Приятелство между бивши любовници?

  • 14 899
  • 183
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 852

П.С - за да си толкова недоверчив - значи нямаш доверие на себе си..Wink

Не съм съгласна. Не винаги недоверието е продиктувано от това, че самият човек няма вяра на себе си. В моя случай е по-скоро страх от минали събития, които проектирам в настоящето/бъдещето. Просто аз съм човек, за който сигурността в едно семейство е много важна. Естествено, пак казвам, никой не е застрахован. Има примери за идеални, на пръв поглед, семейства, при които нещата се обръщат на 180 градуса, така че никой от нищо не е застрахован. По-добре вместо да се тормозиш за хипотетични ситуации се радвай на живота и на нещата, които имаш. Абе някой ден и аз ще израстна духовно и ще гледам по-трезво на нещата. Дано този ден не е далеч  Laughing

Абсолютно. Има и такива случаи. Дори понякога след връзка хората запазват такива отношения, че все едно винаги са били приятели и се чувстват много по-добре отколкото докато са били заедно.

Мхм... аз съм такъв случай...  bowuu Тамън двама такива бивши имам. Докато бяхме заедно ми докарваха само болка, неприятности и един куп други гадни чувства. Сега сме приятелски семейства. Даже известно време бяха колеги с ММ...  Rolling Eyes
Само на единия жена му проявяваше ревност известно време, ама то е може би защото не й беше казал, че сме бивши и тя го разбра в последствие. Мина й. Снощи ми звъня (тя) да иска една рецепта за кекс...  Laughing

Аз затова казвам, че адмирирам хора, които успяват да погледнат по-философски на тези неща, без да ги превръщат в излиши драми. Но колкото и да ми е кофти да си призная, аз не съм от тези, поне не още  Confused

# 151
  • Мнения: 8 889
Честно казано - съчувствам ти  Peace
Представям си под какво напрежение живееш, щом нямаш доверие и си в постоянно чудене  Rolling Eyes

Не съм сигурна, че това се преодолява толкова лесно - по някакъв начин е част от характера, импулс и не винаги може да бъде овладян рационално поне първоначално

Единият начин е да свикнеш да живееш по този начин и да го контролираш, другият да откриеш партньор, който е склонен изцяло да приеме и да се съобрази без оглед на своите предпочитания  Peace

# 152
  • Мнения: 3 852
Честно казано - съчувствам ти  Peace
Представям си под какво напрежение живееш, щом нямаш доверие и си в постоянно чудене  Rolling Eyes

Не съм сигурна, че това се преодолява толкова лесно - по някакъв начин е част от характера, импулс и не винаги може да бъде овладян рационално поне първоначално

Единият начин е да свикнеш да живееш по този начин и да го контролираш, другият да откриеш партньор, който е склонен изцяло да приеме и да се съобрази без оглед на своите предпочитания  Peace

Наистина е много трудно, вярвай ми опитвала съм се много пъти, чела съм един куп книги на тая тематика и не мога да се справя  Sad И най-лошото е,че хем аз се тормозя, хем тормозя и човека до себе си. Едно е да имаш повод, съвсем друго е на базата на минали събития и хипотетични ситуации да мислиш, че нещо може пак да се случи и то до такава степен, че това да не ти дава миг покой. Толкова скандали съм вдигала на тая тема, че накрая като се успокоя ми е ставало мъчно, че го тормозя тоя човек по такъв начин. Наистина искам да се оправя, защото в противен случай не знам кой би издържал  Sad

# 153
  • София
  • Мнения: 17 301
Ами аз не знам защо всички, начело с теб, обвинявате само теб за ситуацията. За мен е ясно, че не си някаква изкукала безпочвена ревнивка - в крайна сметка, не ревнуваш от всички жени по земята, не ревнуваш дори от "ранимата" бивша, ревнуваш точно от една определена жена.
Защо? Очевидно има защо. Дали си уловила подсъзнателно нещо в тона му; дали нещо друго, което не можеш съвсем да определиш ти е подпалило фитила на подсъзнанието, но нещо има, за да се чувстваш така спрямо една конкретна жена.

