ДУБАЙ 9-та тема

  • 81 560
  • 745
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 54
Такси не сме използвали, но за моя информация намерих този сайт преди пътуването ни, за да си направя сметка, кое ще ни излезе по-изгодно. http://www.taxifarefinder.com/
Например от летището до хотела, който бяхме резервирали е: DWC до High end hotel apartments, Bur Dubai.

Estimated Fare
د.إ. 102.69
Per Dubai, UAE rates
Other possible fares
10:00PM to 6:00AM: د.إ. 99.03
Cost with Traffic - between 100.96 - 110.29

56,9 км - около 48 минути

102.69 AED = 48.6859 BGN (използвам xe.com)

Ти прецени дали има смисъл да избереш транспорт + таксита. NOL картите доколкото рабрам се зареждат с минимум 25 AED, но те обикновено не стигат, и се дозарежда за още 20 AED. Пътуването с метро е на зони, и цената, която ще ти дърпа от картата е различна. До сега не видях коментар във форума, който да описва колко пари са нужни, за да се пътува с метрото с цел да можеш да обиколиш забележителностите. Къде се налага взимането на такси или автобус? Колко време се пътува от Марината от Дейра, до Шаржа. Със сигурност, ако ще се прави пълна програма в Дубай трябват 10 дни, за пътуване с транспорт, ако ще се избягват такситата.


От CityMax Al Barsha Hotel до Палмата Атлантис е 14,4 км - около 22 минути.
Estimated Fare
د.إ. 40.85
Per Dubai, UAE rates
Other possible fares
10:00PM to 6:00AM: د.إ. 37.19
Cost with Traffic
د.إ. 34.13د.إ. 70.29
د.إ. 40.85

от хотела до Дубай Марина
10,2 км - около 16 минути
Estimated Fare
د.إ. 32.77
Per Dubai, UAE rates
Other possible fares
10:00PM to 6:00AM: د.إ. 29.10
Cost with Traffic
د.إ. 27.13د.إ. 57.47

От Марината до Дейра Спайс Сук - 32,2 км - около 29 минути

67.63
Per Dubai, UAE rates
Other possible fares
10:00PM to 6:00AM: د.إ. 63.96
Cost with Traffic
د.إ. 62.36د.إ. 90.68
د.إ. 67.63
Traffic levels

От хотела до Ал Мамзар плажа

35,4 км - около 35 минути

Estimated Fare
د.إ. 73.01
Per Dubai, UAE rates
Other possible fares
10:00PM to 6:00AM: د.إ. 69.34
Cost with Traffic
د.إ. 67.49د.إ. 97.16
د.إ. 73.01
Traffic levels


И си преценяваш. За метро наистина не знам как стоят нещата, но ми се струва сложно за използване. Няколко човека, покрай мен, които са ползвали метро и транспорт (колеги, приятели) ходили в Дубай, все едно и също казват - че пеша е много ходене, сградите са огромни, изглеждат близко, но реално разстоянието е километрично. На места, като се слезе от метрото, няма друг вариант освен да се хваща такси. Със сигурност ще се дадат повече от 600 дирхама за транспорт + таксита.
Пътуването става дълго, което губи от времето за разходки и разглеждане около сградите.
С колата пък е риск по време на туристическия сезон за задръствания, въпреки че там с 6 лентовите булеварди не мога да си го представя чак да е толкова голямо. Според мен бързо се изнасят колите.
Ние не можахме да се оправим в метрото в Дейра, но не бяхме подготвени, не бяхме гледали картата, разчитахме на навигацията от телефона.
Сега като се замисля, не мога да си представя да сляза от самолета към 19:00, тепърва да пътуваме час и половина до хотела, ще се скапеме и после да хващаме обратно транспорт, за да се разходим вечерта. То е ще стане 24:00, метрото ще затвори и ще се налага да хващане на такси. С колата и навигацията беше много лесно - качваш се, задаваш навигация, и караш по 20-30 минути, пак има изглед, може да се снима и от колата. Избираш дали да обикаляш, има безплатни паркинги, не се притесняваш как ще паркираш и къде да оставиш колата, навсякъде си е пригодено повече за коли, отколкото за пешеходци. Общо взето, около определени сгради, молове, сгради-атракции е направено около самата сграда за пешеходци - площадче, улички, пейки, фонтани... Но ако искаш да излезе от това петънце, пеша си е истински маратон, само за ентусиасти.

