47 тема на ЕЛП - ароматна, начетена, пролетна

  • 19 214
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 6 219
Ники, колективен е имунитетът, а не стаден Simple Smile
(прости ми забележката)
Ло, на знам как е сега с освобождаването - вероятно е мъка, както всяко нещо с жипитата, та просто ти стискам палци в борбата с родната бюрокрация (щото това не е здравеопазване).


Куркума, като започнеш да говориш така ми се приисква д не живея в София. При все, че знам, че няма да оцелея извън града.

# 706
  • Мнения: 3 784
Искрени благодарности за забележката, Ване, при вас не ме е срам да се изложа, но на други места - да, а сигурно щях.  Laughing

От разказа на Куркума ме досрамя колко мързеливо прекарах аз неделята.  Embarassed

# 707
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Ама то стадото е колектив, не е ли? Заедно ядат, почиват, работят, даже ползват един мъж посменно, също като в Софстрой, съвсем примерно казано. Думата колектив предизвиква у породата и родата ми леки тикове.

Какво беше писал оня французин за колектива - че сумарният му мисловен потенциал е горе-долу колкото този на най-глупавия му член. Може и теория да е, ама на практика съм виждал точно това, хем в 73% от случаите най-глупавият е и началник, или поне нещо като.

Аз, като бивш ръгбист (няма бивш, де), вярвам в успеха на отборната работа, но той идва само когат всеки един член на групата може да поема, и често поема всичката отговорност за делото. Инак да събереш една тумба и да "разпределиш" задачи - има да си чакаш резултати... Всеки ще клинчи, и дори и да свърши нещо - ще гледа в небето, чакайки "указания" за по-нататък, няма да пипне и подобри нищичко.

Имаше един армейски лаф - ОЦУ. Особено ценни указания.

Брах малко бъз - за сок и да си осушим за лекуване. Абе малко - една торба. Къщата мирише на горски феи. Те са като самодивите, само дето ходят на епилации.

Баща ми пък, да не седи празен тия дни, бере и издава бъзов цвят - 80 ст за килограм. Приспособил си е кука, и торби, и много е доволен от себе си.


П.П. Момичета от зеленчуковата тема вече имат първите си доматки! Ако ви се ще - надникнете.



# 708
  • Мнения: 3 784
 Shocked  Ако щете, вярвайте, но преди около 2 часа се бях замислила за самодивите - дали са се родили от колективните (извинявай, Куркума  Laughing) халюцинации и мечти на самотните овчари, прекарващи месеци наред далеч от жени, дали пък легендите за тях не са се родили от някои също толкова самотни селски моми, решили да се развяват по ризи близо до овчарските поляни, или, съвсем просто, като с всички митове и легенди, хората са си ги направили, за да обяснят необясними към съответното ниво на науката явления.

 Или са метафора на жената, за която всеки мъж мечтае - 'ем недостижима, царствена, силна и с хубост, различна от масовата, 'ем, ако успееш да я овладееш (да и закопаеш ризата), става подвластна на твоята воля и хем имаш уникална жена за завист на цяло село, хем имаш гъдела, че ти си я укротил, когато никой друг не може.

Въобще, май най-красивите истории на тоя свят са родени от копнежите.  Grinning

# 709
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
...
 Или са метафора на жената, за която всеки мъж мечтае - 'ем недостижима, царствена, силна и с хубост, различна от масовата, 'ем, ако успееш да я овладееш (да и закопаеш ризата), става подвластна на твоята воля и хем имаш уникална жена за завист на цяло село, хем имаш гъдела, че ти си я укротил, когато никой друг не може.

Въобще, май най-красивите истории на тоя свят са родени от копнежите.  Grinning

Точно, точно си уловила някои от мъжките блянове. Но най-важният - прекрасната жена не те ангажира със себе си - е така свойствен за самодивената натура. Те се появяват от нищото, правят любов дива и упойваща, и изчезват, сякаш никога не ги е имало. И денят ти после си е свободен!

Може кавал да си издялаш, може и някоя работа по кошарата да си свършиш.

# 710
  • Мнения: 3 784
 Joy


За Атти и Пуци, но не само  Mr. Green - внимание, котка

# 711
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
...
 Или са метафора на жената, за която всеки мъж мечтае - 'ем недостижима, царствена, силна и с хубост, различна от масовата, 'ем, ако успееш да я овладееш (да и закопаеш ризата), става подвластна на твоята воля и хем имаш уникална жена за завист на цяло село, хем имаш гъдела, че ти си я укротил, когато никой друг не може.

Въобще, май най-красивите истории на тоя свят са родени от копнежите.  Grinning

Точно, точно си уловила някои от мъжките блянове. Но най-важният - прекрасната жена не те ангажира със себе си - е така свойствен за самодивената натура. Те се появяват от нищото, правят любов дива и упойваща, и изчезват, сякаш никога не ги е имало. И денят ти после си е свободен!

Може кавал да си издялаш, може и някоя работа по кошарата да си свършиш.

Е Куркума, ти напрау ме ОтрепА с тия мъжки блянове, човече! Joy Joy rotfImbo rotfImao

Ми тъй де, кво ше ти се пречкат из краката некви жени след любовта. Никва работа да не може да си свърши човек! Хамаха!
 Joy Joy Joy

# 712
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Не съм ли прав?

# 713
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 079

мо'е и да си седнал, знам ли   Hug

никки ме накара да се замисля, самодиви, вили, самовили, всякакви загадЪчни женски същества има, а мъжки има ли?

змея горянин не го слагаме в сметката, у нашенско той си е ламя.
разните таласъми и устрели - също: те плашат не предизвикват копнеж и премала у сърцето женско  Hug

# 714
  • София
  • Мнения: 5 657
никки ме накара да се замисля, самодиви, вили, самовили, всякакви загадЪчни женски същества има, а мъжки има ли?
Май има. На Спасовден се явяват  Flutter

Брадат виц по темата:
Скрит текст:
Мъж и жена лежат след секс. Жената си мисли:
"Гледа в тавана и мълчи ... не иска да говори с мен вече ... явно е гузен за нещо ... сигурно си има друга!"
Мъжът си мисли:
"Муха. Муха на тавана. Как се държи с тия мънички крачета, мама й деее*а!"

Последна редакция: пн, 08 юни 2015, 12:29 от Атти

# 715
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Комар, комар има, гадината му кльощава!

Има караконджули, вапирьЕ, таласъми, лАмери. Има смрадове и гадове, мушмороци и пенюги. А също и пияницата от нашата улица, и той е вече почти безтелесен.

Пенюга на сръбски означава мазол.

# 716
  • гр. София
  • Мнения: 2 529
И плътеници има Simple Smile

# 717
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 079

Комар, комар има, гадината му кльощава!

Има караконджули, вапирьЕ, таласъми, лАмери. Има смрадове и гадове, мушмороци и пенюги. А също и пияницата от нашата улица, и той е вече почти безтелесен.

Пенюга на сръбски означава мазол.

не предизвикват премала  Blush еле пък пияницата безтелесен  Hug

сега се замислям дали "юнака, що бозал 33 години" отговаря на критерия, ама ме е страх да се замислям много  Blush

# 718
  • гр. София
  • Мнения: 2 529
Ааа, зависи, Добри. Сега вампирите са на мода и масово предизвикват премала  Laughing
Някои са така еволюирали, че блестят на слънце  Mr. Green

# 719
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 079
а-а да ти кажа, че не са нешенски тез момци и се сетих за вампирите на Овчаров в Перперикон и Созопол   Blush

Общи условия

Активация на акаунт