Съвет, за съжаление, нямам, но много ми се иска да прехвърлиш отговорността за това върху истинския й собственик - приятеля ти. Не си виновна ти, виновен е той. Как ще те накара да си спокойна, да му мисли, негова работа. Ако съпругът ми ревнува от един конкретен мъж, с който общувам (а не е безпочвен ревнивец спрямо всички в живота ми), просто е, няма да общувам повече с този мъж. Същото ще направи и той за мен в подобна ситуация.

Всичко, което си написала, и което са ти написали за ревността и колко е пагубна, е абсолютно вярно. Но то би важало, ако го ревнуваш от всяка, с която говори и пие кафе - което очевидно не е случая.

# 154
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Бърди Peace
+ 1

# 155
  • Мнения: 3 852
Ами аз не знам защо всички, начело с теб, обвинявате само теб за ситуацията. За мен е ясно, че не си някаква изкукала безпочвена ревнивка - в крайна сметка, не ревнуваш от всички жени по земята, не ревнуваш дори от "ранимата" бивша, ревнуваш точно от една определена жена.
Защо? Очевидно има защо. Дали си уловила подсъзнателно нещо в тона му; дали нещо друго, което не можеш съвсем да определиш ти е подпалило фитила на подсъзнанието, но нещо има, за да се чувстваш така спрямо една конкретна жена.

Съвет, за съжаление, нямам, но много ми се иска да прехвърлиш отговорността за това върху истинския й собственик - приятеля ти. Не си виновна ти, виновен е той. Как ще те накара да си спокойна, да му мисли, негова работа. Ако съпругът ми ревнува от един конкретен мъж, с който общувам (а не е безпочвен ревнивец спрямо всички в живота ми), просто е, няма да общувам повече с този мъж. Същото ще направи и той за мен в подобна ситуация.

Всичко, което си написала, и което са ти написали за ревността и колко е пагубна, е абсолютно вярно. Но то би важало, ако го ревнуваш от всяка, с която говори и пие кафе - което очевидно не е случая.

Защото аз като цяло съм ревнива и подозрителна личност. Тук не се търси кой е виновен или невинен, по-скоро справяне със самата ситуация, съмнения, терзания и т.н.

Към конкретната жена изпитвам най-силен негативизъм, защото според мен, тя ОЧАКВАШЕ техните отношения да бъдат, както са били преди, т.е. да му споделя, да разчита на него, да й дава съвети и т.н. Казвам очакваше, защото мисля, че малко или много си даде сметка, че това няма как да се случи, просто защото той вече не е сам. Тук много определяща роля играе и факта, че тя няма човек до себе си, което по някакъв начин й тежи и най-вероятно комплексира. И съответно, няма на кой да разчита освен на приятели. Затова просто се надявам да си намери щастието в живота.
Между другото второто момиче (за което написах, че е свястно и ранимо) правеше същите неща - обаждаше му се, говореше си с него по 1 час, споделяше му лични терзания, проблеми и т.н. Аз естествено и с това не бях съгласна и му казах, че за мен това не е нормално. Разликата е,че тя се съобразява много. Знам, че му е добър приятел и целта й не е да наврежда на връзката.
За пореден път ще кажа, че той е такъв човек-ако го помолят за помощ помага на всеки, с каквото може.

# 156
  • София
  • Мнения: 17 301
Ама продължавай да се обвиняваш, разбира се, аз проблем с това нямам. И обвинявай себе си, едното момиче, другото момиче, ситуацията, миналото, междунароното положение и цената на граха в Азия.
Само не и този, който те кара да се чувстваш зле.

# 157
  • Мнения: 3 852
Ама продължавай да се обвиняваш, разбира се, аз проблем с това нямам. И обвинявай себе си, едното момиче, другото момиче, ситуацията, миналото, междунароното положение и цената на граха в Азия.
Само не и този, който те кара да се чувстваш зле.

