Идеи за зеленчукова градина на балкона

  • 97 447
  • 758
  •   1
Отговори
# 720
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 794
Миля, че под див лук се разбира т.нар сибирски лук ( Chives). аз си го постригвам яко и пак избива. Имам и саксия за цветове, че използвам в някой салати от цветовете.
Мента и джоджен също ги постригвам и направо полудяват. Магданоз и копър бера на листа. като гледам да не прекърша сърцевината. Така действам и с кориандъра.
Босилек, като достигне необходимата според мен височина му пречупвам върха и се разклонява. Периодично му пообирам листата.
Туртата и бера цветовете като достигнат зрялост
От обраните листа слагам в олиа и оцети.

# 721
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 074
Simple Smile Simple Smile сибирския, египетския, шавес/чавес при нас са "вечен" лук или "етажен" и "живораждащ", но последните две имена съм виждала по-рядко.




# 722
  • Мнения: 5 394
Добри, аз под див лук имах предвид точно този с тъничките перца, като в последния ти пост. Но май не всички видове са живораждащи, при мен този вечния с луковички по върха се продава като отделен вид. Ще го видя моя като цъфне, дали ще роди нещо.
А  левурдата аз я знам като див чесън. Това ми напомня Blush купих една саскийка с някакъв вечен чесън тази пролет. Уж презимувал без проблем навън, и напролет покарва пак. Но сега е останал на пълна сянка под едни храсталаци, дето спуснаха клони до земята, даже го бях забравила. Няма да му е добре там, нали? Да пресаждам ли, докато не е загинал без светлина?

# 723
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 074
аз скубнах моя от единия карай на дворчето и го изместих в другия Simple Smile исках лилавите топчета да са в магданоза, не в кофража.
има оцелели, но не са под храст, а под ябълката. на шарена сянка е. Simple Smile

раздели ги на няколко места, то ще си покаже къде му е добре. Simple Smile

# 724
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 167
blackcat6, многогодишна е ментата.

natkа, ако под див лук имаш предвид чивеса с лилавите помпони, нищо му няма и да цъфти.

Snowche, див и култивиран лук на вкус е все тая, листата поне.

Левурдата за мен е див чесън, 1:1 си е вкус и аромат. Див лук и чивес забелязвам че ги пишат да е едно и също на повечето места, и сибирския и той в същия кюп. Науката може да е на различно мнение, важното е да се разбираме за кое растение иде реч като тръгне дума тук по темите, може би с леко описание, или някой като прави нова тема да добави картинки с наименования ако си няма друга работа и скучае? Smile

Босилек ММ ми е насадил в саксия, самосиндикално, но само две поникнаха. Ще пробвам да ги размножавам пак с резници. Реколтата все излиза мизерна, хваща белокрилки и хич не ми е любима подправка, но имаше налични семенца, а и ММ си го е харесал нещо напоследък Rolling Eyes На мен ми харесва визуално ¯\_(ツ)_/¯

# 725
  • Мнения: 6 018
Ефибуш виж по кое време търся кое е чивес. Гугъл ми показва снимки с бледожълти цветове и сибирския. Аз сибирски имах, но потопа преди няколко години го отнесе. Някой може ли да обясни има ли разлика във вкуса? Иначе многогодишен имам.

# 726
  • Мнения: 9 810
Аз див чесън (левурда) никога не съм пробвала (да ям). Дори не знам и как се ползва за тази цел.
С един познат от североизточна България не можем да се разберем - аз му говоря за киселец, лапад и лобода, а той пита див чесън ли е? Аз пък го питам какво е това левурда. Laughing

# 727
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 794
Аз правя от нея салати, кюфтенца ( с киноа), а имам и направено краве масло с нея.

# 728
  • Мнения: 2 134
Да се похваля от тази сутрин ягодките ми са се разпъпили Heart Eyes От семенца са. Ще снимам като цъфнат.

Яла съм нещо подобно. Има вкус на чесън, но е листо. На мен ми хареса, слагах го в салатата.

# 729
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 794
За мен самардалата има силно изразен вкус на чесън (и гума).

# 730
  • Мнения: X
за колтученето - да, махат се тези
https://www.youtube.com/watch?v=KfXr4IZHlng

върховете се махат доста по-късно, за да може последните звързали доматчета да узреят.
https://www.monitor.bg/bg/a/view/skyrshete-vyrhovete-na-domatite-174870

опрашването с перо, с тръскане, духане и всякакви други методи е безмислено - доматите са самоопрашващи се.
прехваления "доматин за опрашване" е всъщност тор за подхранване - https://www.agrogradina.bg/domatin-za-oprashvane

първите цветове може да са опадали заради застудяване или резки температурни разлики.

Големи благодарности!
Аз съм абсолютен аматьор с няколко саксии домати на терасата. По няколко корена черни домати и биволско сърце и по няколко черни черита и някакъв друг италиански сорт. От семена ги садих още през февруари и по едно време спалнята ни миришеше на обор заради едни гранули, които сложих в пръстта. 😂
Това за калтученето не го знаех. Някой ми каза да чупя най- долните клонки и аз взех, че ги начупих. 🙈 Сега почвам калтуците. 😊

Вече има няколко цвята от доматите, даже малки доматчета. Готовото чери го купих като разсад, въобще не вървеше, даже го приготвих за хвърляне, но то взе че тръгна. И люти чушки кайен имам, също цъфнаха. Също и розмарин, девисил, джоджен, чубрица, лимонова мащерка и мини босилек, уж специален за песто. Утре ще си купя шоколадова мента и такава за мохито.

Кафявото върху пръстта е канела заради мухички. 😆
Скрит текст:








# 731
  • Мнения: 5 394
Момичета, в тази тема ли някой беше подхранвал доматите си с калций? Кога се започва с него, сега или по-късно?

# 732
  • Мнения: 550

Ето и моите черита, добре се държат засега

# 733
  • Мнения: 3 417
За мен самардалата има силно изразен вкус на чесън (и гума).
Самардала съм купувала само от магазина и ми има един странен / не добър / остатъчен краен привкус.
Може би ,ако сама си я направя ще е по- хубава .
Но тук такова не вирее

# 734
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 074
самардала и левурда са различни неща.
 Simple Smile сякаш всеки сам си говори. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт