Приятелство между бивши любовници?

  • 14 897
  • 183
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 852
Lorinupi, а ти как се пребори с този проблем? При мен всичко идва от миналото. Знам, че е глупаво, но аз буквално 'го съдя' за неща, които са се случвали още преди да ме познава. А тази жена ми е трън в очите, просто искам да изчезне, пожелавам й да си намери човек, когото да обича и да е щастлива.

Анализирай! Помисли какво точно те дразни, имаш ли основание въобще, дали не си навиваш нещо и ако е така - защо. Защо те дразни, че се чуват? Защо му отдаваш такова значение? Защо не му вярваш след като ти казва, че нямаш основание за притеснение? Достатъчно е да отделиш няколко минути да анализираш ситуацията, да си успокоиш мисълта и отминава моментната "лудост" Simple Smile При мен поне така беше. Това ми помогна и да не се сърдя за глупости, да отсявам важни неща, за които има смисъл да се преборя и да оставя други, които са без никакво значение. И се опитай да бъдеш максимално обективна. С времето става все по-лесно, а и по този начин хората те чуват когато наистина имаш проблем с нещо. Ако човек мърмори за всяка дреболия...накрая никой няма да му обърне внимание макар и за нещо от значение.
Знам, че на някой може да му се стори тъп метод, и че проблема може да се реши като се спре комуникацията, но това не решава нищо в главата ти. Желая ти успех, и ако човекът си заслужава не си усложнявай живота напразно Simple Smile

Определено си заслужава и не искам да продължавам да си вгорчавам живота с глупости. Той ако искаше да е с нея нещата са щели да се случат много преди да ме срещне мен. Рзбира се, човек никога не може да е на 100% сигурен, защото няма гаранции за нищо, но пък и не може да виниш човек за миналото му. Аз съм му обяснила от какво се дразня и най-вече защо, не мога да кажа, че той прави нещо нередно, държал се е с нея приятелски, както се държи и с много други хора. Както беше написала и Keep_The_Change, не сме се взели девствени и 2-та имаме връзки зад гърба си. Просто той поддържа приятелски отношения с тези хора, аз не. Даже една от бившите му приятелки (наистина вече е била бивша приятелка, не просто момиче за секс) е страшно свястна и интелигентна. Много добро момиче, което прекрасно знае за моето съществуване и по никакъв начин не се е опитвало да пречи, даже напротив. Ето тя примерно му е споделяла много лични неща и не за друго, а защото знае, че може да му се довери и той и до ден днешен е един от най-близките й приятели. Но в нейния случай, това изобщо не ме дразни! Странна работа съм, нали  newsm78

# 61
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Самата авторка 1000 пъти ви каза, че жената го търси предимно служебно и че проблемът е в нейната глава (на авторката), а не другаде. И що решихте, че колежката няма мъж, а? Ама много сте несигурни в себе си, връзките си и мъжете си, друго обяснение за такъв страх от бивши не намирам.

Скрит текст:
ПП: намирам за много неандерталско да се късат всякакви отношения с бивши, в случай, че нещата са приключили цивилизовано. В една истинска връзка винаги има приятелство, а то не се изпарява с приключване на интимните отношения. Не ми се е случвало някой от бившите ми да пропусне мой рожден ден, не ми се е случвало и аз да забравя, камо ли да трия номера. Това е уважение към хора, с които в някакъв период от живота съм споделяла всичко, как така няма да проявим уважение един към друг да си честитим някой празник? Приятелят ми има бивша, която му звъни за празници, поздравява и мен, пита как сме и толкоз. Не ме дразни.

Тя да не слухти и да им свети като разговарят  Mr. Green


Има досадни женици които въпреки че знаят че мъжа е зает  Laughing се пробват къде сериозно , къде ей така за гъдел  Wink

Та повредата не е в главата на авторката  Wink кой знае колко често са обажданият на въпроснта че мацката да се дразни , ако бяха от дъжд на вятър на дали щеше да и направи впечатление даже.






# 62
  • Мнения: 781
Скрит текст:
Самата авторка 1000 пъти ви каза, че жената го търси предимно служебно и че проблемът е в нейната глава (на авторката), а не другаде. И що решихте, че колежката няма мъж, а? Ама много сте несигурни в себе си, връзките си и мъжете си, друго обяснение за такъв страх от бивши не намирам.

Скрит текст:
ПП: намирам за много неандерталско да се късат всякакви отношения с бивши, в случай, че нещата са приключили цивилизовано. В една истинска връзка винаги има приятелство, а то не се изпарява с приключване на интимните отношения. Не ми се е случвало някой от бившите ми да пропусне мой рожден ден, не ми се е случвало и аз да забравя, камо ли да трия номера. Това е уважение към хора, с които в някакъв период от живота съм споделяла всичко, как така няма да проявим уважение един към друг да си честитим някой празник? Приятелят ми има бивша, която му звъни за празници, поздравява и мен, пита как сме и толкоз. Не ме дразни.

Тя да не слухти и да им свети като разговарят  Mr. Green


Има досадни женици които въпреки че знаят че мъжа е зает  Laughing се пробват къде сериозно , къде ей така за гъдел  Wink
Цитат
Та повредата не е в главата на авторката  Wink кой знае колко често са обажданият на въпроснта че мацката да се дразни , ако бяха от дъжд на вятър на дали щеше да и направи впечатление даже.


вие па...обаждания. колежката се ядосва, че младежът споделя(!) на приятелката си лични неща дето те си хортуват, те за едни обаждания се притесняват. погледнато така, я кажете кой е излишният в уравнението с две известни  Mr. Green

апропо - авторката, я моля те, ни кажи вие общо домакинство имате ли с господина щото ако й е давал пари назаем наскоро, извадени от общия бюджет и тя се ядосва, че ти е казал несретникът за което - имаш право не да се притеснявваш, а да дигнеш на 'ура' и двамата борци на нежната революцията

# 63
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Интересно ми е обратното  Mr. Green
дали на мъжете ще им е гот ако някой Алфонс честичко  търси тяхната половинка да си хоруват я по работа я за нещо друго покрай това.



Имам мъже приятели обичам да си говориме като се засечем в нета на линия , понякога здравей - здрасти , понякога за по-дълго  Grinning Обаче това не се случва често тъй че мъжа ми не го е отразил  Laughing Предполагам и той така си говорка с някой  Grinning

# 64
  • Мнения: 520
Desss, веднага ти отговарям - НЕ, но като на тях им се обаждат ние трябва да търпим и да мълчим.  #2gunfire че и да ги разбираме. Направо вземем да глътнем от розовите хапченца и да сме над нещата ако може. Е да ама не може!!! Аз съм за равенство във връзката. Каквото правя и давам аз очаквам и от другия.

# 65
  • Сф
  • Мнения: 10 668
Цитат
  Интересно ми е обратното  Mr. Green
дали на мъжете ще им е гот ако някой Алфонс честичко  търси тяхната половинка да си хоруват я по работа я за нещо друго покрай това.
   
Не - не им е гот , не дават даже да се обаждат дори по работа.  #2gunfire

# 66
  • Мнения: 3 852
Spiritlight е много права!

Аз никъде не съм казала, че тя го търси често, не съм казала и че му звъни Simple Smile Напротив, казах точно обратното, че въпросното 'търсене' е рядко и в 90% по работа. Уточних, че преди, в началото на връзката ни, тъй като те още работеха заедно, тогава го е търсила по-често и е споделяла с него, споменах и защо. Сега нещата стоят по друг начин.

# 67
  • Мнения: 5 510
Абе вие с какви мъже си имате работа... Не дават да ви се обаждат по работа, пазят си "резервни варианти"... и накрая ви е виновна бившата, щото се пробвала. Да се пробват на моя мъж - ако ще му треперя при всяко прозвъняване и ще му се чудя - ми мерси от такива отношения. Ако някой реши да изневерява, нищо не може да го спре. Пък бивша ли ще е, нова ли ще е - има ли желание и нагласа за изневяра, пишете го бегал...

# 68
  • Мнения: 3 852
Абе вие с какви мъже си имате работа... Не дават да ви се обаждат по работа, пазят си "резервни варианти"... и накрая ви е виновна бившата, щото се пробвала. Да се пробват на моя мъж - ако ще му треперя при всяко прозвъняване и ще му се чудя - ми мерси от такива отношения. Ако някой реши да изневерява, нищо не може да го спре. Пък бивша ли ще е, нова ли ще е - има ли желание и нагласа за изневяра, пишете го бегал...

Подкрепям с 2 ръце и съм напълно съгласна. Peace
Стигне ли се до там да си мисли за резервни варианти, има ли такава нагласа, значи нещата са отписани.

