Любители на Котки Тема 93

  • 40 109
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 154
Mayya, натиснах мястото, но не потече.. Почистих с риванол и сложих сулфатиазол. Когато се пукна само имаше доста гной. Вчера вечерта не стъпваше на крачето, а днес си ходи. Понеже я няма лапичката не може да върви много добре, но се справя. Надявам се да свикне и да се пооправи походката му. Още е много малък.  По- късно ще опитам пак да стисна крачето, ще видим дали ще има гной. Утре ще питам ветеринаря с какво да повишим имунитета.

# 661
  • София
  • Мнения: 13 149
Нели, в първи пост има макар и малък списък с лекарствата, които са опасни за котките. Аналгинът е сред тях, но може би зависи от дозата.  Sad

На здравото коте, което е в будно състояние, нослето винаги е влажно. Ако е сухо, обикновено означава, че е с температура. Но поне аз и без да меря мога да усетя дали е по-топъл от обикновено. Веднъж имаше температура и просто нямаше как да не се усети. При условие, че цял месец ти е бил почти само в ръцете, няма как да не разбереш, че е по-топъл.  Wink

# 662
  • Мнения: 779
Не искам да те плаша, но това, че е на почти месец, не го прави вън от опасност.
На мама уличничетата умираха едно по едно. Накрая остана едно, което стана на месец, но
после и то си замина. А мама правеше всичко по силите си.
Сега имаме проблеми с мама на котенцата. И тя е странстваща и очевидно на години, но пак бременна. И сега някое зъбче й прави проблеми. Боли я и забира. Не може да яде и не дава да я пипаме.
Някой знае ли дали може някак да й помогнем?

Ъпдейт за Оливър: Мисля, че е надушил някоя маца. Това мяукане не е нормално. Мяука нон стоп и играта не помага. Дори като го галя си мяука. Гърлено, широко и силно. Вие какво мислите? Rolling Eyes Едни ми казват, че до месец хормоните изчезват. Други, че стоят повече от месец. Сигурно ще обидя вета, ако го питам, ама вие сигурни ли сте, че го кастрирахте.  Mr. Green Затова мисля да го заведа на друг в града за преглед.

# 663
  • Мнения: 9 991
Имаме проблем с малкото. Бях ви казала, че едната задна лапичка я няма. Най- вероятно е било нападнато от куче или друга котка. Мястото заздравя много бързо и нямахме проблеми до вчера. Видяхме, че крачето е доста подуто и има гной. Не успяхме да го заведем на ветеринар днес, защото го няма в града. Разбрахме се да го прегледа утре. Страхувам се да не стане по-зле до утре.

Сулфатизол пудри и с кислородна вода почиствай. На много малки котета, лекарства не бих дала. За гной аналгин не помага и ми е интересно как ще дозираш.

# 664
  • Мнения: 9 991
Цялата лапичка я няма. Имаше гнойна торбичка и преди малко се пукна. Потече доста гной, но има още и мирише много гадно.Тревожи ме това, че  цялото краче е подуто. Ще почистя мястото с риванол и ще сложа сулфатиазол. Утре в 9 часа ветеринарят ще го прегреда.  Не е честно да му се случват такива гадости. Cry

Пукнати гнойни торбички съм цедила, да излезе колко може и със сулфатизол и кислородна съм мазала, както съм писала и в горния пост. Гентамицин също можеш да мажеш. Да няма ранички то това че се сурка или нещо то сорта? Имаше подобна история с коте и му правих превръзки на крачетата, за да няма рани.

# 665
  • София
  • Мнения: 4 714
Mayya, натиснах мястото, но не потече.. Почистих с риванол и сложих сулфатиазол. Когато се пукна само имаше доста гной. Вчера вечерта не стъпваше на крачето, а днес си ходи. Понеже я няма лапичката не може да върви много добре, но се справя. Надявам се да свикне и да се пооправи походката му. Още е много малък.  По- късно ще опитам пак да стисна крачето, ще видим дали ще има гной. Утре ще питам ветеринаря с какво да повишим имунитета.

Недей да стискаш много силно. По-скоро като лекичко масажче. Явно се подобрява щом вчера не е стъпвало на крачето, а днес си ходи. Ще се оправи!!! Не се плаши! Нищо, че е малко:hug:

Сулфатизол пудри и с кислородна вода почиствай. На много малки котета, лекарства не бих дала. За гной аналгин не помага и ми е интересно как ще дозираш.

Писах , да даде аналгин, ако има тепература. Peace Очевидно няма. Дозировката е на кг тегло.