 Laughing Напротив, аз не обвинявам никой. И да, той за момента не е виновен, защото не е направил нищо нередно. Това са хипотетични страхове в моята глава. Нещата, които е трябвало да бъдат изяснени-са. Той знае аз как се чувствам и защо, предприел е необходимите действия. Другото е в моята глава Simple Smile

# 158
  • Мнения: 12 473
Едно е да имаш повод, съвсем друго е на базата на минали събития и хипотетични ситуации да мислиш, че нещо може пак да се случи и то до такава степен, че това да не ти дава миг покой. Толкова скандали съм вдигала на тая тема, че накрая като се успокоя ми е ставало мъчно, че го тормозя тоя човек по такъв начин. Наистина искам да се оправя, защото в противен случай не знам кой би издържал  Sad

Аз се разделих с един точно поради тази причина. И никога няма да си причиня отново такъв тормоз.

# 159
  • Мнения: 3 852
Едно е да имаш повод, съвсем друго е на базата на минали събития и хипотетични ситуации да мислиш, че нещо може пак да се случи и то до такава степен, че това да не ти дава миг покой. Толкова скандали съм вдигала на тая тема, че накрая като се успокоя ми е ставало мъчно, че го тормозя тоя човек по такъв начин. Наистина искам да се оправя, защото в противен случай не знам кой би издържал  Sad

Аз се разделих с един точно поради тази причина. И никога няма да си причиня отново такъв тормоз.

Точно! И затова казвам, че не е правилно, нито спрямо него, нито спрямо мен. Никой не е длъжен да го търпи, особено без повод. А не,че се изкарвам мъченица, пък той си ходи наляво-надясно. Няма такова нещо.

# 160
  • Мнения: 8 889
Ако правилно разбирам, веднъж влезеш ли във връзка, то трябва да кажеш Сбогом на всякакъв тип приятелски отношения и да поддържаш само повърхностни и формални такива  Rolling Eyes И то не само с хора от срещуположния пол, а и от собствения, защото много жени не само имат против други жени в обкръжението на партньорите си, но и към мъжете, защото отнемат от времето заедно.

Ако отблъснеш всички, които могат да разчитат на теб, то това означава и че ти няма да можеш да разчиташ на тях. И какво излиза - в този свят трябва да разчиташ само на партньора си. Няма лошо, но много често интимните отношения могат да се окажат по-неустойчиви във времето в сравнение с приятелски такива. А контакти и приятелства се градят също толкова трудно през времето, колкото и любовните отношения

# 161
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ако правилно разбирам, веднъж влезеш ли във връзка, то трябва да кажеш Сбогом на всякакъв тип приятелски отношения и да поддържаш само повърхностни и формални такива  Rolling Eyes И то не само с хора от срещуположния пол, а и от собствения, защото много жени не само имат против други жени в обкръжението на партньорите си, но и към мъжете, защото отнемат от времето заедно.

Ако отблъснеш всички, които могат да разчитат на теб, то това означава и че ти няма да можеш да разчиташ на тях. И какво излиза - в този свят трябва да разчиташ само на партньора си. Няма лошо, но много често интимните отношения могат да се окажат по-неустойчиви във времето в сравнение с приятелски такива. А контакти и приятелства се градят също толкова трудно през времето, колкото и любовните отношения

Защо да залитаме в крайности  Rolling Eyes всички , всякакви , всеки  Wink


Лично аз бих преценила кое ми е по-важно , настоящата връзка или дадено 'приятелство'  Sunglasses което може да навреди на отношенията ми с човека който обичам и на който държа.
Да , бих прекратила* такова 'приятелство' ако човека страда и отношенията ни са 'застрашени'  Wink


*или поне бих свела контактите до дипломатичният минимум  Wink


Последна редакция: ср, 08 апр 2015, 19:00 от Desss

# 162
  • Мнения: 781
ок, установихме, че 'няма на света виновни', че проблемите са хипотетични, че не е 'хубаво', 'редно' и е 'натоваращо'. два въпроса:

1. защо продължава да е необходима тази тема?
2. защо се чувстваш длъжна толкова активно да опонираш на всеки, който посочва някои интересни елементи в поведението на добрата, но лишена от човек в живота си, бивша, която 'не иска да навреди на връзката ви' и 'чието щастие искрено желаеш'? опитваш се да ни убедиш в нещо и ако ние се съгласим, ще ти стане по-леко ли? ако ние признаем, че отношенията ви са бетон арме, ти ще се успокоиш, че наистина са такива?
 
