ДУБАЙ 9-та тема

  • 81 559
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 194
Момичета,кажете на кои плажове да плажуваме?Кои са най-хубави?

# 31
  • Мнения: 260
Започнах да се притеснявам и за сафарито като гледам различните цени от 125 (на arabiansafaridubai) до 360 дирхама (на arabian-adventures) за едно и също нещо. Може би по-скъпото е за предпочитане, но ако няма разлика оправдани ли са 245 дирхама на човек отгоре. Четох и мненията във форума, но вече се обърках от коя агенция да запазя. Знам, че много пъти е дискутирано и ще съм много благодарна ако някой ми отдели внимание. Blush

# 32
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Скрит текст:
Започнах да се притеснявам и за сафарито като гледам различните цени от 125 (на arabiansafaridubai) до 360 дирхама (на arabian-adventures) за едно и също нещо. Може би по-скъпото е за предпочитане, но ако няма разлика оправдани ли са 245 дирхама на човек отгоре. Четох и мненията във форума, но вече се обърках от коя агенция да запазя. Знам, че много пъти е дискутирано и ще съм много благодарна ако някой ми отдели внимание. Blush
И аз им се чудя на сафаритата, с ваучери слизат и на 60-70 дирхама на човек. Това с камили, хапване татуировки и бели денс. Whistling
Не ми се губи време по камили и джипове и още го мисля. newsm78

# 33
  • Мнения: 95
Започнах да се притеснявам и за сафарито като гледам различните цени от 125 (на arabiansafaridubai) до 360 дирхама (на arabian-adventures) за едно и също нещо. Може би по-скъпото е за предпочитане, но ако няма разлика оправдани ли са 245 дирхама на човек отгоре. Четох и мненията във форума, но вече се обърках от коя агенция да запазя. Знам, че много пъти е дискутирано и ще съм много благодарна ако някой ми отдели внимание. Blush
Различните агенции използват различни лагери, ние използвахме arabiansafaridubai и не останахме очаровани. Самото сафари,което траеше около 20-30 мин. беше супер изживяване, но от там нататък беше едно голямо висене в лагера, една танцьорка и вечеря,която също не беше нищо особено. Цялото това нещо ни загуби около 5 часа. Това е за агенцията arabiansafaridubai,за другите нека се включат и други да разкажат и вие ще си прецените.

# 34
  • Мнения: 95
Скрит текст:
Започнах да се притеснявам и за сафарито като гледам различните цени от 125 (на arabiansafaridubai) до 360 дирхама (на arabian-adventures) за едно и също нещо. Може би по-скъпото е за предпочитане, но ако няма разлика оправдани ли са 245 дирхама на човек отгоре. Четох и мненията във форума, но вече се обърках от коя агенция да запазя. Знам, че много пъти е дискутирано и ще съм много благодарна ако някой ми отдели внимание. Blush
И аз им се чудя на сафаритата, с ваучери слизат и на 60-70 дирхама на човек. Това с камили, хапване татуировки и бели денс. Whistling
Не ми се губи време по камили и джипове и още го мисля. newsm78
Определено не е нещо,което да не може да се пропусне/лично мое мнение/

# 35
  • София
  • Мнения: 1 318
Били сме на сафари в Тунис и Египет, тъй че мисля да пропуснем сафарито. Те бяха почти еднакви, вероятно в Дубай едва ли ще е нещо, което да не сме виждали.
dusty, благодаря за отговора  bouquet. Сега видях, че е упоменато: Please note: Aquaventure Waterpark entrance is included when booking this experience
Относно Бурж Халифа, в часовете не- около залеза, дали има по-малко хора? В смисъл, ако избера сутрешни часове, дали ще е по-спокойно?
Още веднъж се извинявам ако задавам нелепи въпроси.

