Голямата тема за малките масла - 11

  • 81 657
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Може и в хладилник, може и или  Mr. Green
Преди 2-3 странички момичетата обсъждаха как го съхраняват, аз лично си го държах в шкафа - полуразтопено. Peace

# 721
  • Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 62
Може и в хладилник, може и или  Mr. Green
Преди 2-3 странички момичетата обсъждаха как го съхраняват, аз лично си го държах в шкафа - полуразтопено. Peace

и аз така го съхранявам - в шкафа на тоалетката - хем е на тъмно, хем на не много топло Simple Smile

# 722
  • София
  • Мнения: 736
казаха ми, че зардаи вит.ц в шипковото масло, за пигментацията е вредно да се ползва денем на слънчева светлина  Shocked


И на мен така ми казаха - възможно ли е заради това да ми излезнаха петна на лицето?

Да, това е валидно за всичко избелващо, което слагаме на лицето в слънчевия период на годината. Само късна езен и зима(без ходене на ски) е безопасно и тогава се правят обикновено всички избелващи процедури. Кремове с ретинол и пикногенол също имат избелващ ефект и се слагат вечер.
Да се допълня. Шипковото е богато на вит А (ретинол), който има избелващо действие.

# 723
  • Мнения: X
Аз знам, че етеричните масла е задължително да бъдат в тъмни стъклени шишенца, за останалите мисля че стъкло е по-добрия вариант, понеже пластмасата понякога придава много неприятен дъх, но не мисля че само това беше причината.  Peace


Ей забутала съм някъде документът, където бях съхранила линкове към онзи пост с линолова и каква киселина беше  ooooh! Другото, което трябваше да включа на първа страница беше онази табличка, където пише кое масло за какъв тип коса беше, нали? Линде, в теб ми е надеждата, знам че ще си спомниш ако не другите  Laughing Hug

# 724
  • Мнения: 240
С високо съдържание на олеинова к-на:

Масло от авокадо -олеинова-63% линолова-9.8%
Масло от кайсиеви ядки - олеинова -58-74% линолова - 20-34%
Масло от лешници - олеинова - 79.2 линолова - 12%
Масло от карите- олеинова - 73.15 линолова - 13.71
Масло от макадамия - олеинова - 53.8% линолова -1,8%
Масло от морски зърнастец  - олеинова - 28.4% линолова - 6,8%
Зехтин - олеинова - 55,28% линолова - 17,84%
Масло от сладък бадем (Organic) - олеинова - 66.6% линолова - 24.8%
Палмово масло - олеинова - 41% линолова - 9,5%
Ленено масло – олеинова - 21% линолова - 16%
Таману – олеинова - 41,4% линолова - 29.7%
Арганово —олеинова – 42-48% линолова - 30-38%
Кокосово масло (нерафинирано) –олеинова - 5-10% линолова-1-2.5%
Кокосово масло (рафинирано) - олеинова-4.39% линолова-0,95 %
Масло от японска камелия - олеинова 80-88% линолова -  7-10%
Какаово масло -олеинова 34-36% линолова -3%

Масла с високо съдържание на линолова к-на:

шафранково  – олеинова  - 8.30% линолова - 68-85%
от семена на черен кимион – олеинова - 22.6% линолова - 55.6%
от семена на коноп – олеинова - 10,71% линолова - 56,48%
от вечерна иглика  - олеинова - 8,4% линолова - 72.6%
от тиквени семки – олеинова - 23,3% линолова - 57.2%
от шипка – олеинова - 13.9% линолова - 44.1%
от гроздови семки – олеинова - 16,2% линолова - 70.6%
от пшенични зародиши – олеинова - 12,1% линолова - 58.4%
от пореч -  олеинова киселина - 17,9% линолова киселина - 38,8%

Балансирани:
Рициново масло– олеинова -3.93 линолова-4.32%
Масло от нар – олеинова - 6.2 линолова-7.1
Сусамово олио – олеинова - 39,21% линолова-45,69%
Жожоба  - олеинова - 5-15% линолова - 5%
Олио от семена на Чиа

Масла, които съдържат значителни количества от двете:

Масло от тиквени семки (23,3%; 57,2%):
Бадемово масло (57,5%; 22,8%):
Масло от асай бери (55%; 45%)
Масло от кайсиеви ядки
Таману  
Арганово  масло
Масло от семена на черен кимион
Масло от пореч



Това ли е списъка?

# 725
  • Мнения: X
Даа, благодаря ти   bouquet Hug

# 726
  • Мнения: 240
Няма за какво....очаквам с нетърпение новата тема  bouquet

# 727
  • Мнения: 4 390
... онази табличка, където пише кое масло за какъв тип коса беше, нали? Линде, в теб ми е надеждата, знам че ще си спомниш ако не другите  Laughing Hug

Конвертирах и я качих като изображение:
http://www.img-share.eu/f/images/88/_docxs9jO9e.jpg

Нямам никакво време за писане, а имам да споделям доста.
Надявам се да е скоро.
 Hug

# 728
  • Мнения: X
Благодаря, Див   bouquet Hug
Очакваме нова информация за попиване!

# 729
  • Мнения: X
С радост щях да помогна, ама вие кога спите бе момичета Mr. Green  Heart Eyes Heart Eyes

# 730
  • Варна
  • Мнения: 249
Снощи реших да сложа на косата си масло от жожоба  Simple Smile обаче ефекта никак не ми хареса. Стана една сплескана, все едно не съм я измила от една седмица.  Grinning Може би сложих повече, не знам..

# 731
  • Мнения: 2 545
Моето масло за тяло го държа в хладилник - в стъклен буркан.
Преди да взема душ го вадя от хладилника и докато дойде време да го ползвам вече се е поразмекнало. Времето е горещо, така че се отпуща бързо. Това напълно ме устройва. После пак го прибирам в хладилника Grinning.

# 732
  • Сандански
  • Мнения: 309
Момичета, взех си едно шипково масло от чуждестранен сайт и няма превод на български. Чудех се какво имат предвид под "raw rose hip oil". Сурово ли е? Или нерафинирано да разбирам? Има ли разлика между сурово и нерафинирано? Simple Smile  Mr. Green

# 733
  • Мнения: 829
Май ще държа и аз кокосовото в хладилник, защото буквално е в течно състояние в стаята. Всъщност, има ли значение дали е в течно или не? Може ли това да спомогне да загуби свойствата си?

# 734
  • Мнения: X
Май ще държа и аз кокосовото в хладилник, защото буквално е в течно състояние в стаята. Всъщност, има ли значение дали е в течно или не? Може ли това да спомогне да загуби свойствата си?
Не, няма никакъв проблем за кокосовото. Peace

С най-добри чувства, момичета, но прочитайте поне последните 4-5 странички от темите и преглеждайте инфото на първа страница, ще се убедите, че ще ви е много полезно и дори може да откриете отговорите на повечето вълнуващи ви въпроси. Казвам от опит, понеже всички сме били "нови" в някоя тема.  bouquet Hug

Общи условия

Активация на акаунт