питам просто, интересно ми е. не се заяждам.  Peace

# 163
  • Мнения: 3 852
ок, установихме, че 'няма на света виновни', че проблемите са хипотетични, че не е 'хубаво', 'редно' и е 'натоваращо'. два въпроса:

1. защо продължава да е необходима тази тема?
2. защо се чувстваш длъжна толкова активно да опонираш на всеки, който посочва някои интересни елементи в поведението на добрата, но лишена от човек в живота си, бивша, която 'не иска да навреди на връзката ви' и 'чието щастие искрено желаеш'? опитваш се да ни убедиш в нещо и ако ние се съгласим, ще ти стане по-леко ли? ако ние признаем, че отношенията ви са бетон арме, ти ще се успокоиш, че наистина са такива?
 
питам просто, интересно ми е. не се заяждам.  Peace

Аз пък друго не мога да разбера, защо някой коментира нещо, което смята за глупаво и безсмислено?  newsm78 Абсолютно на никой не съм опонирала, а се опитвам да обясня как точно стоят нещата, но някои хора определено не разбират за какво става въпрос.
В какво се опитвам да убедя и кого? Отделно, 'бившата, която не иска да навреди' и другата жена са 2 различни персони. Никъде не коментирам моите отношения с човека до мен, коментирам моето отношение към определени въпроси. Разликата е голяма. Наистина няма нужда от неадекватни коментари и нападки. И аз не се заяждам, само казвам   Peace

# 164
  • Мнения: 781
ок, установихме, че 'няма на света виновни', че проблемите са хипотетични, че не е 'хубаво', 'редно' и е 'натоваращо'. два въпроса:

1. защо продължава да е необходима тази тема?
2. защо се чувстваш длъжна толкова активно да опонираш на всеки, който посочва някои интересни елементи в поведението на добрата, но лишена от човек в живота си, бивша, която 'не иска да навреди на връзката ви' и 'чието щастие искрено желаеш'? опитваш се да ни убедиш в нещо и ако ние се съгласим, ще ти стане по-леко ли? ако ние признаем, че отношенията ви са бетон арме, ти ще се успокоиш, че наистина са такива?
 
питам просто, интересно ми е. не се заяждам.  Peace

Аз пък друго не мога да разбера, защо някой коментира нещо, което смята за глупаво и безсмислено?  newsm78 Абсолютно на никой не съм опонирала, а се опитвам да обясня как точно стоят нещата, но някои хора определено не разбират за какво става въпрос.
В какво се опитвам да убедя и кого? Отделно, 'бившата, която не иска да навреди' и другата жена са 2 различни персони. Никъде не коментирам моите отношения с човека до мен, коментирам моето отношение към определени въпроси. Разликата е голяма. Наистина няма нужда от неадекватни коментари и нападки. И аз не се заяждам, само казвам   Peace

не четеш. но автоматично отговаряш, че и на нож. не е добра тази работа. когато нещо провокира толкова първосигнална реакция значи положението е наболяло. но нищо, разбирам те.

изрично подчертах че не е нападка и не се заяждам. питам просто какво очакваш да чуеш, за да ти стане по-добре.

апропо - разбрахме, разбрахме. не коментираш 'отношенията' с мъжа, а именно - че (според теб) ревнуваш, истерясваш и вдигаш скандали за неща които не са заплаха и не са проблем. по принцип търкания между партньори по 'определни въпроси' влизат в графата отношения. както и да е.

я да видим сега как ще го прочетеш този коментар  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт