Приятелят ми има дете, с което все още не ме е запознал

  • 25 424
  • 397
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 93
Нормално е и от страна на детето да има ревност, която ще минава през различни етапи и ще има различни проявления. Трябва да и се обяснява, но не назидателно.

# 391
  • София
  • Мнения: 4 349
Тя направо ще те направи на  newsm52

# 392
  • Мнения: X
Да старая се, но нещо не ми се получава, оказва се , че когато нещо ми е смешно на нея изобщо не и е смешно и ми се кара, защото се смея. Ако се държа естествено не е добре, но когато се преструвам всичко е ок и това не ми се струва в реда на нещата.
О, това е елементарно - като й се връзваш, нещата са ок. Ситуацията ти малко прилича на внезапно посещение на собственика в далечен клон на фирмата - всички са много щастливи, работливи и се радват да го видят, а когато си замине - пак почват да се жалват от лошите условия на труд.
Не си прави труда да лицемерничиш. Хлапето е свикнало да му ходят на пръсти. Не е необходимо ти да го правиш, защото нямаш никакво отношение към семейно-разводната им драма.
Малката не е в положени да ти се кара. Ако бащата те поставя в ситуация детето да ти се кара - обирай си крушите. Нещата няма да се оправят.

# 393
  • Бургас
  • Мнения: 5 752
Чакай сега. Как така ще ти се кара? С извинение, но това е елементарно възпитание или по - скоро липса на такова. То сина ми ако ми повиши тон ще бъде здраво скастрен, какво остава за което и да е друго дете. Още повече изобщо няма значение дали е излязло или не от мен. Даже по - лошо, ако е излязло от мен  Whistling
Авторката може да бъде приятел на детето. Но приятелството изключва "да ти се карат". Аз лично не само ще се отдам на игнор, ами и няма да се вясвам. Сядаш и обясняваш, че я харесваш и искаш да бъдете приятелки, но приятелките не се държат така. Ако има желание ОК, ако не - не се натискай. Груба грешка.  Така даваш още поводи за лошо поведение. Децата следва да знаят, че имането на разведени родители не им дава право да се държат като дупета. С нищо не са по - различни от всички останали деца. А с натрапенто отношение, дори и положително не печелиш нищо, освен още мегдан за мачкане.
Сина ми веднъж се е държал лошо с жената на БНД и разбрах от него. Беше много доволен. Тогава в прав текст му обясних, че поведението му не само не е похвално, ами и си е просил наказание от баща си. И ако е получил такова, то аз съм напълно съгласна. След като тази жена го пере и отговаря за храната и забавлението му, докато мен ме няма ще я уважава. Няма нужда да я обича, ако не го чувства, но ще уважава. Това, че е син на баща си не му дава право да се държи като келеш със съпругата му.
Миналата година и беше изцепил, че не му била майка и нямало да я слуша. Тъй ли? И кой ще слуша когато е при баща си...неговата си лапешка глава? Само защото с баща му не сме заедно. Хайде моля.

# 394
  • Мнения: 25 895
Да прекарваме време сами двете, баща и я предупреди да не ми се кара и така е добре, но преди да я предупреди ми се караше. Една купа с пуканки остави баща и на земята и тя се скара на мен, защото той и бил баща не можело да се кара на него , но понеже аз не съм и майка ми се кара на мен. Или сама си го е решила това или някой и го е казал...хм...

Не се връзвай и не си внушавай проблеми, които може и да не съществуват.
Напълно нормална реакция на нормално дете, което изпробва границите. А къде минават те и доколко са устойчиви, зависи само от теб.
След време, когато имаш собствени деца, ще се убедиш, че тези "проверки" ще са ежедневие. Ти си възрастният, ти определяш правилата и следиш дали се спазват. Но също така и носиш отговорността.
Балансът между всичко това е трудна работа, но кой е казал, че да си родител е лесно? Да, ти не си родител, но щом си се обвързала с един от родителите, трябва да приемеш ролята на такъв - и с хубавото, и с лошото.

# 395
  • Мнения: 12 694
Не те запознава - лошо, запознал те - пак лошо.  Обвързала си се с мъж с дете.

# 396
  • Мнения: 93
Не те запознава - лошо, запознал те - пак лошо.  Обвързала си се с мъж с дете.

Права си, но момичето е младо, търси съвети, а рецепти няма.
Учим се в крачка.

# 397
  • Бургас
  • Мнения: 5 752
За границите съм съгласна с Как` Сийка. Цял живот на това си играем. С децата, мъжете и с кучето дори. Всеки ден. Само с рибите нямам проблем, но те си имат доста ясна граница - аквариума хихих.
Но да ти се карат. Не е нормално. Чиято и дъщеря да е. На възрастен не се повишава тон. Това е липса на възпитание. Даже съм по - склонна сина ми да ми повиши тон и да го кротолясам. Но той знае, че не бива.  

Може пък детето така да общува. Ако е прекалено глезено и ухажвано, да смята, че то върти парада и е нормално да се държи така. Т.е. да не е насочено поведение пряко към теб, а просто начин на общуване. Което пак ни връща на възпитанието де.

Общи условия

Активация на акаунт