ДУБАЙ 9-та тема

  • 81 551
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 194
Мисля, че в седма тема някой описваше хотел, близо до Mall of Emirates, който ме заинтригува /не беше от тези, които са представени на първа страница/ и сега не мога да намеря поста... Откакто купих билетите съм зомбирана в буквален смисъл от бг мама /темата/ и сайтове за хотели, дори мъжа ми започна да се съмнява, да не би да си имам любовник, че постоянно си гледам телефона /а нали за него е изненада и той не трябва да разбира/.


Този хотел се коментираше и е на 5 мин. от мола
http://www.booking.com/hotel/ae/akas-inn-apartment.bg.html?aid=3 … q_children=0&


Много добре звучи този хотел, бих го резервирала, но за жалост е само за хора сключили брак. Моя съвет е ако отивате с приятеля си с който не сте в брак да проверявате дали хотела го позволява Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 1 318
Благодаря, от сърце на всички! Hug
В крайна сметка резервирах за Ситимакс /бракувани сме/ през букинг. Разбирам, че сумата, която се удържа е в размер на една нощувка, предполагам, че останалите 4+ таксите ще се плащат при пристигане. Силно се надявам да не стане проблем за детето, въпреки, че съм го включила, но при потвърждението на резервацията, излиза само стая, без хората. Thinking Офф, представям си какви глупости пиша.
Значи, имаме хотел и билети. Мисля, като стане време, да пиша на хотела за летищен трансфер, четох в темата, че този хотел предлага срещу 100EAD, което мисля, че е идеално, имайки предвид, че кацаме на далечното летище.
Доста четох коментари относно превалутирането, но никъде не прочетох варианта, който мисля да ползваме ние- направо да тегля пари при пристигане. В смисъл, картите ни са международни /кредитни и дебитни/, вместо да тръгвам от тук с EAD, не е ли по-добре там на място да си тегля, какво мислите (по принцип съм освободена от такси при теглене на АТМ, важи за всичките карти, които ползвам)?

# 17
  • sofia
  • Мнения: 4 296
al ain oasis Ако напишеш в Гугъл и ще излезне инфо

# 18
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Аз ще помоля за последни насоки относно "спането", че трябва да се ориентирам и с транспорта.
Това

http://www.booking.com/hotel/ae/lords.bg.html?aid=357023;label=g … p;type=total&

или това

http://www.booking.com/hotel/ae/marina-view.bg.html?aid=357023;l … q_children=0&

Разликата е 200 лв общо. В Лавендър - по-евтиния - е стая, в Марина е студио - има и кухня.
Отиваме за плаж и разходки и лежерно прекарване... newsm78
Някой да оприличи Дейра с ...някой европейски квартал.... newsm78
Може и Истанбулски. Laughing Не знам защо толкова ме притеснява квартала.
От друга страна явно е "по-задушевно", без огромните булеварди и разстояния, изглежда всичко е "под носа ти"....

Последна редакция: пн, 30 мар 2015, 20:38 от Wild_rabbit

# 19
  • Мнения: 6 031
Аз ще помоля за последни насоки относно "спането", че трябва да се ориентирам и с транспорта.
Това

http://www.booking.com/hotel/ae/lords.bg.html?aid=357023;label=g … p;type=total&

или това

http://www.booking.com/hotel/ae/marina-view.bg.html?aid=357023;l … q_children=0&

Разликата е 200 лв общо. В Лавендър - по-евтиния - е стая, в Марина е студио - има и кухня.
Отиваме за плаж и разходки и лежерно прекарване... newsm78
Някой да оприличи Дейра с ...някой европейски квартал.... newsm78
Може и Истанбулски. Laughing Не знам защо толкова ме притеснява квартала.
От друга страна явно е "по-задушевно", без огромните булеварди и разстояния, изглежда всичко е "под носа ти"....
Втория.  Peace

# 20
  • Мнения: 194
Момичета аз се включвам отново в темата, защото ми предстои повторно завръщане в Дубай!
Първия път посетихме следните забележителности:
BURJ KHALIFA
BURJ AL ARAB
DUBAI MARINA-но само минахме транзитно от там не сме посещавали нещо специално
MADINAT JUMEIRAH
DUBAI GOLD SOUK
MIRACLE GARDEN

DUBAI FOUNTAIN -DUBAI MALL
Mall of Emirates

Atlantis The Palm
Бяхме на сафари
Обществения плаж посетихме
EMIRATES PALACE в Абу Даби
SHEIKH ZAYED GRAND MOSQUE в Абу Даби


Първия път беше екскурзия, почни нямахме свободно време, сега сме решили да е по като почивка Simple Smile
Ще ми помогнете ли с предложения какво друго може да посетим и да направим с изключение на тези, които сме посетили вече. Кажете и места за шопинг на изгодни цени  Party
Чакам и записвам вашите предложения  Hug




Някой с предложения  Praynig

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Благодаря, от сърце на всички! Hug
В крайна сметка резервирах за Ситимакс /бракувани сме/ през букинг. Разбирам, че сумата, която се удържа е в размер на една нощувка, предполагам, че останалите 4+ таксите ще се плащат при пристигане. Силно се надявам да не стане проблем за детето, въпреки, че съм го включила, но при потвърждението на резервацията, излиза само стая, без хората. Thinking Офф, представям си какви глупости пиша.
Значи, имаме хотел и билети. Мисля, като стане време, да пиша на хотела за летищен трансфер, четох в темата, че този хотел предлага срещу 100EAD, което мисля, че е идеално, имайки предвид, че кацаме на далечното летище.
Доста четох коментари относно превалутирането, но никъде не прочетох варианта, който мисля да ползваме ние- направо да тегля пари при пристигане. В смисъл, картите ни са международни /кредитни и дебитни/, вместо да тръгвам от тук с EAD, не е ли по-добре там на място да си тегля, какво мислите (по принцип съм освободена от такси при теглене на АТМ, важи за всичките карти, които ползвам)?