# 36
  • Мнения: 260
 Gina L. и аз много се чудя за опашките за Бурж Халифа. Колкото повече чета май се обърквам тотално. Има толкова много лоши отзиви в Tripadvisor от хора, които са чакали по час и половина два на опашка и са изпуснали залеза и други, които са били през деня и не е било достатъчно ясно. Но да запазя за 16:00, за да съм сигурна че ще хванем залеза ми се струва страшно чакане до 18:50 - време което може да оползотворим за други неща. Остава вариант вечер или през деня - незнам кога ще са по-малко хора и коя гледка е по-добра, остават ми само 4 дни до пускането на билетите за резервация и вашето мнение ще ми е от полза.
Между другото забравих savinaci много благодаря за пояснението с кафето - поне от този вариант се отказах.

# 37
  • Мнения: 434
И аз се присъединявам към питането по кое време е добре да се качим на Бурж Халифа. От залеза се отказах. Остава чуденето дали в 16ч или по-рано?

# 38
  • Варна
  • Мнения: 306
Едно питане към ходилите в атлантис да плуват с делфини. В сайта им прочетох, че ако искам само аз, а мъжа ми да ме гледа и снима за него се взима специален билет за придружител, който се продава само на място. Някой ползвал ли е такъв вариант, защото ми се искаше от тук да запазя билетите и ме притеснява да си взема само за мен, а за него да е под въпрос. И относно шкафчетата там, имаш ли постоянен достъп до тях, тъй като сме само двамата - да оставяме и взимаме фотоапарата по всяко време.

Правилно си разбрала. Този, който ще плува с делфин, трябва да си закупи билет за атракцията, която желае. С билета си може да ползва всички атракции в аквапарка за деня. При покупка онлайн има отстъпка от цената. След като се сдобиеш с билет през интернет, на място отново на касите показваш разпечатката и ти дават лента за ръката, с която влизаш в аквапарка. Не се носи вода и храна – проверяват като на митница.

От гишето, от което вземаш лентата за ръката си, казваш, че искаш и един билет за Придружител. Плащаш на място. Придружителят може да влезе с плуващия до брега, без да влиза във водата – миналата година билета струваше 300АЕД . Представлението е на около 7-8 метра от брега. Снима се много  Grinning и без проблем.

Първо около 30 мин те посрещат, гледат резервацията, чакаш. Отидете по-рано. После завеждат те в залата с неопрени. Раздават неопрени и жилетки. Преобличане. Следва 15 мин. обучение, на което могат да присъстват и придружителите: с мултимедия разказват за живота, навиците на делфините, как да общуваш с тях, къде да ги докоснеш и т.н. На английски, но и от снимките става ясно всичко.
След това ги разделят на групи с различни треньори и влизат за 30 мин във водата.

Има шезлонги, хавлии, напитки, много е приятно и емоционално. 

# 39
  • Мнения: 306
Скрит текст:
Започнах да се притеснявам и за сафарито като гледам различните цени от 125 (на arabiansafaridubai) до 360 дирхама (на arabian-adventures) за едно и също нещо. Може би по-скъпото е за предпочитане, но ако няма разлика оправдани ли са 245 дирхама на човек отгоре. Четох и мненията във форума, но вече се обърках от коя агенция да запазя. Знам, че много пъти е дискутирано и ще съм много благодарна ако някой ми отдели внимание. Blush
И аз им се чудя на сафаритата, с ваучери слизат и на 60-70 дирхама на човек. Това с камили, хапване татуировки и бели денс. Whistling
Не ми се губи време по камили и джипове и още го мисля. newsm78

За мен бе най-хубавото изживяване в Дубай. Бих повторила. УНИКАЛНО
150АЕД с камили,джип,вечеря,пушене на наргиле,татуси с къна и шоу програма - с агенция АВС

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Момичета спрях се на вечерен круиз по Марината заради изживяването, но ми се иска да се качим и на нещо евтино през деня, за да разгледаме повече . Може ли да ми предложите какво да използваме, тъй като този воден транспорт ме обърква. Hug

Последна редакция: ср, 01 апр 2015, 21:00 от ican

# 41
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
http://www.kobonaty.com/

В предишни теми беше цитиран този сайт. Някой ползвал ли го е обаче? Регистрирах се, но ми давам за избор само адрес в Дубай и никоя друга държава.
Това дали не значи, че ваучрите не са общодостъпни, а за местни, така да се каже... В Европа не бих се чудила над този въпрос, но знам ли ги там на Изток какви са им схващанията...
Сега не смея да си купя ваучер, в смисъл - те ваучера го пращат по мейла, ясно, но ако има проблем и тръгнеш да си търсиш някакви права, дали изобщо ще ти обърнат внимание.... newsm78

А има толкова оферти за круизи, за сафари, за хапване, за какво ли не...