Танче, аз съм давала на моята котка аналгин при спешност. Иначе пердпочитам да е инжекционно.Както писах, някои не понасят аналгин Peace  Моите ветове никога не са твърдяли, че аналгина е отровен за котки. Може и да бъркат. Peace

НЕЛИ, извинявай , но се налага да излизам. Пиши, пък като се върна ще го изчета. Няма да се предаваш. Hug

# 666
  • София
  • Мнения: 2 686
NeliD, стискам палци малката душичка да се оправи. Според мен, след като е живнало и мърка, и ако няма температура, с превръзки ще удържите фронта до утре, но наистина му трябва антибиотик.

Пускам малко данък от нас. Ремонтът на терасата ни още не е започнал, съответно и мрежата не е сложена, така че разходките там са само с каишка. Но още не може да свикне с нея, чудя се изобщо дали ще свикне. Седи като препарирана:
Скрит текст:
И малко следобеден мъррррзел:
Скрит текст:




# 667
  • Мнения: 154
Adelinda, не е от това, че се протрива мястото, защото до вчера му нямаше нищо.  А и е подуто цялото краче, а не само долната част. Не мога да кача снимки, пиша през телефона. БЛАГОДАРЯ, момичета за всичките ви съвети и загрижеността.

# 668
  • Мнения: 779
NeliD, стискам палци малката душичка да се оправи. Според мен, след като е живнало и мърка, и ако няма температура, с превръзки ще удържите фронта до утре, но наистина му трябва антибиотик.

Пускам малко данък от нас. Ремонтът на терасата ни още не е започнал, съответно и мрежата не е сложена, така че разходките там са само с каишка. Но още не може да свикне с нея, чудя се изобщо дали ще свикне. Седи като препарирана:
Скрит текст:
И малко следобеден мъррррзел:
Скрит текст:





Може би я е страх от самото място, защото е ново за нея. Нашето момче смело настъпва на нова територия.  Grinning
Много е пораснала и красива Кара.  Heart Eyes

# 669
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 980
 Thinking newsm78 NeliD, прост народен и безвреден метод за извличане на гной и спадане на отоци при възпаление, при здрава кожа, е слагането на лапа/превръзка със суров картоф. Може настърган ситно или на тънко резенче, аз даже съм ползвала обелки от добре измит картоф. Една нощ преспиване с такъв компрес върху подуто и зачервено място ... и стават чудеса. Ако може да му сложиш нещо такова на надутата част на крачето може да му помогне. Макар да ми е трудно да си представя през козината дали картофът ще стигне до кожата, че да извлече забралото.  newsm78

# 670
  • Мнения: 2 534
NeliD, стискам палци за малчо!

И ви черпя топла, съботна пернишка плюш, щото отдавна не бях Embarassed
котешки мързел

# 671
  • Мнения: 779
Thinking newsm78 NeliD, прост народен и безвреден метод за извличане на гной и спадане на отоци при възпаление, при здрава кожа, е слагането на лапа/превръзка със суров картоф. Може настърган ситно или на тънко резенче, аз даже съм ползвала обелки от добре измит картоф. Една нощ преспиване с такъв компрес върху подуто и зачервено място ... и стават чудеса. Ако може да му сложиш нещо такова на надутата част на крачето може да му помогне. Макар да ми е трудно да си представя през козината дали картофът ще стигне до кожата, че да извлече забралото.  newsm78

И аз съм чувала този метод.
А то като има проблем с крачето, не е ли обръснато мястото?  newsm78
Няма логика да е имало рана и да се остави с козината. Все пак се скубе и е лесно да се замърси раната.

# 672
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 980
Едва ли някой го е обръснал.  newsm78 Thinking Знам ли?!    33uu

Плюшен Лъки  Crazy  Heart Eyes smile3508

# 673
  • Мнения: 4 076
Момичета,сменяте ли козина през пролетта?
Прави ми впечатление от известно време,че Джоузеф силно се скубе.Не падат обаче характерните за (липсата)на порода черни лъскави косми,а едни такива късички,сивкави,като пухче на пиле.Няма оголена кожа,за да заподозра гъбички,но не си спомням да е правил така...а може и толкова да съм обръщала внимание при много жени с дълги коси в къщата.
Кученцата в момента сменят зимната козина и около тях е виелица,но и котетата ли  newsm78

# 674
  • София
  • Мнения: 1 213
Да, сменят зимното кожухче, пухчето, което им топли под козинката. Моята маци е бяла и дългокосместа и е ужас в момента....през 2-3 дни свалям по голяма топка косми с фурминатора, всеки ден чистя след нея и пак има....

Общи условия

Активация на акаунт