Истанбул Пролетен и Цветен [тема 36]

  • 59 760
  • 724
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 940
Ами заслужава си,има рози през останалото време!! Simple Smile Красив парк е! Simple Smile

# 436
  • Мнения: 713
Здравейте,

С жена ми и детето мислим да отидем за 2-3 дена до Истанбул през Май и все още се чудя дали да ползвам някоя агенция за транспорта и хотел или всичко сами да правим. Тръгваме от Бургас.


Като завърнали се преди няколко дни от пътуване с фирма, мога твърдо да препоръчам самостоятелно пътуване. Поне за себе си го реших твърдо - никакви фирми повече. С пътуването нямахме проблем, но хотелът, в който бяхме настанени, беше направо мизерен, макар и с претенции за три звезди. Нямам идея за цените на хотелите в Истанбул, но предполагам, че ако човек попрочете внимателно отзиви и резервира достатъчно рано, може да си намери добро място за прилична сума.

# 437
  • Мнения: 60
Здравейте ,
искам да попитам знаете ли някъде из града да продават мъниста , синджири и т.н материали за изработка на бижута ?

# 438
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
 CrazyОколо Капалъ Чаршъ и надолу в района има цяла зона само с такива неща,Но точно местоположение не мога да дам.
Моя близка от шивашка фирма за носии често ходи за мъниста и джунджурийки оттам.

# 439
  • Мнения: 940
Здравейте,

С жена ми и детето мислим да отидем за 2-3 дена до Истанбул през Май и все още се чудя дали да ползвам някоя агенция за транспорта и хотел или всичко сами да правим. Тръгваме от Бургас.


Като завърнали се преди няколко дни от пътуване с фирма, мога твърдо да препоръчам самостоятелно пътуване. Поне за себе си го реших твърдо - никакви фирми повече. С пътуването нямахме проблем, но хотелът, в който бяхме настанени, беше направо мизерен, макар и с претенции за три звезди. Нямам идея за цените на хотелите в Истанбул, но предполагам, че ако човек попрочете внимателно отзиви и резервира достатъчно рано, може да си намери добро място за прилична сума.

С коя фирма бяхте ако не е тайна? Simple Smile

# 440
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
 Mr. GreenБялк,петък е,жужат пчели,лаленца цъфтят,стига бач,разказвай тука.
Лалето,Погачата и другите,какво се
спотайвате,РосиВарна,ади бакалъм бе! Mr. Green

# 441
  • Мнения: 713
С коя фирма бяхте ако не е тайна? Simple Smile

Пътувахме с Караджъ турс. Както казах в предишен пост, доволна съм от транспорта, от фирмата ни изненадаха и с 'бонус' - сутринта в неделя посещение на Емирган, служителите на фирмата бяха много отзивчиви, самото пътуване беше много приятно. Бяхме платили за хотел 3 звезди и ни настаниха в Eyfel. Имаше чисти чаршафи и сменяха кърпите всеки ден, това беше добре. Но банята не изглеждаше чиста, вратата на душ-кабината не се затваряше и беше с мухъл, а закуската беше повече от скромна. Нямаше даже топла вода, за да може да си направиш чай или кафе, различно от техните. Не останахме гладни - сирене, кашкавал, яйца, краставици, домати, маслини.  Но това, което миналата година предлагаха пак в хотел 3 звезди, в същия квартал - топли закуски, сладкиши, плодове - тука нямаше никакво разнообразие. Стояха няколко съда за топли ястия, но само в единия предлагаха пържени яйца, другите си стояха празни през всичките дни.
Аз донякъде бях подготвена, защото преди да тръгна потърсих в темата (най-новите са от преди година) и в трипадвайзор отзиви за този хотел и имаше различни, повечето потвърждаващи мнението ми - скромен хотел, хубаво място (точно до трамвайната спирка), но в никакъв случай не 3 звезди.
Като цяло съм много доволна от пътуването, от местата, които посетихме, най-вече новите за мене места в Азия, но ще се опитам в събота-неделя да разкажа по-подробно (redemi, не се спотайвам  Embarassed, обещавам да разкажа, само че ми трябва малко свободно време, за да си събера мислите, а на работа не става....)

# 442
  • Мнения: 22
Ще разказвам  Embarassed, ама сега имам много работа, а събота и неделя ще правя кратко пътуване и пак няма да имам време да пиша. Влизам само да хвърля едно око, а по обяд тичах до Хеликон да купя книгата за Истанбул за подарък.
А и не зная доколко разказите на „начинаещи истанбулки” като мен биха били интересни за напредналите, на които съм много благодарна за съветите.   bouquet
Били сме в Истанбул преди три години за малко повече от едно денонощие, на връщане от Кападокия. Така че имахме много неща за гледане от „задължителната програма”.
Бяхме с ТА. Направихме комбинация от организирана и самоорганизирана екскурзия.
Получи се интересно, вълнуващо, запомнящо се и вече бременно с идеи за други посещения пътуване.
Естествено, че сами е много по-добре. Имаме опит в наши самоорганизирани пътувания до Лондон, Рим, Париж (Мими-и, благодаря) и многократно Виена.
Сега трябваше да се съобразим с „подгрупа” в групата и затова избрахме тази агенция.
Надявам се следващия път да сме с кола и сами.

