ПОМОЩ! Мастурбация при дете на 5г до свръх изпотяване

  • 18 339
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 897
Считат за нормално мастурбация с цел опознаване на собствените си органи. В случая на авторката обаче няма нищо нормално, за да я успокоявате. Признавам, че досега не съм се интересувала от тази тема, но сега ми стана интересно и прочетох това:

http://happy-at-home.com/%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1 … 0%B3%D0%BE%D0%B2/

И въпреки, че ако беше толкова нормално, нямаше да се съветват родителите в такива случаи да търсят специализирана помощ.

# 16
  • Мнения: 3 031
Помощ се търси при прекалено често мастурбиране или ако то води до негативи. Ако го прави от скука, ако замества нещо по този начин. Аз не разбрах колко често го прави детето на авторката, така че явно честотата не я притеснява. Притеснява я изпотяването.
Когато детето опознае органите си и открие, че докосването на определени места води до удоволствие, няма нищо странно в това да продължи да го прави.

Авторката да поговори отново с детето. Да го прави само когато е сама, а не пред други хора. За изпотяването вече са дали съвети.

# 17
  • Мнения: 11 405
А, защо повечето го считате за нормално? Ако беше нямаше ли да го правят всички или поне повечето от децата?

Ами много деца го правят  Wink Но това е нещо лично и хората не говорят за него много. Повечето родители знаят и оставят детето да се опознава. Явно ти си от децата, които не са го правили и това те шокира. Хубаво е, че детето на авторката споделя с нея, а не се срамува. Аз помня, че на нейните години се страмувах и не бях наясно с някой неща. Мислех си, че се увреждам сама, тъй като веднага след това трудно се пишка. 
Детенцето е избрало някакъв много динамичен начин на масторбация, че да се поти толкова.

# 18
  • София
  • Мнения: 558
Здравейте,

От писмото ви разбирам, че сте много разтревожена,  а колкото повече вие се тревожите, толкова повече това  се предава и  на дъщеря ви, която за съжаление е намерила един меко казано неефективен начин да се справя със стреса.  . Получава се един затворен кръг, в който напрежението ескалира. С други думи – колкото повече се тревожите, тя толкова повече мастурбира.
Сексуалността и при децата и при възрастните е много деликатна тема. Естествено, децата имат сексуалност и проявяват любопитство, имат въпроси. Често ние възрастните сме изненадани от това и не знаем как точно да се държим и какво точно да обясним. Хубаво е, че не сте поставили „Табу” - Това е нещо много грешно, забранено е и ти не бива да проявяваш интерес и дори да говориш за това. Едновременно с откровения разговор по темата, до колкото и до където детето се интересува, е хубаво да обясните, че тези емоции и взаимоотношения са нещо много лично и много интимно. Към тях трябва да се подхожда  изключително  с уважение. Преди всичко към собственото тяло. Не случайно възрастните хора не показват  на публични места сексуалните си взаимоотношения, именно защото преживяванията са много интимни и съкровени.
Хубаво е с детето да поработи детски психотерапевт, защото той като страничен независим възрастен ще помогне на детето да намери, нови, различни стратегии за справяне с напрежението и тревожността, както и да си изгради отношение към пола и сексуалността, което да е адекватно на неговото себе усещане и общоприетите правила за този тип поведение.
Даниела Тахривова /психотерапевт/

Общи условия

Активация на акаунт