# 42
  • София
  • Мнения: 239
Аз се регистрирах и купих ваучери от cobone.com и честно не си спомням да са ми искали адрес или да съм имала някакъв проблем  newsm78

# 43
  • Мнения: 260
Човърка ме един въпрос от гледна точка на сигурността на багажа ни (документи, телефони, фотоапарат и т.н.)  по време на атракциите, защото сме само двама. Предполагам на плажа ще трябва да влизаме един по един във водата. За атлантис разбрах че има сейф, но още не съм сигурна може ли да си оставяме и взимаме фотоапарата по всяко време и за ферарито също (на скоростното влакче с дамска чанта и голям фотоапарат едва ли ще ме пуснат). Знам че в Дубай е много малка престъпността и например биха те настигнали да ти върнат телефона ако си го изпуснеш, но все пак по атракциите са само туристи и то от цял свят. Незнам фотоапарата ми е най-големия въпрос къде да го оставям, за да мога и да си снимам - не че няма да го преживея да изчезне, но ще загубя всички снимки и за това вече ще ме е много яд.

И другото от гледна точка на застраховките за нас към кредитните ни карти и на двамата имаме такива към Армеец - от моята е запазен хотела, а от на мъжа ми колата и би трябвало да са активни за целия период. Те достатъчни ли са ни или трябва и допълнителни да си направим (все пак това не е като да си в държава, членка на ЕС)?

# 44
  • Мнения: 260
И така остава ми един месец до заминаването и за момента измислих следната програма:

1 ден /04.05.2015/ понеделник - кацане уж към 19:00 по разписание на Уиз Wink, взимане на рент-а-кар от летището, настаняване в Citymax и Фонтаните за посрещане на Дубай
2 ден - кратък плаж от 8 до 9 /на Джумейра бийч/, стария Дубай /рибния пазар, суковете, абра за отсрещната страна, музеят и тук се чудя дали да посетим и къщата на шейха и херитаж вилидж, но сигурно ще ни е напекла много вече жегата/; следобед Дубай мол, 19:30 Бурж Халифа и фонтаните
3 ден - Плаж на Ал Мамзар, освежаване в хотела и сафари /Гергьовден е и мъжа ми има имен ден, затова по лежерно/
4 ден - Рано сутринта към Абу Даби - малка панорамна обиколка на града и ако ни пуснат до Емирейтс, от там към Ферарито от 11 до 15 и малко,  един поглед към пистата от Яс Вайсрой и към Джамията за влизане от 17:00 /много искам да я видя и по светло и по тъмно/
5 ден - Кратък плаж /не съм решила още кой/, Миръкъл гардън, Аутлет мол /да се спасим малко от горещините/ и привечер в Глобъл вилидж
6 ден - Малко на плажа до Бурж ал Араб за снимки /няма да го посещаваме вътре/, Мадинат Джумейра със сука, През Мол оф Емирейтс да го видим и него без много мотане там, Марина мол, Дубай Марина, JBR и ако успеем един вечерен круиз със ферито от 17:00 ч.
7 ден - Атлантис - първо плуване с делфините, аквапарка, малко и до плажа и само се чудя за аквариума още; Вечерта за последно Фонтаните
8 ден - Плаж  до обяд /искаше ми се пак на Ал Мамзар, но май е само за жени тогава и незнам кой да е/, освобождаване на хотела и в Дубай мол с фонтаните по светло (13:30 ч.) до към 15:00; връщане на рент-а-кара към 17 ч. и полет към БГ в 19 :35 ч.

Много ще се радвам да ми дадете съвети и споделите мнението си с препоръки, размествания и допълване  Blush

Общи условия

Активация на акаунт