Последна редакция: пн, 31 авг 2015, 17:17 от Ahava

# 616
  • Мнения: 139
Имам няколко въпроса , ще съм благодарна ако ми разясните   Hug Hug Hug
* Говори ли се там руски език ?
* За колко часа да купя билетите за Бурж Халифа ( искам да е по залез , надвечер) ?
* За да си наемем рент-а кар трябва международна книжка , така ли ?
* Има ли екскурзии в пустинята , които да са сутрешни например без вечери и шоупрограми , много са скучни ?

# 617
  • Мнения: 5 215
Имам няколко въпроса , ще съм благодарна ако ми разясните   Hug Hug Hug
* Говори ли се там руски език ?
* За колко часа да купя билетите за Бурж Халифа ( искам да е по залез , надвечер) ?
* За да си наемем рент-а кар трябва международна книжка , така ли ?
* Има ли екскурзии в пустинята , които да са сутрешни например без вечери и шоупрограми , много са скучни ?
1.Не навсякъде, но на доста места. Има доста руснаци в Дубай.
2.Ето тук можеш да видиш кога залязва слънцето и да си прецениш линк
3.Да
4.Да

# 618
  • Гражданин на света
  • Мнения: 370
Чета, чета и тотално се обърках. Имам нужда от съвети и помощ. На 21 летим за Дубай с организирано пътуване /летище, трансфер, хотел/. Там ще се разхождаме сами. Кажете ми как да си намеря екскурзии, в смисъл от къде да си вземем билети примерно за Бурж Халифа, Сафарито, откритите бусове. Всякаква информация ще ми е от полза. Ако някой бъде така добър нека пише на ЛС да не спамим тематау, защото виждам че е за индивидуални пътувания, а аз такова не посмях сама да си организирам. Благодаря ви   bouquet

# 619
  • Мнения: 5 215
Елеонорче, виж първа страница на темата. Има дадени линкове за фирми, организиращи екскурзии.
Също така има атракциите и линкове към тях, само трябва да натиснеш на името.

# 620
  • Гражданин на света
  • Мнения: 370
Елеонорче, виж първа страница на темата. Има дадени линкове за фирми, организиращи екскурзии.
Също така има атракциите и линкове към тях, само трябва да натиснеш на името.

Точно това правя в момента  Simple Smile просто не мога да се ориентирам дали от БГ трябва да си заявя екскурзийте или там на място?

П.С. Между другото настанени сме в някакъв хотел Ibis Al Barsha. Ако някой реши да помогне как да се придвижваме от него към Бурж халифа и други забележителности

Последна редакция: вт, 01 сеп 2015, 11:20 от eleonor4eto

# 621
  • София
  • Мнения: 1 318
Ahava, благодаря за разказа!

Мисля, че вече окончателно решавам да вземем кола под наем. В тази връзка имам няколко въпроса. Колата е тази:
http://cars.wizzair.com/DriverExtras.do?showdeexp=1
Ford Eco Sport
Наема е 300BGN+ 72BGN за GPS и 105BGN за пълна защита.
1.   Трябва ли хубаво да огледаме колата и да снимаме, ако има забележки? Т.е. тези неща те не си ли ги описват, когато са нанесени щетите или има вероятност вината да бъде прехвърлена и на следващ клиент?
2.   Доколкото разбирам „пълната защита“ се възстановява, т.е. тези 105лв ще бъдат просто блокирани. До колко време след връщането на колата ще  ги разблокират
3.   Писах и преди, че сме 4ма възрастни+2 деца. Колата е 5 местна. На задната седалка ще бъдем не трима, а четирима, като това не смятам да бъде проблем за собственото ни удобство, децата са доста кльощави, особено моето. Какво мислите за тази идея? Другият вариант е да вземем два малки автомобила, но това  усложнява нещата- паркиране, още един шофьор.
4.   Прочетох, че кредитната карта, с която ще се плаща колата, задължително трябва да бъде на шофьора /т.е. това е мъжа ми и следва да действам с неговата карта/, това така ли е?
5.   Ahava казва, че при връщането на автомобила са им начислили таксите, за кои такси става въпрос?