Ако резервираш директно през сайта на хотела цената беше чувствително по-ниска от букинг. Това, което ме притесни е, че като резервирам за двама възрастни всичко е наред. Като се опитам да добавя и детето (на 2г.) и ми дава, че няма стаи. Отказах се от опасение да не направят проблем като отидем на място тримата за двойна стая. Опитах се да се свържа с тях, за да попитам, но нямат e-mail  (поне аз не намерих), а европейският тел, който е посочен не работеше.

# 22
  • Мнения: 306
Благодаря, от сърце на всички! Hug
В крайна сметка резервирах за Ситимакс /бракувани сме/ през букинг. Разбирам, че сумата, която се удържа е в размер на една нощувка, предполагам, че останалите 4+ таксите ще се плащат при пристигане. Силно се надявам да не стане проблем за детето, въпреки, че съм го включила, но при потвърждението на резервацията, излиза само стая, без хората. Thinking Офф, представям си какви глупости пиша.
Значи, имаме хотел и билети. Мисля, като стане време, да пиша на хотела за летищен трансфер, четох в темата, че този хотел предлага срещу 100EAD, което мисля, че е идеално, имайки предвид, че кацаме на далечното летище.
Доста четох коментари относно превалутирането, но никъде не прочетох варианта, който мисля да ползваме ние- направо да тегля пари при пристигане. В смисъл, картите ни са международни /кредитни и дебитни/, вместо да тръгвам от тук с EAD, не е ли по-добре там на място да си тегля, какво мислите (по принцип съм освободена от такси при теглене на АТМ, важи за всичките карти, които ползвам)?


Ние останахме изключително доволни от Ситимакс. Супер локация най-вече. Безплатен транспорт до плажа с предварителна резервация от предния ден. 
За летищния трансфер някой в предната тема беше споменал че в едната посока искали 100,оказало се че за да дойде до летището искали още 100АЕД ,но по-добре се свържи с хотела и уточни нещата.
За картите - можеш да теглиш,плащаш или направо в чейндж бюрата с нея да си обменяш пари,но няма да е зле да имаш някой долар или евро,да си смениш на летището,ако нещо се наложи.  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 178
Запис само за да не изтървем информация.

# 24
  • Мнения: 2 231
Да вметна, че Уиз еър имат промоция който резервира днес или утре (-20% допълнително за 31.03 и 01.04). Има доста изгодни дати за май и юни, ако някой се интересува  Peace

# 25
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Вчера цените на Уиз бяха по-ниски.
за пореден път се убеждавам, че промоциите не са на по-изгодна цена.

# 26
  • Мнения: 260
Едно питане към ходилите в атлантис да плуват с делфини. В сайта им прочетох, че ако искам само аз, а мъжа ми да ме гледа и снима за него се взима специален билет за придружител, който се продава само на място. Някой ползвал ли е такъв вариант, защото ми се искаше от тук да запазя билетите и ме притеснява да си взема само за мен, а за него да е под въпрос. И относно шкафчетата там, имаш ли постоянен достъп до тях, тъй като сме само двамата - да оставяме и взимаме фотоапарата по всяко време.

# 27
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Да не е само запис:
Познати се върнаха мин. седмица и споделиха, че макар че са имали билето за Бурж Калифа за опр. час, не са  успяли да се качат за залеза - огромни опашки имало и чакали 2 часа...
Т.е. предвидете си време...

# 28
  • София
  • Мнения: 1 318
Здравейте!

Все повече се обнадеждавам за Ситимакс, че съм направила правилен избор. Днес имам мейл от хотела, но така или иначе вече резервирах през букинг. Цените са същите, закуската е по 40EAD за нас двамата и 20 за детето. Летищния трансфер е писал, че е 200EAD при пристигане и 150 при заминаване. Ще го помисля, защото в този случай може и да ползваме такси или пък транспорта /както вече казах за съжаление не тръгвам с една торба пари, но и съм наясно, че дестинацията не е евтина/.
Гледам сега сайта на Aquaventure. За снимка с делфинче пише „A parent or appointed guardian must participate in the programmes with all children under the age of 12“, това означава ли, че ако купя билет за детето, мога само да я придружа, без да се докосвам или снимам с делфините, или задължително трябва да купя два билета- за мен и за нея. И още един въпрос в тази връзка, билетите за аквапарка са съвсем отделно от тези за делфоснимката, така ли? Т.е. трябва да си купим веднъж билети за аквапарка и още веднъж за делфините?

# 29
  • Мнения: 260
Здравейте!


Гледам сега сайта на Aquaventure. За снимка с делфинче пише „A parent or appointed guardian must participate in the programmes with all children under the age of 12“, това означава ли, че ако купя билет за детето, мога само да я придружа, без да се докосвам или снимам с делфините, или задължително трябва да купя два билета- за мен и за нея. И още един въпрос в тази връзка, билетите за аквапарка са съвсем отделно от тези за делфоснимката, така ли? Т.е. трябва да си купим веднъж билети за аквапарка и още веднъж за делфините?


Независимо какво занимание изберете с делфините получавате и безплатен достъп до аквапарка в същия ден и 25% отстъпка от цената на билета за аквариума. Но за да може да се снима дете до 12 г. задължително трябва да има и възрастен с платен билет иначе няма да го пуснат (може един възрастен с макс 3 деца)

Общи условия

Активация на акаунт