Приятелство между бивши любовници?

  • 14 902
  • 183
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 19
Lorinupi, а ти как се пребори с този проблем? При мен всичко идва от миналото. Знам, че е глупаво, но аз буквално 'го съдя' за неща, които са се случвали още преди да ме познава. А тази жена ми е трън в очите, просто искам да изчезне, пожелавам й да си намери човек, когото да обича и да е щастлива.

Анализирай! Помисли какво точно те дразни, имаш ли основание въобще, дали не си навиваш нещо и ако е така - защо. Защо те дразни, че се чуват? Защо му отдаваш такова значение? Защо не му вярваш след като ти казва, че нямаш основание за притеснение? Достатъчно е да отделиш няколко минути да анализираш ситуацията, да си успокоиш мисълта и отминава моментната "лудост" Simple Smile При мен поне така беше. Това ми помогна и да не се сърдя за глупости, да отсявам важни неща, за които има смисъл да се преборя и да оставя други, които са без никакво значение. И се опитай да бъдеш максимално обективна. С времето става все по-лесно, а и по този начин хората те чуват когато наистина имаш проблем с нещо. Ако човек мърмори за всяка дреболия...накрая никой няма да му обърне внимание макар и за нещо от значение.
Знам, че на някой може да му се стори тъп метод, и че проблема може да се реши като се спре комуникацията, но това не решава нищо в главата ти. Желая ти успех, и ако човекът си заслужава не си усложнявай живота напразно Simple Smile

# 46
  • Мнения: 2 214
Имам подобен познат. Преди години имахме интимни отнощения рядко, без тръпка и без чувства.
Приятели сме си до ден днещен, сватосах ги с една моя приятелка и сега ще ми дойдат на гости Laughing
Ако човек е щирокоскроен, не е невъзможно Wink

# 47
  • Мнения: 1 281
Момчето прави от двете една  tooth

# 48
  • Мнения: 455
Не сте се взели девствени, нормално е човек да поддържа елементарен контакт с интимни партньори. Чувстваш се неуверена в собствената си хубост и затова вероятно се страхуваш да не би въпросната дама отново да прелъсти мъжа ти. По същия начин ли се чувстваш относно други негови бивши партньорки?

# 49
  • Мнения: 226
Единственото което ще постигне авторката ако продължава в същия дух, е той да си намери друга. Никой не обича да бъде пресиран и то с неща, които нямат връзка към настоящето.
Ако колежката го търси по работа не виждам причина да се притеснява, друго ще е ако го търси за кафе или за помощ извън професионалните ангажименти.
За мен авторката има три опции - да надживее тези страхове за доброто на всички и най-вече за нейното собствено добро, да накара приятеля си да напусне работа за да е спокойна, че няма да има служебни срещи с колежката (!?!, но колежки ще има навсякъде:) ) или самата тя да го напусне и да намери човек без история, без бивши любими и прочие (и ако намери такъв да сподели:) )
Тази история ми напомни една случка - на почивка съм и виждам мой клиент, изключително приятен и позитивен човек, на висока позиция в международна компания, човек с авторитет. Поздравяваме се много радушно и в този момент като буря ни връхлита съпругата му, която почти ми налетя, а той отчаяно се опитваше да и обясни, че сме работили по няколко проекта... тя го издърпа, а мен изгледа свирепо...дори появата на мъжа ми не можа да я успокои:)

# 50
  • Мнения: 520
Adriana11, случвало ми се е да се срещам с него, докато е имал връзка. Хубав и интересен мъж е той, но е като кръгла маса - има място за всички Simple Smile)) Просто е умен и се прикрива много добре. Не се чувствам гузна, защото той е с морал на улична котка и знам много добре какви ги е вършил, включително и докато бяхме заедно (за някои неща разбрах в края на връзката ни, а за други започнах да се досещам след това). Никога не съм имала за цел да развалям връзките му след мен. Той вероятно има някакви неизживени емоции спрямо мен, защото не спира да ме търси, дори сега - 4 г. след раздялата ни.
Посоченият в темата случай може изобщо да не е такъв, но трябва да се опиташ да прочетеш между редовете и да разбереш какво наистина мисли твоят мъж. Защото ако няма никакви желания спрямо въпросната дама, твоята ревност ще го отблъсне.
Ами при мен е аналогичен случая с един мой бивш, само където аз не желая повече контакт, защото смятам че това прави с всички останали. Не мисля че има нещо недоизживяно между нас. Просто този тип мъже са такива - никога не затварят вратата до край, винаги я оставят леко открехната, за да могат да се почукат някой път пак макар и за малко.  #2gunfire

