Приятелят ми има дете, с което все още не ме е запознал

  • 25 404
  • 397
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 5 499
Новата жена в случая ще развали тази схема.
За кого не е изгодна?

Във всички случаи не е изгодна на бившата. Също така не е изгодна и за бащата, защото явно не я обича и не е узрял да я постави като номер едно в живота си, разваляйки така добре изградената схема на отглеждане на детето, което за момента уж е номер едно, но аз имам едно подозрение, че таткото все още обича мамата на детето и не е готов да я замени с друга.

# 61
  • Мнения: X
Там е работата, авторката не разваля схемата. Ерго - не е новата жена Wink

# 62
  • Мнения: X
Според мен правилно детето е номер 1, а 6 месеца връзка не е толкова много.

# 63
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Детето явно расте с идеята, че са заедно. Те са разделени от ДВЕ години, но всеки ден е и с единия, и с другия. Няма как да осъзнае, че родителите му са разделени, защото не вижда признаците на раздялата.
Не виждам абсолютно никаква причина да не ти позволява да си оставиш някои санитарни дреболии, които са от първа необходимост. Освен една - той не иска ти да се разполагаш като у дома си, защото домът не е твой и няма да стане. Четка за зъби може да се прибере на много места, недостъпни за детски очи и ръце. Една торбичка дрехи и бельо заема половин чекмедже и също се крие лесно.
Каквото е имал да преживява, че и с детето - преживял го е за тези 2 години. С теб е от 6 месеца - при 2 свободни години мисля, че е напълно нормален период да реши ще стане ли работата. Мисля, че този човек просто си губи вечерите с теб, след като детенцето се прибере при майка си. Смисъл - колко жени ще се вържат да го посещават под негов час, без да знаят причината? И колко ще продължат да се виждат с него, след като научат за "дребния шрифт"?



 Whistling

# 64
  • Мнения: 7 325
Аз не мисля че новата би развалила схемата, ако двамата бивши спазват необходимата дистанция помежду си. Ако са си твърде близки и развода е по скоро отворен брак, нова жена не се вписва.
За повечето бивши ( нормални ) варианта нова жена не означава заплаха, а по скоро още един човек който би могъл да се включи в отглеждането на детето и.

# 65
  • София
  • Мнения: 5 499
Аз не мисля че новата би развалила схемата, ако двамата бивши спазват необходимата дистанция помежду си. Ако са си твърде близки и развода е по скоро отворен брак, нова жена не се вписва.
За повечето бивши ( нормални ) варианта нова жена не означава заплаха, а по скоро още един човек който би могъл да се включи в отглеждането на детето и.

Тук ще ми позволиш ама много да не се съглася с теб. Винаги има чувство на ревност и заплаха за личния авторитет пред детето (разбирай страх, че другата ще бъде харесана повече от родната майка), дори и при най-нормалните и уравновесени хора.

# 66
  • Мнения: 7 325
А, позволявам ти разбира се. Всеки вижда нещата по собствен начин. Аз лично ги възприемах по този начин и са така в семейството ми относно детето на мъжът ми. За жалост не се получи със семейството на БНД и синът ми, но ... здраве да е.

# 67
  • при късмета
  • Мнения: 24 122
Аз не мисля че новата би развалила схемата, ако двамата бивши спазват необходимата дистанция помежду си. Ако са си твърде близки и развода е по скоро отворен брак, нова жена не се вписва.
За повечето бивши ( нормални ) варианта нова жена не означава заплаха, а по скоро още един човек който би могъл да се включи в отглеждането на детето и.

Тук ще ми позволиш ама много да не се съглася с теб. Винаги има чувство на ревност и заплаха за личния авторитет пред детето (разбирай страх, че другата ще бъде харесана повече от родната майка), дори и при най-нормалните и уравновесени хора.
Напротив. При нормалните и уравновесени хора напълно липсва. Подобен страх би имал само някой, който е сигурен, че се е провалил като родител. Ако си се справил като родител, няма сила на земята която да измести твоя авторитет за детето ти

# 68
  • Мнения: X
Нека се включи авторката да изясни доколко са им сериозни отношенията, има двойки които за 6 месеца се женят. Има и такива, които само за секс се виждат или рядко. 6 месеца не е толкова много.

# 69
  • София
  • Мнения: 5 499
Нека се включи авторката да изясни доколко са им сериозни отношенията, има двойки които за 6 месеца се женят. Има и такива, които само за секс се виждат или рядко. 6 месеца не е толкова много.

Тя, авторката, си каза какви са им отношенията - тя иска да се нанесе, ама той не дава...

# 70
  • Мнения: X
Явно още не е сигурен за тях.

# 71
  • Мнения: 2 222
И аз не бих тръгнала да си запознавам децата с нов човек, ако няма да се женя или поне да съжителствам дългосрочно. Просто децата, веднъж минали през раздяла на родителите, са по-чувствителни на тази тема. Не че след нов брак всичко е бетон и гарантирано до живот, ама поне е ясно, че е много сериозна връзката, ще си постоянно с някого и трябва да го представиш. При връзки тип излизане и купони заедно не е задължително. Не знам каква е ситуацията на авторката, говоря по принцип.

# 72
  • Мнения: 364
6 месеца е общо взето е никакво време за толкова сериозни стъпки ... иска да се увери човека и си е много прав  Wink

Ъъъ, иска да се увери в какво по-точно? newsm78 Дали я обича? Щом трябва да се уверява, значи не я.

Ами иска да се увери в жената до него ! Ако аз се разведа с мъжа ми после няма да си запознавам детето с всеки срещнат и пак смятам 6 месеца е прекалено малко време. Пък и съм на мнение,че разведените трябва да си гледат повече децата и да не ги карат да изпитват каквато и да е липса, а не да се чудат каква нова майка или нов баща да им доведат! Според мен авторката иска да се запознае с детето, защото ще се увери в чувствата на баща му, а не, че я вълнува самото дете !

# 73
  • Мнения: 2 222
Едва ли някой е тръгнал да търси нова майка или нов баща за децата си Crazy Разведените хора търсят нов партньор за себе си, като се надяват децата да го приемат по някакъв начин (което невинаги се получава).

Жената тук има сериозни намерения според мен, щом иска да се запознае с детето на мъжа, това е нормално. Няма да му става майка. Ноооо от бащата зависи кога и как ще стане това запознанство.

# 74
  • Мнения: 364
ми дано все пак да изчака повече, аз не мога да толерирам такъв вид отношения и изказвам мнение нямам нужда никой да ме убеждава, че не съм права  Wink

Общи условия

Активация на акаунт