"Петдесет нюанса сиво" - вече и в училище?!?

  • 4 569
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 345
За учениците не знам, но за всяка уважаваща себе си жена тази книжка трябва да е неизменния наръчник на нощното шкафче Peace

И веднага мокрото помещение във всяка къща да се трансформира на червена стая с пълен наръч нагайки и минимум 6 вида камшици  Laughing

# 31
  • Мнения: 2 931
     Книгата е литературно чудо. Освен очевидната полза за сексуалното им образование, децата ще усвоят и тъй-нужната в днешно време тавтология.
     Пример:
Скрит текст:
Поведе ме към спалнята. Имаше огромно легло с дипли и драперии. Не спряхме
там. Поведе ме към банята. Имаше две помещения в аквамарин и бял пясъчник.
Ваната беше във второто. Можеше да побере поне четирима души. Имаше и
стълбички от камък да се качиш до нея. В момента бавно се пълнеше. Над пяната се
стелеше пара. Покрай цялата вана имаше каменна пейка. И навсякъде имаше свещи.
И... всичко това го бе приготвил, докато говореше по телефона?
- Имаш ли с какво да си вържеш косата?

# 32
  • Мнения: 2 237
Тук са положени и корените на една по-истинска еманципация. Обърнете внимание на имената на главните герои- той е в безличното сиво, а тя стоманена! Това е новото лице на Супержената: привидно неопитна, миловидна и крехка, но търпи стоически бой и унижения, докато не постига целта си- бебе и брак. С това оръжие в ръцете си Стоманена сломява студения Сивчо. Гърлпауър!

# 33
  • Мнения: 46 580
Тук са положени и корените на една по-истинска еманципация. Обърнете внимание на имената на главните герои- той е в безличното сиво, а тя стоманена! Това е новото лице на Супержената: привидно неопитна, миловидна и крехка, но търпи стоически бой и унижения, докато не постига целта си- бебе и брак. С това оръжие в ръцете си Стоманена сломява студения Сивчо.

Добре де, не мислиш ли, че има хора, които тепърва ще я четат. Как можа да я разкажеш?
10 нагайки наказание!


И веднага мокрото помещение във всяка къща да се трансформира на червена стая с пълен наръч нагайки и минимум 6 вида камшици  Laughing

Винаги съм се чудила защо купувачите толкова държат на мокрото  Shocked вече ми се изясниха нещата  hahaha

# 34
  • Мнения: 2 237
Добре де, не мислиш ли, че има хора, които тепърва ще я четат. Как можа да я разкажеш?

А ти не мислиш ли, че децата имат нужда от помощ за преразказа с елементи на разсъждение? Ама, като не са твоите не ти пука, нали! Еее, аман от злоба тука!

# 35
  • Мнения: 46 580
... Еее, аман от злоба тука!

Първо се подиграват с любимата ми книга, сега и това.
Повече няма да пиша във форума.
Фръц.

Последна редакция: ср, 01 апр 2015, 12:36 от Не се сърди, човече

# 36
  • Мнения: X
Според мен е удачно да се изучава в по-горните класове, театралните кръжоци могат дори да я поставят на сцена.  Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 2 237
Първо се подиграват с любимата и книга, сега и това.
Повече няма да пиша във форума.
Фръц.
Спри се, де! Ще извикам модератор! От спамъри форумът виж на какво е заприличал. А едно време, ехеее...И аз няма за влизам повече тук. Край!

# 38
  • Мнения: 3 096
Веднъж да имаме възможност да си поговорим за стойностна литература и въздействието й върху подрастващите, а вие да се хванете за косите. Магнитна буря ли има, кво ли?  Crossing Arms

# 39
  • Мнения: 5 318
Давайте, давайте идеи на МОН!
А цветни илюстрации в учебника ще има ли или направо да разчитат на въображение  smile3560?

# 40
  • Мнения: 14 478
Аз предлагам да е в часа на класния-но направо да се премине към практичната част-тоест към изводите от прочетеното. Може и една дупка на вратата за пиип шоу да сложат и касичка за таксата. Тамън ще се замогне училището.

# 41
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 244
 Crazy пистаааа. 9 нови отговора!  Crazy


... Супержената: привидно неопитна, миловидна и крехка, но търпи стоически бой и унижения, докато не постига целта си- бебе и брак. С това оръжие в ръцете си Стоманена сломява студения Сивчо.

[/quote]


може би трябва да се продава "с нагрузка"  Thinking т.е. в комплект с "Как се каляваше стоманата"?

сега ме налегна  друга мИсла: що "петдесет"? нали по вече правилния прЪвУписТ е "пеесе"?

# 42
  • Мнения: 3 096
Ньоанса, при това.

# 43
  • Мнения: 2 811
Всяка прочетена книга е богатство!
Всяка почерпена от книгите мъдрост е култура!
Всяка книга с времето си! Днешната младеж поради това не чете, защото й се предлагат закостенели романи, остарели текстове с непонятни думи, с тематика така далечна от тях.
По-добре да хванат в ръка 50-те нюанса, пред това да им пробутваме "Мъжът и жената интимно".

Вива ла демокрасион сексуалсион револисион!
тази тъпа книга????ужас.домашното образование явно е неминуемо.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 626
Добро утро и безоблачна седмица !
Аз не знам за децата ама за майките са си направили проучване хората :
"Уест Палм Бийч, Флорида (CBS12) - скорошно проучване на Мичиганския държавен университет установи, че четенето на "Петдесет нюанса сиво" е опасно за здравето на младите жени"
цялата статия може да прочетете тук - много ясно даже са си го написали хората:
 http://www.wtsp.com/story/news/health/2014/08/26/50-shades-of-gr … -health/14607891/
Само не е ясно защо на младите само влияе така  Thinking

Последна редакция: ср, 01 апр 2015, 13:48 от deneva.linda

Общи условия

Активация на акаунт