Имах дилема и за Big Bus. Но при наличието на автомобил в ръцете, биг бъс-а не става ли малко излишен?

# 622
  • Мнения: 5 215
Елеонорче, виж първа страница на темата. Има дадени линкове за фирми, организиращи екскурзии.
Също така има атракциите и линкове към тях, само трябва да натиснеш на името.

Точно това правя в момента  Simple Smile просто не мога да се ориентирам дали от БГ трябва да си заявя екскурзийте или там на място?

П.С. Между другото настанени сме в някакъв хотел Ibis Al Barsha. Ако някой реши да помогне как да се придвижваме от него към Бурж халифа и други забележителности
Няма значение дали тук или там ще ги поръчаш. Само за Бурж Халифа си вземи предварително билети.

От хотела можеш да се придвижваш с кола под наем, такси или градски транспорт. Сега проверих, че има метро спирка на 1.1км от хотела (Sharaf DG Metro Station).

# 623
  • Мнения: 96
Ние заминаваме сега в петък - 4 септември Party Нямам търпение! Резервирахме в Ситимакс Ал Барша. Цена за 7 нощувки за двама (без храна) с включени всички такси - 694 лв. (през техния сайт с 20% отстъпка).
Предварително от тук купих двучасов круиз по Марината (50% офф в понеделник) http://xclusivecruise.com/monday_promotion.html - 116 лв за двама.
Запазих сафари с Green land tourism (с entertainer voucher, благодаря на една сладурана от форума), ще платим на шофьора 200 АЕД за двама или 95 лв.
Купила съм и няколко ваучера за храна от сайтовете им за колективно пазаруване, купих си и няколко ваучера от Entertainer book, така че храната няма да я мислим. Ето ориентировъчна програма, по която ще се движим  Wink

1 ден (петък) – пристигане с wizz, настаняване и посещение на Мола на Емирствата (вечеря)
2 ден (събота) – 4 часа тур, следобед + вечерта – Дубай мол (фонтаните и разглеждане на мола).
3 ден (неделя) – сутрин - Плаж на Джумейра, следобед – сафари.
4 ден (понеделник) – сутрин – плаж на Марината, следобед - Madinat Jumeirа, разходка до палмата с монорелсовото влакче, вечерта – вечеря и круиз по Марината
5  ден (вторник) – сутрин – плаж на Ал Мамзар, привечер - Дубай мол и фонтаните, 22.30 Кавали клуб
6 ден (сряда) – посещение на Абу Даби, вечерта Ибн Батутта
7 ден (четвъртък) – цял ден плаж на Ал Мамзар, вечерта – разходка по Дубай Крийк, шоу на фонтаните
8 ден (петък) – плаж до Бурж ал Араб + Мола на Емирствата (марша на пингвините в 14ч)– около 17 часа тръгване към летището bowuu

# 624
  • Мнения: 139
Моля ви помогнете ми от къде да си намеря рент-а кар за датите 5 октомври - 14 октомври . Къде ги намирате тези коли по 200 лв , аз рових , рових - няма . И също да попитам тези пари за допълнителна защита , връщат ли се после  , защото чета за някакви депозити , които се приспадат и след това се връщат . Много се обърках ... #Crazy

# 625
  • Мнения: 160
Здравейте,
Някой има ли опит с пътуване до Дубай от Истанбул? newsm78
Интересуват ме датите за Нова година, но всичко е мноооого скъпо - и самолетни билети,и хотели.
Май това не е най-подходящото време за посещение в Дубай  Sad А така ми се гледа новогодишната заря от Бурж Халифа ... Blush

# 626
  • Мнения: 54
Моля ви помогнете ми от къде да си намеря рент-а кар за датите 5 октомври - 14 октомври . Къде ги намирате тези коли по 200 лв , аз рових , рових - няма . И също да попитам тези пари за допълнителна защита , връщат ли се после  , защото чета за някакви депозити , които се приспадат и след това се връщат . Много се обърках ... #Crazy

Аз резервивах тук, но за август. За септември сигурно цените ще се вдигнат. Търси и други сайтове.
https://www.cartrawler.com/wizzair/?clientId=354995&lang=en