# 51
  • Мнения: 520
Аз пък не виждам нищо драматично в това да си в добри отношения с кой и да е бивш.
Даже ми се вижда далеч по-културно от "изтриването" на бившите връзки от живота.
Колкото до дразненето - определено имаш проблем с ревността, и що се дразниш - че са спали преди заедно или че пак могат да спят заедно? newsm78
EXQUISITE аз също съм в добри отношения с всички мои бивши, без един, който ако му подам пръст ще ми налапа ръката т.е. при него или всичко или нищо е, НО аз не ги чувам за щяло и нещяло - през ден два, седмица, месец. Чуваме се за някой рожден ден, дори не за всеки или някой друг празник, но по - скоро не т.к. всеки е с новата си половинка и не е редно и приятно за новата половинка. НО това са моите разбирания. Не смятам, че на някоя жена ще й е приятно ако бившата, каквито и да са взаимоотношенията им, се обади на мъжа й под какъвто и да е повод. Честно казано аз в началото на всяка връзка не показвам ревност, давам своето доверие, но в някои случаи го обърнаха на свободия. Така че вече никви такива. Даже отначало си казвам вече: РЕВНИВА СЪМ. И момичета не го смятам за порок или смъртен грях. Който не му харесва да се спасява или да не ми дава повод, да ми даде спокойствието, от което имам нужда.
Прочетете за емоционалния манипулатор в нета. Тези които обичат да си хойкат и се държат като улични песове, са точни такива - емоционални манипулатори. Аз бях изкарвана луда дори и като показах черно на бяло кореспонденция, която съм видяла между него и няква си там, не получих ясен отговор - само една наведена глава, а той съответно шут в .......

# 52
  • Мнения: 3 852
Аз пък не виждам нищо драматично в това да си в добри отношения с кой и да е бивш.
Даже ми се вижда далеч по-културно от "изтриването" на бившите връзки от живота.
Колкото до дразненето - определено имаш проблем с ревността, и що се дразниш - че са спали преди заедно или че пак могат да спят заедно? newsm78

Дразни ме това, че според мен тя очаква той да я третира по по-специален начин, т.е. да може да разчита на него, когато има нужда, да й помага, когато може, било то с работа или по лични въпроси. Поне така беше в началото. Идеята е, че той винаги е помагал на приятелите си, когато са опирали до него, независимо дали са жени или мъже. Тя е сама жена, няма мъж до себе си и препдолагам, че това по някакъв начин я комплексира и иска внимание. Не мога да кажа дали се държи по този начин и с други приятели, защото нямам наблюдения върху отношенията й с други хора. Но просто отношението, което имаше към него ме дразни. Дори преди време той й беше заел пари назаем и когато тя разбра, че ми е казал му се разсърди. Просто е някаква странна птица, но той казва, че е добър приятел, защото и на него му се е налагало да разчита на нея в определени моменти и тя също му е подавала ръка. Те вече не са колеги, не работят в една фирма и от тогава комуникацията им доста намаля. От това, което виждам, на този етап, когато му пише то е по работа, докато преди си го е търсила и за лични съвети. Просто за нея той е човек, на който може да сподели, защото знае, че той би помогнал ако може.

# 53
  • Мнения: 12 473
Само казваш, че комуникацията е намаляла и е само от служебно естество..защо си се вкарваш във филми тогава?

# 54
  • Мнения: 3 852
Само казваш, че комуникацията е намаляла и е само от служебно естество..защо си се вкарваш във филми тогава?

Не знам, може би вътрешно ме е страх, че може пак да зачести и да го търси за щяло и нещяло  Sad

# 55
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Е, нека първо зачести, после ще го мислиш.

# 56
  • Мнения: 12 473
Ако много го мислиш и се страхуваш - ще го предизвикаш..Wink

# 57
  • Мнения: 3 852
Ако много го мислиш и се страхуваш - ще го предизвикаш..Wink

Е, нека първо зачести, после ще го мислиш.

Прави сте!
Абе каквото и да си говорим трябва да променя този начин на виждане, защото наистина мога да си създам доста по-големи проблеми  Confused

# 58
  • Мнения: 781
опаааа, ето почнаха да се появяват и други изненади:

Цитат
Дори преди време той й беше заел пари назаем и когато тя разбра, че ми е казал му се разсърди

ето това е проблемът. че на думи всичко е винаги 'в миналото и само на физическо ниво'. ама после почват да изскачат поетапно разни хубости, които не изглеждат хич добре погледнати обективно. и се натрупват. 99% от случаите така става каквото и да убеждават. много ми е смешно - една и съща история, даже и вариациите не са толкова много.

значи, да сумираме - неангажиращ секс (оня вид дето мъжете особено обичат  Rolling Eyes), топли приятелски взаимоотношения, професионални колегиални такива и, о чудо, дразнене от нормалното за една връзка споделяне. заформя се готина тройка, която ще просъществува ако текущата приятелка не се меша във вече съществуващата извисена и чисто-платонична духовна връзка между бившите любовници щото, нали...да не разсърди мадамата. все пак бившата е най-важна Wink

аз също предлагам да не се вкарваш във филми, но най ти предлагам да не позволяваш на ДРУГИ да те вкарват в ТЕХНИЯ незавършен филм.  Peace

едит. а ония ню ейдж дивотии а ла 'подсъзнанието може всичко' и не го мисли, за да не го предизвикаш единственото, което постигат, е да инфантилизират населението, убеждавайки ги, че, видиш ли, квото лошо се случва то е щото ти си го предизикал. колко удобно. мисли се здраво и овреме за варианти, последствия и евентуални проблеми - другото е психология на жертва

# 59
  • Мнения: 1 281
Да не й е дал кинти да прави аборт  newsm03
Сигурно това те яде .. може да имаш основание за съмнение .. да .

Общи условия

Активация на акаунт