Бременни, на коя страна спите?

  • 8 578
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
На ляво най-често,по гръб - докато можех,надясно ме подпираше  в ребрата и не можех.

# 16
Питам, защото чета, че не било хубаво да се спи
на дясната страна, защото пречело на кръвопотока
към бебока. Усещате ли да има разлика, като спите
на различните страни? Или пък по гръб?


зависи от положението на бебчето. спи си така, както ти е удобно. важно е и ти да се наспиваш добре.

# 17
  • Мнения: 1 564
само на ляво а по гръб ми ставаше лошо Sick
------------------------------------------------------------------------------------------------------------- newsm78

# 18
  • Мнения: 4 422
Вярно е това за спането на ляво,но понякога на ляво ми е страшно неудобно и спя на дясно.Гледам колкото мога да е налявата страна ама.............А по гръб вече ми става лошо.

# 19
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
докато бях бременна, спях и на двете страни, защото иначе се схващах, като спях само на едната;
в края на бременността не можех да спя нито на едната, нито на другата, а по гръб и не можех да си помисля Confused

# 20
  • Мнения: 1 032
Спях на лявата страна, защото на дясно ми беше трудно да дишам, а и получавах киселини

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Аз пък се въртя като пумпал. Спя и на лявата страна и на дясната, а понякога даже и по гръб. Когато ми стане дискомфортно се завъртам нанякъде  Wink

# 22
  • Мнения: 124
Спях на лявата страна, защото така бях чела, че трябва, но май не усещах дискомфорт, ако легнех и на дясната.

# 23
  • Мнения: 992
И на двете страни спя, зависи как ми е удобно, но избягвам да спя по гръб.

# 24
  • Мнения: 109
Заспивам на дясната си страна, а по време на съня си се обръщам на лявата. Събуждам се по гръб.

# 25
  • Мнения: 2 047
   И аз го знаех това като бях бременна, опитвах се, но повечето пъти бебето почваше да хълца в корема ми. Обръщах се надясно и спираше  Laughing

# 26
  • Мнения: 1 341
Това е цитат от книга:"Не е комфортно, а и не се препоръчва да лежите по гръб - така тежестта на матката пада върху коремните органи, притискат се и някои важни кръвоносни съдове, от което може да почувствате леко замайване. Затова препоръчително е да спите на лявата страна.Сложете и възглавничка между краката си. Това положение ще улесни притока на кръв към бебето, ще подобри и работата на бъбреците ви. "

# 27
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Това е цитат от книга:"Не е комфортно, а и не се препоръчва да лежите по гръб - така тежестта на матката пада върху коремните органи, притискат се и някои важни кръвоносни съдове, от което може да почувствате леко замайване. Затова препоръчително е да спите на лявата страна.Сложете и възглавничка между краката си. Това положение ще улесни притока на кръв към бебето, ще подобри и работата на бъбреците ви. "


Точно така ми беше най-удобно. Мъжът ми ме скъсваше от майтап за тази възглавница, но наистина се чувствах супер с нея.

# 28
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
На дясната  и на лявата.

# 29
  • Мнения: 5 391
Единствено по корем не спя, всички други пози-дясно, ляво и по гръб ги прилагам.Не усещам някаква разлика когато спя на едната или другата страна Thinking

Общи условия

Активация на акаунт