# 627
  • Мнения: 54
Чета, чета и тотално се обърках. Имам нужда от съвети и помощ. На 21 летим за Дубай с организирано пътуване /летище, трансфер, хотел/. Там ще се разхождаме сами. Кажете ми как да си намеря екскурзии, в смисъл от къде да си вземем билети примерно за Бурж Халифа, Сафарито, откритите бусове. Всякаква информация ще ми е от полза. Ако някой бъде така добър нека пише на ЛС да не спамим тематау, защото виждам че е за индивидуални пътувания, а аз такова не посмях сама да си организирам. Благодаря ви   bouquet

Аз резервирах всичко онлайн, преди да заминем. Спестява време.
Резервиране на билетите за Бурж Калифа - може и на място, цените са същите но за залеза е скъпо.
http://www.burjkhalifa.ae/en/index.aspx - може и онлайн.
Сафари дикретно от http://arabiannightstours.com/.
BIg bus - http://eng.bigbustours.com/dubai/home.html.

Яхти и други ексурзийки или храна дори е много удобно да се купи ваучер от groupon.ae, kobonaty, cobone, yallabanana. Разгледай те ги, като купите нещо, си го принтирате и давате после на човека/заведението. Това са сайтове за групово пазаруване, както в България са grabo, vsickioferti и така нататък. Нямат нищо общо с книгата Entertainer с ваучери за плати 1, вземи второто безплатно.

Последна редакция: ср, 02 сеп 2015, 13:27 от Ahava

# 628
  • Гражданин на света
  • Мнения: 370
Чета, чета и тотално се обърках. Имам нужда от съвети и помощ. На 21 летим за Дубай с организирано пътуване /летище, трансфер, хотел/. Там ще се разхождаме сами. Кажете ми как да си намеря екскурзии, в смисъл от къде да си вземем билети примерно за Бурж Халифа, Сафарито, откритите бусове. Всякаква информация ще ми е от полза. Ако някой бъде така добър нека пише на ЛС да не спамим тематау, защото виждам че е за индивидуални пътувания, а аз такова не посмях сама да си организирам. Благодаря ви   bouquet

Резервиране на билетите за Бурж Калифа - може и на място, цените са същите но за залеза е скъпо.
http://www.burjkhalifa.ae/en/index.aspx - може и онлайн.

Аз резервирах всичко онлайн, преди да заминем. Спестява време. Сафари дикретно от http://arabiannightstours.com/. BIg bus - http://eng.bigbustours.com/dubai/home.html.
Яхти и други ексурзийки или храна дори е много удобно да се купи ваучер от groupon.ae, kobonaty, cobone, yallabanana. Разгледай те ги, като купите нещо, си го принтирате и давате после на човека/заведението.

Мисля, че след третото прочитане на темата /и болки в глаата/ започнах да се ориентирам  Simple Smile .Сега искам да помоля ако някой има от тези ваучери нека ми пише   bouquet

# 629
  • Мнения: 54
1.   Трябва ли хубаво да огледаме колата и да снимаме, ако има забележки? Т.е. тези неща те не си ли ги описват, когато са нанесени щетите или има вероятност вината да бъде прехвърлена и на следващ клиент?

Да. На гишето ще дадете разпечатаната резервация от сайта - да е на английски. в сайта горе в дясно има смяна на език. Човека ще поиска кредитната карта (да е името на шофьора, той трябва да кара. Ако някой друг ще кара, трябва да се плати за допълнителен шофьор. Може да пишете за повече инфо по имейл до фирмата, от която резервирате. На гишето ви искат паспорт, международното свидетелство и и кредитната карта, правят си копия, и си записват данни. Дават ви един плик с разписка вътре и договор за наем, което всъщност представялват документите на колата, ако ви спре полицай. И с човека отивате към паркинга пред летището да ви докара колата. Като я докара (обикновено вече се е стъмнило там) той обикаля и оглежда за драскотини. В повечето случаи човека очаква вие да видите и посочите всяка драскотина, няма проблем да снимате с телефона или фотоапарат, където има щета в негово присъствие. Ние снимахме. всичко той го описва в един документ - приемо предавателен протокол. После при връщането на колата, той ще я оглежда спрямо протокола. Покритието покрива всичко. Това, което ще ви дръпнат от картата са парите за наем 477 лева. При взимането на колата, ще ви блокират в картата депозит, за икономичните и мини коли беше към 700 дирхама - 350 лева. Отблокирват ги, до две седмици, след връщането на колата. Ако има щети, които не се покриват от пълната защита, ще си ги удържат от тези 350 лв депозит. Примерно не се покриват увереждания на интериора от немърливост или непредпазливост по вина на шофьора - ако изгорите седалката с циагра, или разлеете сокове - това ще ви бъде удържано. Ако колата е мръсна най-общо казано. Също така в условията на пълно поритие си пише, че пълното покритие не важи, ако до инцидента се стига по вина на шофьора, ако е бил пиян, дрогиран и т.н. Тези 105 лева са цената на пълното покритие. Тях не ги връщат. Това гарантира, че 350те лева, които блокират, ще ви ги върнат до две седмици. При мен ги отблокираха до няколко дни.

