиатуpата и пиша на бългаpо-латиница. Сега почвам да си сглобявам маpшpутите и да пpавя пpогpамата. Ако имам нещо неясно и не го намеpя в темите,ще нахалствам да питам пак. newsm08 smile3529

# 669
  • Варна
  • Мнения: 436
Може ли да дадете бързи напътствия какво е най-добре да се види при първо ходене? Ще имаме два дена и честно казано предпочитам да видя по-малко неща, но да им обърна достатъчно внимание.

# 670
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 723
Може ли да дадете бързи напътствия какво е най-добре да се види при първо ходене? Ще имаме два дена и честно казано предпочитам да видя по-малко неща, но да им обърна достатъчно внимание.


Вие сериозно ли?
На първа страница и в сайтовете на ТА и не само, има толкова информация за основните забележителности. А и последните 2 седмици се коментираха няколко пъти тук...

# 671
  • Мнения: 471
Може ли да дадете бързи напътствия какво е най-добре да се види при първо ходене? Ще имаме два дена и честно казано предпочитам да видя по-малко неща, но да им обърна достатъчно внимание.

http://narisuvai.me/2-%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%B2-%D0%B8%D1%81%D1% … 0%B0%D0%BC%D0%B0/

# 672
  • Мнения: 385
Г-жа  Нервакова, с теб явно ще наддаваме, това е и моята любима къща.
Не бях ходила в Истанбул по време на лалетата,още по-прекрасен,цветен/как не видях едно скъсано/.
Бяхме отседнали в хотел до университета,приятен,с разнообразна закуска,спокойно,тихо,въпреки локацията.Возихме се в тунела под Босфора, не успяхме да посетим Пиер Лоти,имаше колоездачна обиколка.
Освен екшъна със забравената чанта в Дюлмабахче,по същото време и крилото на един самолет се запали,прелиташе над Босфора.За 10 мин. бяхме заредени  допълнително с  адреналин.
Всяко излизане от дома действа приятно,а емоциите от престоя  ми в любимия Истанбул ме зареждат за  дълго време.

# 673
  • София
  • Мнения: 13 169
Може ли да дадете бързи напътствия какво е най-добре да се види при първо ходене? Ще имаме два дена и честно казано предпочитам да видя по-малко неща, но да им обърна достатъчно внимание.

http://narisuvai.me/2-%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%B2-%D0%B8%D1%81%D1% … 0%B0%D0%BC%D0%B0/

Да предупредя, че вирусочистачката ми хвана нещо. Може би е някоя от придружаващите реклами, но все пак ...

# 674
  • Варна
  • Мнения: 436
Може ли да дадете бързи напътствия какво е най-добре да се види при първо ходене? Ще имаме два дена и честно казано предпочитам да видя по-малко неща, но да им обърна достатъчно внимание.


Вие сериозно ли?
На първа страница и в сайтовете на ТА и не само, има толкова информация за основните забележителности. А и последните 2 седмици се коментираха няколко пъти тук...

Естествено, че съм прегледала сума сайтова на ТА и т.н., но там има сложени по 10 и повече неща, които да обикаляш като кон, което не би ти дало възможност да им се насладиш истински. В интернет изрових и разпечатах инфо за поне още 2 пъти по 10 интересни забележителности, за които предвид факта, че не съм ходила в Истанбул няма как да преценя кои са по-интересни. Изчетох и голямо количество инфо във форума, но нямам физическата възможност за всичко. Просто помолих някой да сподели от многобройните места, кои са за предпочитане да се видят на първо ходене, защото се подразбира че няма да имаме възможност за повече от 3-4.
Извинявай, че попитах!

Общи условия

Активация на акаунт