# 69
  • Мнения: 851
Адриана, от началото на темата до сега, имам чувството, че от твоя акаунт пишат поне две жени.

# 70
  • Мнения: 14 094
Адриана, от началото на темата до сега, имам чувството, че от твоя акаунт пишат поне две жени.

+1 Peace
И аз реших, че положението е плачевно и бившата колежка го притеснява често, затова авторката се дразни. Накрая излезе, че се чуват от дъжд на вятър. Какъв й е проблемът тогава, не разбрах. newsm78

# 71
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
...

... Даже една от бившите му приятелки (наистина вече е била бивша приятелка, не просто момиче за секс) е страшно свястна и интелигентна. Много добро момиче, което прекрасно знае за моето съществуване и по никакъв начин не се е опитвало да пречи, даже напротив. Ето тя примерно му е споделяла много лични неща и не за друго, а защото знае, че може да му се довери и той и до ден днешен е един от най-близките й приятели. Но в нейния случай, това изобщо не ме дразни! Странна работа съм, нали  newsm78

Значи ти си решила, че другата се опитва да пречи по някакъв начин. За да си решиш проблема, трябва да си наясно ЗАЩО това те тревожи. Нещо в поведението на приятелят ти когато тя звънне, в интонацията, когато говори с нея, в интонацията, когато говори за нея, някаква конкретна случка, когато си била пренебрегната, нещо подобно от миналото ти с друг човек и т.н. Каква точно е причината, която те кара да си нащрек и да виждаш заплаха в привидно безобидна ситуация? Представи си, че твоят приятел разговаря пред теб с едната и с другата, направи съпоставка и виж каква разлика откриваш.

# 72
  • София
  • Мнения: 4 324
И какво сега? Имала съм някога сексуалнии отношения с г-н Х да не мога да си говоря с него? Или с У, Или със Z (толкоз, 3 са). С всички съм приятелка и си общувам свободно. По тази логика като се гаджосах с  У не трябваше да общувам с бившата му, с която са били 10г заедно и едва я е преживял. Ама щях да загубя един стойностен приятел в нейно лице! А както вече знам - любовта може да е до време, а приятелството завинаги!

# 73
  • Мнения: 3 852
Адриана, от началото на темата до сега, имам чувството, че от твоя акаунт пишат поне две жени.

Адриана, от началото на темата до сега, имам чувството, че от твоя акаунт пишат поне две жени.

+1 Peace
И аз реших, че положението е плачевно и бившата колежка го притеснява често, затова авторката се дразни. Накрая излезе, че се чуват от дъжд на вятър. Какъв й е проблемът тогава, не разбрах. newsm78

Няма такова нещо Simple Smile Просто не сте разбрали случая. Никъде не съм писала, че ситуацията е плачевна, нито пък, че тя го притеснява постоянно, няколко пъти вече обясних. Просто аз се дразня от нея, точка.

# 74
  • Мнения: 3 852
...

... Даже една от бившите му приятелки (наистина вече е била бивша приятелка, не просто момиче за секс) е страшно свястна и интелигентна. Много добро момиче, което прекрасно знае за моето съществуване и по никакъв начин не се е опитвало да пречи, даже напротив. Ето тя примерно му е споделяла много лични неща и не за друго, а защото знае, че може да му се довери и той и до ден днешен е един от най-близките й приятели. Но в нейния случай, това изобщо не ме дразни! Странна работа съм, нали  newsm78

Значи ти си решила, че другата се опитва да пречи по някакъв начин. За да си решиш проблема, трябва да си наясно ЗАЩО това те тревожи. Нещо в поведението на приятелят ти когато тя звънне, в интонацията, когато говори с нея, в интонацията, когато говори за нея, някаква конкретна случка, когато си била пренебрегната, нещо подобно от миналото ти с друг човек и т.н. Каква точно е причината, която те кара да си нащрек и да виждаш заплаха в привидно безобидна ситуация? Представи си, че твоят приятел разговаря пред теб с едната и с другата, направи съпоставка и виж каква разлика откриваш.

Точно така!   bouquet
Опитвала съм се доста пъти да анализирам ситуацията и най-вече наистина да разбера защо тая жена толкова ме дразни и това, до което достигам е,че просто, както споменах в един от предишните ми постове, според мен, тя иска по-специално внимание. Била съм свидетел на някои от техните разговори и това, което ми правеше впечатление е,че тя го приема за много близък човек и такъв, на който може да разчита по всяко време. Това ме дразни и исках да разбере, че това няма как да стане при положение, че той вече не е сам и има сериозна връзка, следователно не може винаги да се съобразява с нея и да е на нейно разположение.

Общи условия

Активация на акаунт