# 443
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
С коя фирма бяхте ако не е тайна? Simple Smile

Пътувахме с Караджъ турс. Както казах в предишен пост, доволна съм от транспорта, от фирмата ни изненадаха и с 'бонус' - сутринта в неделя посещение на Емирган, служителите на фирмата бяха много отзивчиви, самото пътуване беше много приятно. Бяхме платили за хотел 3 звезди и ни настаниха в Eyfel. Имаше чисти чаршафи и сменяха кърпите всеки ден, това беше добре. Но банята не изглеждаше чиста, вратата на душ-кабината не се затваряше и беше с мухъл, а закуската беше повече от скромна. Нямаше даже топла вода, за да може да си направиш чай или кафе, различно от техните. Не останахме гладни - сирене, кашкавал, яйца, краставици, домати, маслини.  Но това, което миналата година предлагаха пак в хотел 3 звезди, в същия квартал - топли закуски, сладкиши, плодове - тука нямаше никакво разнообразие. Стояха няколко съда за топли ястия, но само в единия предлагаха пържени яйца, другите си стояха празни през всичките дни.
Аз донякъде бях подготвена, защото преди да тръгна потърсих в темата (най-новите са от преди година) и в трипадвайзор отзиви за този хотел и имаше различни, повечето потвърждаващи мнението ми - скромен хотел, хубаво място (точно до трамвайната спирка), но в никакъв случай не 3 звезди.
Като цяло съм много доволна от пътуването, от местата, които посетихме, най-вече новите за мене места в Азия, но ще се опитам в събота-неделя да разкажа по-подробно (redemi, не се спотайвам  Embarassed, обещавам да разкажа, само че ми трябва малко свободно време, за да си събера мислите, а на работа не става....)


И ние бяхме в този хотел есента. Не е кой знае каква закуската наистина, ама си вземаш по колкото искаш и гладна не останах. Храната беше една и съща, като вашата. Но освен яйца имаше и печени кренвирши или нещо подобно, но за третото не съм сигурна пак колбас или нещо друго... Имаше всеки ден гореща вода в машините или както се водят за кафе и чай. Имаше и готов турски чай. Също кисело мляко и 2 вида зърнена закуска.
Да, банята и тя не лъскаше, кабината старичка, но нямаше мръсотия. Аз като четох коментари преди да тръгнем от тук, се бях настроила за много по-ужасни условия и останах доволна. Отидох да разгледам града, забележителностите и исках да имам къде да взема душ и да спя. Чисто легло и кърпи. Ако отивам на почивка може би претенции щях да имам, но не и тогава. Laughing

# 444
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
  PartyАаааа,Лалето,Ейфела хубаво хотелче,заради любимия САръйер го избирам,ранно настаняване и близко до трамстопа.
Закуската верно,не е обилна и разнообразна,но супа нямаше ли,при нас два вида беше Езогелин и гъбена,питките сс също хубави,но във Версион-само сирената бяха 4 вида,и още куп неща,вЯзтур,в Чевре,но както вече казвам-Саръйер е най-важен! bowuu

# 445
  • Мнения: 713
  PartyАаааа,Лалето,Ейфела хубаво хотелче,заради любимия САръйер го избирам,ранно настаняване и близко до трамстопа.
Закуската верно,не е обилна и разнообразна,но супа нямаше ли,при нас два вида беше Езогелин и гъбена,питките сс също хубави,но във Версион-само сирената бяха 4 вида,и още куп неща,вЯзтур,в Чевре,но както вече казвам-Саръйер е най-важен! bowuu

Имаше супичка, вярно е. Съжалявам, че не го споменах, ама аз нещо я заобикалях и я забравих Simple Smile И хлебчето беше чудесно, ама то някак си не го споменавам, защото никъде в Истанбул не съм попаднала на лош хляб.
Както казах, много съм доволна от пътуването, локацията на хотела е чудесна, не останахме гладни, разбира се, това всичко отминава, остават само хубавите спомени. Споделих го само заради пътуващите по-късно, ако се ровят и те да търсят информация по сайтовете.

# 446
  • Мнения: 940
Ние бяхме в Шахинлер и да ви кажа хареса ми,не е някакъв лукс но нали сме за 3-4 нощувки,за закуска не знам какво имаше!Хареса ми мястото на самия хотел,не беше далече от нищо! Simple Smile

А сега си оправям багажа за Белград за уикенда! Simple Smile

# 447
  • Мнения: 471
Шахинлер или Буюк Шахинлер? Аз отмених резервацията си в Буюк Шахинлер в последния момент, макар че бе на доста изгодна цена - 467 лева за три нощувки за четирима. Както миналата година, така и тази - предпочетох Сиркеджи пред Лялели. В Сиркеджи наистина всичко е на една ръка разстояние. 

# 448
  • София
  • Мнения: 502
Привет!
Вижте какво прочетох току що!
Хубаво, че няма пострадали, но
какво са преживели още на влизане в Истанбул! ooooh!
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4718450
Дали има и наши хора newsm78( от темата)

# 449
  • София
  • Мнения: 13 141
Както миналата година, така и тази - предпочетох Сиркеджи пред Лялели. В Сиркеджи наистина всичко е на една ръка разстояние. 

И много правилно!  Wink Не могат да се сравняват по удобство.  Grinning

Привет!
Вижте какво прочетох току що!
Хубаво, че няма пострадали, но
какво са преживели още на влизане в Истанбул! ooooh!
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4718450
Дали има и наши хора newsm78( от темата)

 Sad Sad Sad

Общи условия

Активация на акаунт