2.   Доколкото разбирам „пълната защита“ се възстановява, т.е. тези 105лв ще бъдат просто блокирани. До колко време след връщането на колата ще  ги разблокират
Тя е включена в цената на наема на колата. После ще се отблокира само депозита.

3.   Писах и преди, че сме 4ма възрастни+2 деца. Колата е 5 местна. На задната седалка ще бъдем не трима, а четирима, като това не смятам да бъде проблем за собственото ни удобство, децата са доста кльощави, особено моето. Какво мислите за тази идея? Другият вариант е да вземем два малки автомобила, но това  усложнява нещата- паркиране, още един шофьор.

Не съм сигурна в Дубай какви са изискванията за деца. На колко години са и дали трябва да са в седалки... Тук не съм подготвена - трябва да четеш в интернет дали ще е проблем, защото ако се окаже, че е против правилата - ако ви спрат полицаи, ще има глоба. Има коли със седем места. Вижте ги тях, малко по-скъпи са. Със сигурност трябва да са с колани, но не и две деца с един колан.

4.   Прочетох, че кредитната карта, с която ще се плаща колата, задължително трябва да бъде на шофьора /т.е. това е мъжа ми и следва да действам с неговата карта/, това така ли е?
Да трябва да бъде на името на шофьора. На човека, който ще кара. Ако картата не е на името на шофьора, трябва да се плати за допълнителен шофьор.

5.   Ahava казва, че при връщането на автомобила са им начислили таксите, за кои такси става въпрос?
За такса взимане на кола от летище - 61 дирхама беше. т.е. по 30.50 дирхама за взимане и връщане на колата. Тази такса няма да я има, ако вземеш колата от офиса на фирмата, която е в града някъде.
Другата част от таксата са тол таксите по пътищата - тол гейт. Във всяка кола има машинка ,която отчита кога минаваш тол гейта, и после в системата излиза колко пъти си минал. Тол гейтите не са много, разположени  са на мостовете и най-големите булеварди в града. В интернет са описани кои са. Навигацията може да бъде настроена така, че да ги заобикаля. Едно преминаване струва 5 дирхама.



Имах дилема и за Big Bus. Но при наличието на автомобил в ръцете, биг бъс-а не става ли малко излишен?
Излишен е, да, с колата имате пълна свобода къде да отидете и кога.


Пример давам за разстояния в Дубай - представете си, че искате да стигнете от Сити Макс Ал Барша Хотел до Бурж Калифа пеша - 16,5 килметра. Сега си представате, че като излете от квартал Бур Дубай, всички пътища са тип магистрала с бетонни прегради и няма къде да се пресече. Все едно да стигнете от София, кв Павлото, до Хит-а в Младост пеша по околовръстното (където има тротоар, по който да ходите), докато в Дубай няма тротоари по 6лентовите булеварди.
С метрото, като слезете от спирката, в повечето случаи се озовавате по средата на такива 6-лентови булеварди и не може да вървите само направо към сградата, която виждате, а се налага да минавате само по улици предназначени за пешеходци, което може да означа, че ще заобикаляте.
Ако искате да стигнете с метро до Монорелсовото:
Слизате на спирка  Дубай Интернет Сити - гоогл ми изчислява, че ходене пеша до Монорелсовата станция е 50 минути - 4 км. С транспорт е 6 мин пеша до спирка на автобус 84, с него още 8 минути, и после пеша още 8 минути.

Последна редакция: вт, 01 сеп 2015, 16:34 от Ahava

Общи условия

Активация на акаунт